2022-09-26   08:42:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

22_S
Lb 22, 100m Frisvmning Herrer 
 
Sponsor: Nordic Hairlounge 
Sebastian Ovesen 94 - Kvik Kastrup - 0.51.73 (21.05.2017) 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
363  Henriksen Mads Juul  2004  H2Odense  0465AA  50 m  1:00.60   
195  Brandelev Bertram Grn  2004  TRITON B  0423AI  50 m  1:02.74   
33  Klicman Sebastian Emil F.  2005  FREM  0561AE  50 m  1:03.21   
376  Pedersen Christoffer R.s.  2004  H2Odense  0405AA  50 m  1:04.20   
168  Schultz Oliver  2004  KGE  0425AE  50 m  1:05.45   
299  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  50 m  1:05.54   
233  Eriksen Sebastian K  2005  VEJLE  0503AK  50 m  1:06.00   
304  Nielsen Christopher V.  2004  KOLDING  0469AP  50 m  1:06.40   
244  Iversen Mads  2004  VEJLE  0491AG  50 m  1:06.45   
10  71  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  1:06.94   
11  17  Poulsen Peter Rom  2005  ERRITS  0593AJ  50 m  1:07.17   
12  288  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  50 m  1:07.32   
13  29  Johannessen Anders Mosbk  2005  FREM  0529AG  50 m  1:08.32   
14  286  Danilkin Vania  2004  KOLDING  0419AO  50 m  1:08.73   
15  381  Tholstrup Marius Dyrgaard  2005  H2Odense  0547AE  50 m  1:08.92   
16  209  Lgager Frederik Taubert  2004  TRITON B  0467AH  50 m  1:09.10   
17  73  Wemmelund Sigurd  2005  HERNING  0589AI  50 m  1:09.35   
18  380  Stahl Valdemar  2004  H2Odense  0491AK  50 m  1:09.76   
19  141  Christensen Philip H.  2004  KGE  0437AN  50 m  1:10.32   
20  260  Neesgaard Sebastian  2004  VEJLE  0425AH  50 m  1:10.58   
21  377  Pedersen Julian Vitus  2007  H2Odense  0775AA  50 m  1:11.03   
22  385  Andersen Mads Himmelstrup  2004  RINGE  0495AG  50 m  1:11.18   
23  36  Londero Oliver  2004  FREM  0451AQ  50 m  1:11.33   
24  144  Danielsen Stefan Helding  2005  KGE  0511AC  50 m  1:11.64   
25  215  Rindum Philip  2005  TRITON B  0535AC  50 m  1:11.65   
26  368  Kristiansen Mathias E.  2004  H2Odense    50 m  1:11.70   
27  402  Nielsen Mikkel Mller  2006  RINGE  0615AC  50 m  1:11.75   
28  257  Majgrd Thor  2005  VEJLE  0503AI  50 m  1:12.02   
29  407  Poulsen Joachim  2006  KGE  0643AF  50 m  1:12.40   
30  27  Duch Kasper  2005  FREM  0557AF  50 m  1:12.56   
31  342  Kristiansen Nicholas  2004  SNDERBORG  0485AH  50 m  1:13.35   
32  237  Funder Sofus  2005  VEJLE  0543AL  50 m  1:13.43   
33  72  Brste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  1:13.81   
34  252  Kromann Max Venborg  2005  VEJLE  0571AE  50 m  1:14.29   
35  284  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  50 m  1:14.52   
36  343  Munksgaard-Ottosen Anders  2004  SNDERBORG  0459AM  50 m  1:14.69   
37  76  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m  1:15.49   
38  269  Wolgast Malthe Elias  2006  VEJLE  0631AB  50 m  1:15.57   
39  262  Olsen Nikolai Uekermann  2006  VEJLE  0655AF  50 m  1:15.61   
40  359  Fogt Alex  2004  H2Odense  0487AO  50 m  1:15.64   
41  151  Heinze Lucas Emil  2005  KGE  0511AK  50 m  1:16.12   
42  389  Damsgaard Tobias  2006  RINGE  0695AJ  50 m  1:17.14   
43  405  Schier Julius  2006  RINGE  0657AD  50 m  1:17.53   
44  159  Mller Hjalte  2007  KGE  0733AA  50 m  1:18.71   
45  293  Jonasen Johannes  2004  KOLDING  0417AQ  50 m  1:19.59   
46  228  Christensen Martin  2006  VEJLE  0601AH  50 m  1:20.12   
47  165  Poulsen Laurits  2006  KGE  0661AJ  50 m  1:20.49   
48  80  Mikkelsen Mikkel Kjr  2005  HERNING  0577AG  50 m  1:22.70   
49  134  Axen Calvin Christian  2006  KGE  0627AJ  50 m  1:23.01   
50  374  Pedersen Alexander R. S.  2006  H2Odense  0619AH  50 m  1:23.74   
51  362  Halle Gustav  2007  H2Odense  0757AD  50 m  1:25.09   
52  140  Christensen Carl Gustav  2007  KGE  0775AC  50 m  1:26.31   
53  428  Bonjorn Marti Cardeas  2009  H2Odense  0997AB  50 m  1:29.32   
54  78  Jeppesen Mads  2006  HERNING  0613AG  50 m  1:29.88   
55  378  Rasmussen Nicklas Bay  2007  H2Odense  0731AD  50 m  1:33.66   
56  435  Srensen Vitus F P  2007  H2Odense  0777AA  50 m  1:52.37   
57  432  Jensen Rasmus Brene  2005  H2Odense    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner