2022-09-30   14:57:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

32_S
Lb 32, 200m Frisvmning Herrer 
 
Sponsor: stergaard Intercoiffure 
Jacob Kornmaaler 95 - AGF - 1.55.73 (29.05.2016) 
 
 
 
Nr.  Navn  Fdt  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
205  Johannessen Frans  1992  TRITON B  9277AB  50 m  1:49.38   
419  Holst Jacob  1991  H2Odense  9197AF  50 m  1:54.57   
109  Brixner Simon  2000  HOLBK  0001AL  50 m  1:55.49   
110  Brown Christopher H.  2002  HOLBK  0297AQ  50 m  1:57.22   
412  Burgaard Malthe  2000  H2Odense  0071AA  50 m  1:57.49   
54  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  50 m  1:58.31   
214  Rasmussen Mads Tornow  2000  TRITON B  0073AD  50 m  1:58.50   
220  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  50 m  1:59.33   
425  Srensen Mads  2000  H2Odense  0097AC  50 m  1:59.34   
10  123  Toft Mads  2001  HOLBK  0175AL  50 m  1:59.67   
11  49  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  50 m  1:59.73   
12  143  Danielsen Rasmus  2001  KGE  0183AB  50 m  2:00.88   
13  107  Arneskov David  2002  HOLBK  0287AC  50 m  2:01.05   
14  223  Srensen Oliver Thor  2000  TRITON B  0081AA  50 m  2:01.18   
15  297  Mikkelsen Matthias Bach  2000  KOLDING  0029AM  50 m  2:01.77   
16  424  Stahl Gustav  2002  H2Odense  0245AM  50 m  2:01.93   
17  410  Bui Andreas  2000  H2Odense  0031AJ  50 m  2:02.08   
18  341  Kristiansen Christopher  2000  SNDERBORG  0045AR  50 m  2:02.42   
19  347  Perzynski Simon  2002  SNDERBORG  0289AG  50 m  2:02.67   
20  191  Bonnichsen Kasper  2002  TRITON B  0283AD  50 m  2:03.81   
21  51  Dessau Marcus  2002  GENTOFTE  0229AB  50 m  2:05.00   
22  236  Funder Magnus  2001  VEJLE  0173AK  50 m  2:05.40   
23  203  Hjelm Mikkel  2003  TRITON B  0375AG  50 m  2:05.88   
24  175  Cantby August Schade  2002  SLAGELSE  0211AG  50 m  2:05.94   
25  390  Desmareth Kristoffer  2000  RINGE  0049AC  50 m  2:05.95   
26  43  Strmose William Vig  2002  FREM  0263AA  50 m  2:07.06   
27  197  Brandt Lasse Darlem  2003  TRITON B  0379AH  50 m  2:07.09   
28  231  Elkjr Malthe  2003  VEJLE  0367AF  50 m  2:07.11   
29  335  Iversen Andr  2001  SNDERBORG  0121AL  50 m  2:07.20   
30  229  Damsbo Daniel  2003  VEJLE  0397AH  50 m  2:08.31   
31  96  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  50 m  2:09.88   
32  65  Enghave Mads  2002  GTI  0227AA  50 m  2:11.04   
33  352  Bentsen Lukas Sthr  2003  H2Odense  0351AC  50 m  2:11.40   
34  323  Petersen Rasmus  2002  HSK  0223AU  50 m  2:12.66   
35  Dumstrei Frederik  2002  ERRITS  0285AP  50 m  2:12.73   
36  354  Bonjorn Pol Cardeas  2003  H2Odense  0351AT  50 m  2:12.85   
37  372  Nygaard Victor  2003  H2Odense  0361AH  50 m  2:13.37   
38  Grinderslev Lucas  2001  ERRITS  0101AR  50 m  2:14.33   
39  356  Clausen Casper Bang  2003  H2Odense  0391AJ  50 m  2:14.93   
40  62  Baltzer Mads  2002  GTI  0251AG  50 m  2:15.82   
41  417  Hallenborg Oliver  2002  H2Odense  0243AA  50 m  2:16.60   
42  145  Eskildsen Jonathan  2003  KGE  0381AA  50 m  2:16.70   
43  256  Leth Anton  2002  VEJLE  0281AP  50 m  2:17.34   
44  115  Lystlund Oliver  2003  HOLBK  0363AA  50 m  2:17.74   
45  292  Jensen Jacob Schelde  2001  KOLDING  0125AJ  50 m  2:18.29   
46  403  Pors Sebastian  2002  RINGE  0271AT  50 m  2:18.42   
47  212  Nrskov Mathias Toft  2003  TRITON B  0361AL  50 m  2:21.55   
48  315  Bos Jonathan  1998  HSK  9827AU  50 m  2:22.48   
49  316  Friis Benjamin  2002  HSK  0267AI  50 m  2:24.39   
50  12  Jrgensen Mathias  2002  ERRITS  0239AS  50 m  2:27.27   
51  387  Andreasen Anders S.  1998  RINGE  9849AD  50 m  2:31.23   
52  266  Sandal Simon  2003  VEJLE  0325AQ  50 m  2:34.47   
53  303  Pihl Jonas  2003  KOLDING  0369AS  50 m  2:41.56   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  03 juni 2018 
Licens til Odense Svmme Klub  Udskriftstidspunkt  11:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner