Startliste for H.C. Andersen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
01 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|
|
Arrangør |
H2Odense |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (18) |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 0.25.68 (24.05.2008) |
|
Heat 1 (18) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
Zophia Henriks |
2004 |
|
ERRITSØ |
|
50m |
|
429 |
4 |
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
H2Odense |
|
50m |
44.35 |
90 |
5 |
Isabell Thaison Jensen |
2007 |
0734AK |
HERNING |
|
50m |
45.40 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
434 |
1 |
Dagmar Stahl |
2007 |
0738AK |
H2Odense |
|
50m |
42.58 |
28 |
2 |
Lisa Lindgren Jeppesen |
2005 |
0582AX |
FREM |
|
50m |
42.22 |
384 |
3 |
Nicoline Astrup Jensen |
2006 |
0608AP |
HERNING |
|
50m |
41.64 |
430 |
4 |
Mille Buch |
2006 |
0612AP |
H2Odense |
|
50m |
40.70 |
350 |
5 |
Lotta Træger |
2008 |
0818AK |
SØNDERBORG |
|
50m |
41.33 |
332 |
6 |
Anna Emilie Damgaard |
2006 |
|
SØNDERBORG |
|
50m |
41.82 |
150 |
7 |
Celina Lindholm Hansen |
2006 |
0664AH |
KØGE |
|
50m |
42.42 |
345 |
8 |
Emilie Petz Nielsen |
2007 |
0766AD |
SØNDERBORG |
|
50m |
42.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Bennedikte Kaae |
2006 |
0602AH |
FREM |
|
50m |
39.78 |
339 |
2 |
Sofie Damm Johansen |
2006 |
0698AQ |
SØNDERBORG |
|
50m |
38.55 |
351 |
3 |
Mia Andersen |
2002 |
0266AQ |
H2Odense |
|
50m |
38.02 |
206 |
4 |
Isabella Koch Juhl |
2006 |
0604AH |
TRITON B |
|
50m |
37.56 |
163 |
5 |
Anna Steen Petersen |
2007 |
0706AH |
KØGE |
|
50m |
37.70 |
240 |
6 |
Mille Holmberg |
2006 |
0654AH |
VEJLE |
|
50m |
38.36 |
167 |
7 |
Rebekka Roed |
2007 |
0732AA |
KØGE |
|
50m |
39.02 |
344 |
8 |
Andrea Berg Nielsen |
2007 |
|
SØNDERBORG |
|
50m |
40.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
399 |
1 |
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
0678AG |
RINGE |
|
50m |
37.24 |
436 |
2 |
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
0646AV |
H2Odense |
|
50m |
36.51 |
255 |
3 |
Sarah Laursen |
2007 |
0798AD |
VEJLE |
|
50m |
36.20 |
248 |
4 |
Sophia Jochumsen |
2006 |
0642AE |
VEJLE |
|
50m |
35.77 |
216 |
5 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
50m |
36.08 |
310 |
6 |
Alberte Kirk Langschwager |
2007 |
0788AA |
KOLDING |
|
50m |
36.26 |
37 |
7 |
Vigga Londero |
2006 |
0662AP |
FREM |
|
50m |
37.07 |
88 |
8 |
Teresa Juel Winther |
2005 |
0536AP |
HERNING |
|
50m |
37.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
26 |
1 |
Frida Karoline Dall |
2004 |
0492AP |
FREM |
|
50m |
35.43 |
373 |
2 |
Iben Lindal Overgaard |
2003 |
0302AH |
H2Odense |
|
50m |
35.06 |
433 |
3 |
Amalie F. Piiters |
2006 |
0628AT |
H2Odense |
|
50m |
34.92 |
289 |
4 |
Sarah Hansen |
2005 |
0538AQ |
KOLDING |
|
50m |
34.80 |
146 |
5 |
Agnes Dalgas Frederiksen |
2005 |
0508AA |
KØGE |
|
50m |
34.85 |
326 |
6 |
Anne Stamholt |
2006 |
0652AM |
HSK |
|
50m |
35.00 |
235 |
7 |
Frida Høj Foldager |
2006 |
0618AH |
VEJLE |
|
50m |
35.33 |
89 |
8 |
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
0754AK |
HERNING |
|
50m |
35.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
364 |
1 |
Pernille Juul Jensen |
2003 |
0346AZ |
H2Odense |
|
50m |
34.40 |
13 |
2 |
Emma Karlsson |
2003 |
0378AY |
ERRITSØ |
|
50m |
34.12 |
290 |
3 |
Johanne Heilmann |
2005 |
0558AI |
KOLDING |
|
50m |
33.96 |
318 |
4 |
Fiona Hansen Hobolth |
2003 |
0376AO |
HSK |
|
50m |
33.69 |
85 |
5 |
Mette Buur Holt |
2003 |
0344AT |
HERNING |
|
50m |
33.94 |
333 |
6 |
Sara Farag |
2003 |
0356AT |
SØNDERBORG |
|
50m |
33.99 |
98 |
7 |
Alberte Schnieber Klausen |
2002 |
0224AT |
HERNING |
|
50m |
34.28 |
254 |
8 |
Sophie Kronborg |
2005 |
0532AU |
VEJLE |
|
50m |
34.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Luna Holm Møller |
2004 |
0464AS |
ERRITSØ |
|
50m |
33.47 |
44 |
2 |
Mathilde Stilund |
2005 |
0556AH |
FREM |
|
50m |
33.34 |
305 |
3 |
Karla Kristensen |
2005 |
0516AC |
KOLDING |
|
50m |
33.23 |
371 |
4 |
Esther Ellegaard Nielsen |
2005 |
0598AN |
H2Odense |
|
50m |
33.02 |
264 |
5 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
0542AK |
VEJLE |
|
50m |
33.19 |
32 |
6 |
Nikoline Kaae |
2005 |
0586AI |
FREM |
|
50m |
33.29 |
337 |
7 |
Signe Jensen |
2007 |
0786AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
33.43 |
268 |
8 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
VEJLE |
|
50m |
33.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Veronika Krogh |
2004 |
0448AU |
FREM |
|
50m |
32.89 |
258 |
2 |
Emilie Moberg |
2005 |
0534AI |
VEJLE |
|
50m |
32.86 |
319 |
3 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
0226BB |
HSK |
|
50m |
32.82 |
22 |
4 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
FREM |
|
50m |
32.62 |
328 |
5 |
Maja Stamholt |
2005 |
0528AH |
HSK |
|
50m |
32.82 |
40 |
6 |
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
FREM |
|
50m |
32.85 |
369 |
7 |
Katrine Brolykke Madsen |
2003 |
0372AH |
H2Odense |
|
50m |
32.89 |
39 |
8 |
Julie Nguyen |
2004 |
0414AQ |
FREM |
|
50m |
32.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
50m |
32.42 |
357 |
2 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
0456AM |
H2Odense |
|
50m |
32.24 |
406 |
3 |
Julie T. Sørensen |
2003 |
0354AC |
RINGE |
|
50m |
31.95 |
8 |
4 |
Julie Dumstrei |
2004 |
0452AX |
ERRITSØ |
|
50m |
31.74 |
361 |
5 |
Agnete Habermann |
2005 |
0576AA |
H2Odense |
|
50m |
31.75 |
340 |
6 |
Clara Kapke |
2006 |
0614AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
32.23 |
171 |
7 |
Julie Brix Østergaard |
2006 |
0616AE |
KØGE |
|
50m |
32.40 |
400 |
8 |
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
RINGE |
|
50m |
32.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Ea Pakula Jepsen |
2003 |
0314AM |
VEJLE |
|
50m |
31.61 |
30 |
2 |
Mai Jørgensen |
2003 |
0376AA |
FREM |
|
50m |
31.59 |
320 |
3 |
Signe Frits Nielsen |
2002 |
0266AN |
HSK |
|
50m |
31.53 |
68 |
4 |
Julie Wolter |
2003 |
0374AJ |
GTI |
|
50m |
31.44 |
157 |
5 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
KØGE |
|
50m |
31.50 |
423 |
6 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
0284AO |
H2Odense |
|
50m |
31.57 |
38 |
7 |
Jenni Nguyen |
2004 |
0416AQ |
FREM |
|
50m |
31.61 |
302 |
8 |
Melanie Petersen |
2004 |
0414AN |
KOLDING |
|
50m |
31.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
365 |
1 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
H2Odense |
|
50m |
31.25 |
386 |
2 |
Maria Bech Andersen |
2003 |
0306AD |
RINGE |
|
50m |
31.20 |
443 |
3 |
Nikoline Andersen |
2003 |
0368ar |
H2Odense |
|
50m |
31.10 |
379 |
4 |
Anna Skovmand Rasmussen |
2003 |
0344AV |
H2Odense |
|
50m |
30.96 |
394 |
5 |
Trine Johansen |
2002 |
0238AN |
RINGE |
|
50m |
31.06 |
355 |
6 |
Alma Burgaard |
2003 |
0332AA |
H2Odense |
|
50m |
31.11 |
226 |
7 |
Emilie Johanna Bülow |
2003 |
0386AK |
VEJLE |
|
50m |
31.24 |
160 |
8 |
Olivia Møller |
2004 |
0452AF |
KØGE |
|
50m |
31.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
366 |
1 |
Josefine S Jørgensen |
2004 |
0416AN |
H2Odense |
|
50m |
30.91 |
409 |
2 |
Malea Benediktson |
2001 |
0104AM |
H2Odense |
|
50m |
30.84 |
119 |
3 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
50m |
30.75 |
83 |
4 |
Clara Jensen |
2005 |
0596AI |
HERNING |
|
50m |
30.74 |
391 |
5 |
Line Vestergaard Hansen |
2003 |
0334AR |
RINGE |
|
50m |
30.74 |
41 |
6 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
FREM |
|
50m |
30.76 |
360 |
7 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
H2Odense |
|
50m |
30.87 |
242 |
8 |
Mia Hvarre |
2004 |
0498AH |
VEJLE |
|
50m |
30.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
50m |
30.70 |
329 |
2 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
0374BD |
HSK |
|
50m |
30.67 |
116 |
3 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
50m |
30.58 |
239 |
4 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
VEJLE |
|
50m |
30.57 |
324 |
5 |
Mira Emilie Schmidt |
2003 |
0394AY |
HSK |
|
50m |
30.57 |
358 |
6 |
Naja Færgemann |
2006 |
0602AI |
H2Odense |
|
50m |
30.59 |
280 |
7 |
Laura Arentsen |
2003 |
0338AT |
KOLDING |
|
50m |
30.67 |
210 |
8 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
50m |
30.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
0324AN |
VEJLE |
|
50m |
30.49 |
6 |
2 |
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
0426AT |
ERRITSØ |
|
50m |
30.22 |
154 |
3 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
50m |
30.21 |
336 |
4 |
Ellen Jensen |
2005 |
0546AF |
SØNDERBORG |
|
50m |
30.10 |
97 |
5 |
Laura Gam |
2001 |
0192AQ |
HERNING |
|
50m |
30.20 |
296 |
6 |
Anne Sofie Nørtoft |
2004 |
0408AP |
KOLDING |
|
50m |
30.22 |
375 |
7 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
H2Odense |
|
50m |
30.48 |
118 |
8 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
50m |
30.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
367 |
1 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
H2Odense |
|
50m |
30.08 |
238 |
2 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
VEJLE |
|
50m |
29.80 |
137 |
3 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
KØGE |
|
50m |
29.47 |
153 |
4 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
50m |
29.28 |
101 |
5 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
0336AW |
HERNING |
|
50m |
29.35 |
164 |
6 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
29.61 |
416 |
7 |
Gry Floor |
2000 |
0028AR |
H2Odense |
|
50m |
29.94 |
282 |
8 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
KOLDING |
|
50m |
30.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
135 |
1 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
29.15 |
124 |
2 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
28.43 |
208 |
3 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
27.86 |
176 |
4 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
27.12 |
411 |
5 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
H2Odense |
|
50m |
27.43 |
169 |
6 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
28.12 |
211 |
7 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
28.78 |
287 |
8 |
Elma Gabela |
2004 |
0472AE |
KOLDING |
|
50m |
29.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
50m |
28.98 |
325 |
2 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HSK |
|
50m |
28.23 |
213 |
3 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
27.76 |
420 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
H2Odense |
|
50m |
26.44 |
196 |
5 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
27.36 |
64 |
6 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GTI |
|
50m |
28.12 |
198 |
7 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
28.65 |
285 |
8 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
50m |
29.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Sofie Sjøgren |
2002 |
0292BB |
ERRITSØ |
|
50m |
28.94 |
178 |
2 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
28.12 |
222 |
3 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
50m |
27.65 |
63 |
4 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI |
|
50m |
25.88 |
1 |
5 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
27.20 |
117 |
6 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
0002AR |
HOLBÆK |
|
50m |
27.99 |
114 |
7 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
28.49 |
422 |
8 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
H2Odense |
|
50m |
29.21 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 juni 2018 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
15:51 |
|