Startliste for Triton Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Triton Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
14 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
13:26 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 19, 200m Medley Damer |
Finaler (19) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
172 |
1 |
Mathilde Johansen |
2007 |
0732AJ |
GSK |
|
50m |
|
183 |
2 |
Astrid Østerby |
2007 |
0746AF |
GSK |
|
50m |
|
194 |
3 |
Amanda Aidinian |
2007 |
0792AJ |
KVIK |
|
50m |
|
343 |
4 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
50m |
4:45.53 |
546 |
5 |
Sigrid Mygind |
2008 |
0878AG |
GLADSAXE |
|
50m |
|
200 |
6 |
Amalie Backhausen |
2006 |
0676AL |
KVIK |
|
50m |
|
173 |
7 |
Ella Kjærebye |
2007 |
0726AF |
GSK |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
550 |
1 |
Rosa Rank Solhart |
2007 |
0762AD |
GLADSAXE |
|
50m |
4:10.60 |
510 |
2 |
Clara Vestergaard |
2008 |
0864AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:10.00 |
474 |
3 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:00.00 |
459 |
4 |
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
0814AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:55.00 |
560 |
5 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:56.95 |
8 |
6 |
Emilia Nielsen |
2007 |
0762AG |
AIF |
|
50m |
4:00.00 |
506 |
7 |
Andrea Busk Strodtmann |
2008 |
0838AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:10.00 |
454 |
8 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:20.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Marie Munk |
2008 |
0818AD |
AIF |
|
50m |
3:50.00 |
7 |
2 |
Marie Strandquist |
2007 |
0738AA |
AIF |
|
25m |
3:46.74 |
544 |
3 |
Oline Ludvigsen |
2007 |
0768AA |
GLADSAXE |
|
25m |
3:40.67 |
470 |
4 |
Lea F. H. Jespersen |
2008 |
0838AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:40.00 |
436 |
5 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
0888AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:40.00 |
438 |
6 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:42.34 |
504 |
7 |
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:48.13 |
170 |
8 |
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
0716AF |
GSK |
|
25m |
3:51.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Zenia Englund |
2008 |
0868AE |
KVIK |
|
25m |
3:36.89 |
180 |
2 |
Siena Serizawa |
2008 |
0832AD |
GSK |
|
25m |
3:30.36 |
5 |
3 |
Emma Riis |
2005 |
0546AG |
AIF |
|
25m |
3:26.87 |
72 |
4 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:24.60 |
174 |
5 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
0736AF |
GSK |
|
25m |
3:25.62 |
395 |
6 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
3:29.03 |
380 |
7 |
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
RINGSTED |
|
50m |
3:36.69 |
570 |
8 |
Anine Munch Kofoed |
2005 |
0576AK |
FR.VÆRK |
|
50m |
3:37.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
559 |
1 |
Sofie Bierbaum-Pedersen |
2006 |
0694AO |
FR.VÆRK |
|
50m |
3:23.17 |
230 |
2 |
Laura Jørgensen |
2007 |
0754AJ |
KVIK |
|
25m |
3:22.38 |
64 |
3 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:20.16 |
466 |
4 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:16.38 |
408 |
5 |
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
SK-SYD |
|
25m |
3:17.70 |
579 |
6 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
50m |
3:21.19 |
177 |
7 |
Regitze Rosenkrantz |
2006 |
0692AG |
GSK |
|
25m |
3:22.82 |
4 |
8 |
Laura Buchmann |
2004 |
0424AV |
AIF |
|
50m |
3:24.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Katharina Beyer Hansen |
2006 |
0674AH |
GSK |
|
25m |
3:15.77 |
577 |
2 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:15.19 |
251 |
3 |
Mathilde Pihl |
2005 |
0522AK |
KVIK |
|
50m |
3:14.94 |
272 |
4 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
0402AQ |
KVIK |
|
50m |
3:14.19 |
126 |
5 |
Sarah Møller Jakobsen |
2004 |
0416AW |
NAKSKOV |
|
25m |
3:14.87 |
696 |
6 |
Emma Philip |
2005 |
0538AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:15.07 |
359 |
7 |
Isabella Koch Juhl |
2006 |
0604AH |
TRITON B |
|
25m |
3:15.44 |
54 |
8 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:15.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
369 |
1 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
3:10.71 |
148 |
2 |
Frederikke Meisner From |
2004 |
0418AM |
ROSKILDE |
|
25m |
3:10.35 |
490 |
3 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:09.07 |
388 |
4 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
3:08.20 |
349 |
5 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
3:08.96 |
612 |
6 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
3:09.45 |
496 |
7 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:10.63 |
53 |
8 |
Pauline Andersen |
2005 |
0592AP |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:13.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
462 |
1 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:06.53 |
374 |
2 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
3:05.21 |
273 |
3 |
Clara Thomsen |
2006 |
0692AM |
KVIK |
|
25m |
3:05.11 |
409 |
4 |
Signe Bagge Møller |
2004 |
0414AW |
SK-SYD |
|
25m |
3:04.97 |
609 |
5 |
Kaisa Falkenberg Lending |
2005 |
0504AM |
LYNGBY |
|
25m |
3:04.99 |
621 |
6 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
25m |
3:05.17 |
599 |
7 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
25m |
3:05.95 |
622 |
8 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
25m |
3:08.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Malou Hansen |
2004 |
0454AM |
NAKSKOV |
|
25m |
3:04.55 |
262 |
2 |
Lara Smerdal |
2006 |
0628AI |
KVIK |
|
25m |
3:03.88 |
569 |
3 |
Ida Lund Järund |
2003 |
0316AO |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:01.66 |
608 |
4 |
Kathrine E. Larsen |
2005 |
0584AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:59.45 |
628 |
5 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
50m |
3:00.00 |
288 |
6 |
Simone Hoppe |
2004 |
0478AS |
HOLBÆK |
|
25m |
3:01.81 |
248 |
7 |
Molly Namensen |
2006 |
0684AJ |
KVIK |
|
25m |
3:03.95 |
465 |
8 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:04.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
575 |
1 |
Mathilde Laustsen |
2003 |
0306AZ |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:58.80 |
156 |
2 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
25m |
2:58.54 |
487 |
3 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:57.81 |
598 |
4 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
25m |
2:57.22 |
259 |
5 |
Siv Reimer |
2006 |
0688AI |
KVIK |
|
25m |
2:57.69 |
495 |
6 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:58.11 |
695 |
7 |
Sasha Nezdiikovskaia |
2005 |
0564AK |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:58.54 |
176 |
8 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
2:59.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
357 |
1 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
2:56.73 |
572 |
2 |
Maja Hallberg Langkilde |
2004 |
0498AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:55.58 |
296 |
3 |
Alberte Pedersen |
2006 |
0618AB |
HOLBÆK |
|
25m |
2:54.46 |
476 |
4 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:53.90 |
283 |
5 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
25m |
2:54.06 |
676 |
6 |
Kaya Vennick Haugbølle |
2004 |
0418AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:54.60 |
616 |
7 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:56.08 |
505 |
8 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:57.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
483 |
1 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:52.50 |
464 |
2 |
Agnete Høyer |
2005 |
0512AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:52.12 |
432 |
3 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:50.70 |
281 |
4 |
Lea Andersen |
2003 |
0306AI |
HOLBÆK |
|
25m |
2:50.42 |
219 |
5 |
Emma Karoline Guldberg |
2005 |
0578AK |
KVIK |
|
25m |
2:50.62 |
265 |
6 |
Victoria W. Stahl |
2005 |
0566AJ |
KVIK |
|
25m |
2:50.77 |
491 |
7 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:52.29 |
580 |
8 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:53.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
446 |
1 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:50.23 |
147 |
2 |
Emma Enevoldsen |
2003 |
0372AZ |
ROSKILDE |
|
25m |
2:49.28 |
492 |
3 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:47.43 |
488 |
4 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:47.06 |
604 |
5 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:47.26 |
258 |
6 |
Lise Refsgaard |
2005 |
0552AC |
KVIK |
|
25m |
2:48.88 |
636 |
7 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
0396AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
2:50.00 |
425 |
8 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:50.38 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
208 |
1 |
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
KVIK |
|
25m |
2:46.59 |
158 |
2 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
2:46.38 |
581 |
3 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:46.00 |
260 |
4 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
KVIK |
|
25m |
2:45.76 |
108 |
5 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
2:45.96 |
143 |
6 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
2:46.24 |
400 |
7 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
2:46.59 |
289 |
8 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
25m |
2:46.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
619 |
1 |
Anastasia Smirnov |
2004 |
0458AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:45.40 |
292 |
2 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
25m |
2:44.45 |
509 |
3 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:42.47 |
229 |
4 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
50m |
2:41.25 |
362 |
5 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
2:41.83 |
427 |
6 |
Malu Melody Christensen |
2006 |
0636AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:42.48 |
370 |
7 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
25m |
2:45.16 |
224 |
8 |
Sofie Ravn Herche |
2007 |
0766AE |
KVIK |
|
25m |
2:45.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
500 |
1 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:41.04 |
480 |
2 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:39.16 |
109 |
3 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
2:37.78 |
56 |
4 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:37.72 |
278 |
5 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
50m |
2:37.73 |
477 |
6 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:38.88 |
618 |
7 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:40.34 |
295 |
8 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
25m |
2:41.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
603 |
1 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:37.41 |
256 |
2 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
2:36.78 |
394 |
3 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
25m |
2:36.37 |
675 |
4 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
0012AQ |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:35.70 |
293 |
5 |
Mathilde Nielsen |
2003 |
0392AH |
HOLBÆK |
|
25m |
2:36.16 |
472 |
6 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:36.73 |
453 |
7 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:36.88 |
503 |
8 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:37.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
2:33.79 |
410 |
2 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
25m |
2:33.48 |
243 |
3 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
2:33.25 |
350 |
4 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
25m |
2:32.85 |
458 |
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:32.87 |
493 |
6 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:33.29 |
605 |
7 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:33.79 |
70 |
8 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:34.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
463 |
1 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:30.87 |
23 |
2 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:30.01 |
364 |
3 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
2:28.91 |
404 |
4 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
SK-SYD |
|
25m |
2:28.44 |
31 |
5 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:28.82 |
75 |
6 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:29.16 |
426 |
7 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:30.63 |
583 |
8 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
25m |
2:31.32 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
14 april 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
13:26 |
|