Program för Neptuniaden 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 21
|
Tävling |
Neptuniaden 2018 |
|
Utskriftsdatum |
12 maj 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:10 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 maj 2018 |
|
|
|
|
Gren 21, 200m Bröstsim Herrar |
Finaler (3) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
3 |
Anton Sölveskog |
2003 |
AX6103 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
3:47.89 |
621 |
4 |
John Ström |
2004 |
aq9704 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:25.75 |
78 |
5 |
Oskar Sundqvist |
2003 |
AH3303 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
3:25.85 |
9 |
6 |
Jakob Khaytan |
2003 |
AX6503 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
39 |
0 |
Evert Jonsson |
2003 |
AA0303 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
3:20.23 |
545 |
1 |
Tim Carlberg |
2003 |
AI5503 |
SS04 |
|
50m |
3:05.22 |
450 |
2 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
AE0704 |
TUREBERG |
|
50m |
3:00.53 |
531 |
3 |
Max Claesson |
2004 |
AB1904 |
ÖSMO SS |
|
50m |
2:55.94 |
514 |
4 |
Walter Pettersson |
2003 |
AT3503 |
WISBY SS |
|
50m |
2:53.30 |
352 |
5 |
Liam Björklund |
2003 |
AB6503 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:54.64 |
448 |
6 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
AE6903 |
TUREBERG |
|
50m |
2:57.73 |
293 |
7 |
Markus Annas |
2004 |
AF1704 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:03.95 |
308 |
8 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
AP6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:15.91 |
24 |
9 |
Edvin Brattberg |
2003 |
AN5703 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
3:22.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
274 |
0 |
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
AQ9303 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:52.38 |
555 |
1 |
Marcus Larsson |
2003 |
AM0903 |
SS04 |
|
50m |
2:51.16 |
53 |
2 |
Samuel Paulson |
2004 |
AG3504 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:48.93 |
440 |
3 |
August Eriksson |
2004 |
AC3104 |
TUREBERG |
|
50m |
2:45.44 |
324 |
4 |
David Neuhardt |
2003 |
AU6103 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:30.61 |
112 |
5 |
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:42.45 |
292 |
6 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:45.68 |
612 |
7 |
Hugo Seemann |
2003 |
AT0703 |
SPIF SF |
|
50m |
2:50.11 |
513 |
8 |
Elias Lyth |
2004 |
AO8504 |
WISBY SS |
|
50m |
2:51.58 |
370 |
9 |
Emil Gunnarsson |
2004 |
AM0504 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:52.82 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
12:10 |
|