2020-03-30   09:50:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vårsimiaden 2018, Väsby

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 4X100m Medley Mixed 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
277  SK Neptun Mix 12-13 Lag 1  2005  SK NEPTUN    25 m  4:39.78   
602  Väsby SS Mix 1  2005  VÄSBY SS    25 m  4:47.44   
Spårvägen Mix Lag 1  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  4:51.19   
278  Södertörn Mix [2005]  2005  SÖDERTÖRN    25 m  4:51.88   
279  SK Neptun Mix 12-13 Lag 2  2005  SK NEPTUN    25 m  4:52.82   
Skk Mix [2005]  2005  SKK    25 m  4:54.54   
Spårvägen Mix Lag 2  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  5:01.46   
280  SK Neptun Mix 12-13 Lag 3  2005  SK NEPTUN    25 m  5:02.49   
603  Järfälla S Mix Lag 1  2006  JÄRFÄLLA S    25 m  5:04.26   
10  281  Södertälje Mix [2005] 1  2005  SÖDERTÄLJE    25 m  5:09.98   
11  604  Järfälla S Mix Lag 2  2006  JÄRFÄLLA S    25 m  5:13.48   
12  605  Järfälla S Mix Lag 3  2006  JÄRFÄLLA S    25 m  5:13.92   
13  Spårvägen Mix Lag 3  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  5:19.64   
14  Spårvägen Mix Lag 4  2006  SPÅRVÄGEN    25 m  5:26.45   
15  606  Väsby SS Mix 2  2005  VÄSBY SS    25 m  5:29.47   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
2_S
Gren 2, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
282  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:09.46   
608  Montelius Emma  2005  SS04  AY4805  25 m  1:11.81   
Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  1:12.39   
609  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  1:13.02   
610  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  25 m  1:13.41   
611  Velden Alice  2005  SS04  AO2405  25 m  1:14.09   
612  Gustavsson Agnes  2005  TÄBY SIM  AV3405  25 m  1:15.36   
283  Johnston Nike  2005  SK NEPTUN  AJ5405  25 m  1:15.86   
284  Martinsson Iris  2005  SK NEPTUN  AF3405  25 m  1:15.92   
10  613  Nyblom Moa  2005  TÄBY SIM  AA5605  25 m  1:16.87   
11  614  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  25 m  1:17.44   
12  285  Ramsten Lovisa  2005  SK NEPTUN  BK1605  25 m  1:18.38   
13  615  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:18.44   
14  616  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  1:18.64   
15  617  Melander Linn  2005  VÄSBY SS  AR0205  25 m  1:18.94   
16  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m  1:19.06   
17  Uddeholt Lisa  2005  SPÅRVÄGEN  AX6405  25 m  1:19.19   
18  Thunberg Alma  2005  SPÅRVÄGEN  AV1605  25 m  1:19.56   
19  286  Ekepil Ella  2005  WISBY SS  AR0405  25 m  1:19.82  RES 
20  618  Bonorden Filippa  2005  DANDERYD  AH5805  25 m  1:20.50  RES 
21  287  Wallberg Maja  2005  SK NEPTUN  AP9605  25 m  1:20.51  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
3_S
Gren 3, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
306  Djuphammar Theo  2005  SK NEPTUN  AC6105  25 m  1:09.04   
307  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:09.27   
308  Albinzon Oliver  2005  SK NEPTUN  AC3105  25 m  1:09.37   
309  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  1:10.50   
659  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  1:10.85   
310  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  1:11.43   
660  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  1:12.20   
28  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  25 m  1:12.54   
661  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  1:13.15   
10  29  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  1:14.47   
11  311  Bang Ferdinand  2005  SK NEPTUN  AF1305  25 m  1:15.35   
12  662  Arnö Alexander  2005  TUREBERG  AB5505  25 m  1:15.49   
13  30  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  1:15.79   
14  31  Eriksson Alan  2005  SPÅRVÄGEN  AH2905  25 m  1:16.41   
15  663  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  1:16.88   
16  312  Alex Tapia Danér  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  1:16.92   
17  313  Palmqvist Philip  2005  SK NEPTUN  AR1505  25 m  1:17.01   
18  32  Hellberg Adrian  2005  SPÅRVÄGEN  AJ3105  25 m  1:17.49   
19  664  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  1:17.94  RES 
20  33  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  1:18.22  RES 
21  314  Härmark Uno  2005  SK NEPTUN  AD8705  25 m  1:18.61  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
4_S
Gren 4, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
678  Brännbäck Felicia  2006  VÄSBY SS  AC4606  25 m  2:21.92   
47  Flores Elvira  2006  SKK  AD9606  25 m  2:23.29   
328  Lund Ingrid  2006  SK NEPTUN  AG8206  25 m  2:24.59   
679  Brandt Elsa  2006  VÄSBY SS  AP5806  25 m  2:24.96   
680  Kinane Hannah  2006  JÄRFÄLLA S  AC5406  25 m  2:30.52   
48  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  2:30.86   
49  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  2:31.13   
681  Sidén Bashouki Manya  2006  JÄRFÄLLA S  AH6206  25 m  2:32.62   
329  Stenbeck Alice  2006  SK NEPTUN  AG1406  25 m  2:34.37   
10  50  Alkas Alias Alexandra  2006  SPÅRVÄGEN  AE2406  25 m  2:34.40   
11  330  Lind Emilia  2006  SK NEPTUN  AR8806  25 m  2:34.68   
12  682  Björklund Amanda  2006  TÄBY SIM  AF1606  25 m  2:36.41   
13  331  Lofter Sara  2006  SK NEPTUN  AS2806  25 m  2:36.75   
14  683  Wallin Mira  2006  JÄRFÄLLA S  AC6406  25 m  2:37.35   
15  332  Vesterlund Freja  2006  ÖSMO SS  AA7606  25 m  2:38.52   
16  333  Blanco Engla  2006  SK NEPTUN  AS0206  25 m  2:38.80   
17  334  Persson Emma  2006  WISBY SS  BD1206  25 m  2:39.04   
18  335  Thofelt Nellie  2006  SPIF SF  AT7406  25 m  2:39.66   
19  684  Ekman Nellie  2006  JÄRFÄLLA S  AH9206  25 m  2:40.27  RES 
20  51  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  2:40.40  RES 
21  336  Thunvall Meja  2006  ÖSMO SS  AG9206  25 m  2:40.98  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
5_S
Gren 5, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
356  Eriksson Jonatan  2006  SK NEPTUN  AB1106  25 m  2:19.20   
357  Lundgren Marcus  2006  SK NEPTUN  AN1506  25 m  2:30.87   
68  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  2:30.94   
712  Israelsson Henry  2006  JÄRFÄLLA S  AK9706  25 m  2:31.03   
69  Lehtonen Hebert Liam  2006  SPÅRVÄGEN  AE5706  25 m  2:31.57   
713  Rengart Casper  2006  VÄSBY SS  AB1706  25 m  2:32.64   
358  Storell Gustav  2006  SÖDERTÖRN  AL4106  25 m  2:32.71   
359  Hillerström Vagli Aksel  2006  SK NEPTUN  AC8706  25 m  2:34.08   
70  Erneholm William  2006  SPÅRVÄGEN  AD5506  25 m  2:34.40   
10  714  Lind Anton  2006  JÄRFÄLLA S  AB1906  25 m  2:35.66   
11  715  Söderberg Simon  2006  JÄRFÄLLA S  AE9706  25 m  2:35.79   
12  71  Jöngren Anton  2006  SPÅRVÄGEN  AD5706  25 m  2:37.22   
13  360  Hamzehnejad Sam  2006  SÖDERTÖRN  AI1306  25 m  2:37.81   
14  716  Bebenek Daniel  2006  TÄBY SIM  AC4706  25 m  2:37.90   
15  361  Söderberg Elton  2006  SÖDERTÖRN  AH0306  25 m  2:38.45   
16  362  Skott Storheden Axel  2006  SK NEPTUN  AI3506  25 m  2:39.24   
17  363  Thern Tee  2006  SK NEPTUN  AC3106  25 m  2:39.34   
18  364  Herulf Walter  2006  SK NEPTUN  AN3506  25 m  2:40.33   
19  365  Gunnarson Måns  2006  SK NEPTUN  ak8506  25 m  2:43.17  RES 
20  72  Klinge Gabriel  2006  SKURU IK  AS0506  25 m  2:43.21  RES 
21  717  Larsson Henrik  2006  TUREBERG  AF4106  25 m  2:43.68  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
6_S
Gren 6, 200m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
282  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  2:23.84   
Thunberg Alma  2005  SPÅRVÄGEN  AV1605  25 m  2:36.40   
378  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  2:37.02   
608  Montelius Emma  2005  SS04  AY4805  25 m  2:38.02   
27  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  2:38.45   
610  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  25 m  2:38.53   
613  Nyblom Moa  2005  TÄBY SIM  AA5605  25 m  2:39.05   
284  Martinsson Iris  2005  SK NEPTUN  AF3405  25 m  2:40.96   
609  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  2:42.95   
10  286  Ekepil Ella  2005  WISBY SS  AR0405  25 m  2:44.83   
11  616  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  2:44.85   
12  283  Johnston Nike  2005  SK NEPTUN  AJ5405  25 m  2:46.34   
13  615  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  2:47.09   
14  288  Sundberg Elisa  2005  SK NEPTUN  AP6805  25 m  2:47.48   
15  292  Samuelsson Mia  2005  WISBY SS  AV7205  25 m  2:47.92   
16  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m  2:48.91   
17  617  Melander Linn  2005  VÄSBY SS  AR0205  25 m  2:49.47   
18  289  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  2:50.06   
19  620  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  2:50.58  RES 
20  290  Rantil Molly  2005  SK NEPTUN  BL4405  25 m  2:50.68  RES 
21  619  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  2:50.79  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
7_S
Gren 7, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
309  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  2:27.51   
659  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  2:29.17   
306  Djuphammar Theo  2005  SK NEPTUN  AC6105  25 m  2:30.34   
307  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  2:31.36   
308  Albinzon Oliver  2005  SK NEPTUN  AC3105  25 m  2:34.57   
28  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  25 m  2:36.49   
29  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  2:36.59   
311  Bang Ferdinand  2005  SK NEPTUN  AF1305  25 m  2:37.63   
661  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  2:38.28   
10  668  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m  2:40.85   
11  670  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  2:41.06   
12  312  Alex Tapia Danér  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  2:42.70   
13  30  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  2:43.94   
14  315  Sjöberg Jack  2005  WISBY SS  AI3305  25 m  2:45.17   
15  314  Härmark Uno  2005  SK NEPTUN  AD8705  25 m  2:45.33   
16  664  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  2:45.47   
17  45  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  2:46.84   
18  666  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  25 m  2:46.98   
19  662  Arnö Alexander  2005  TUREBERG  AB5505  25 m  2:47.12  RES 
20  660  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  2:49.61  RES 
21  31  Eriksson Alan  2005  SPÅRVÄGEN  AH2905  25 m  2:51.00  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
8_S
Gren 8, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
47  Flores Elvira  2006  SKK  AD9606  25 m  1:24.09   
682  Björklund Amanda  2006  TÄBY SIM  AF1606  25 m  1:24.63   
684  Ekman Nellie  2006  JÄRFÄLLA S  AH9206  25 m  1:24.75   
328  Lund Ingrid  2006  SK NEPTUN  AG8206  25 m  1:24.90   
678  Brännbäck Felicia  2006  VÄSBY SS  AC4606  25 m  1:24.93   
50  Alkas Alias Alexandra  2006  SPÅRVÄGEN  AE2406  25 m  1:25.28   
333  Blanco Engla  2006  SK NEPTUN  AS0206  25 m  1:25.67   
731  Wahlund Milla  2006  VÄSBY SS  AG0206  25 m  1:26.46   
113  Loqvist Frida  2006  SPÅRVÄGEN  BB6806  25 m  1:26.60   
10  49  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  1:27.13   
11  382  Ottosson Julia  2006  SÖDERTÖRN  AN9206  25 m  1:28.21   
12  680  Kinane Hannah  2006  JÄRFÄLLA S  AC5406  25 m  1:29.13   
13  329  Stenbeck Alice  2006  SK NEPTUN  AG1406  25 m  1:29.61   
14  118  Holmberg Ella  2006  SPÅRVÄGEN  AK7406  25 m  1:29.89   
15  685  Watanabe Jessika  2006  JÄRFÄLLA S  AW3606  25 m  1:30.61   
16  694  Ishaq Leah  2006  SS04  AO6406  25 m  1:30.65   
17  48  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  1:31.41   
18  57  Hellenius Alva  2006  SPÅRVÄGEN  AB3806  25 m  1:31.83   
19  53  Haesert Vida  2006  SKK  AN0206  25 m  1:32.63  RES 
20  383  Gunnarsson Ella  2006  SÖDERTÖRN  AT5206  25 m  1:33.42  RES 
21  340  Teljstedt Clara  2006  SÖDERTÄLJE  AL7806  25 m  1:33.49  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
9_S
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
713  Rengart Casper  2006  VÄSBY SS  AB1706  25 m  1:20.69   
359  Hillerström Vagli Aksel  2006  SK NEPTUN  AC8706  25 m  1:20.73   
716  Bebenek Daniel  2006  TÄBY SIM  AC4706  25 m  1:20.86   
356  Eriksson Jonatan  2006  SK NEPTUN  AB1106  25 m  1:22.47   
357  Lundgren Marcus  2006  SK NEPTUN  AN1506  25 m  1:24.70   
394  Vrbanus Valentino  2006  SÖDERTÄLJE  AG9106  25 m  1:25.29   
715  Söderberg Simon  2006  JÄRFÄLLA S  AE9706  25 m  1:28.76   
712  Israelsson Henry  2006  JÄRFÄLLA S  AK9706  25 m  1:29.17   
729  Güleryüz Leo  2006  TÄBY SIM  AA4906  25 m  1:30.62   
10  70  Erneholm William  2006  SPÅRVÄGEN  AD5506  25 m  1:30.77   
11  358  Storell Gustav  2006  SÖDERTÖRN  AL4106  25 m  1:32.31   
12  368  Kvist Jonas  2006  ÖSMO SS  AD0706  25 m  1:32.46   
13  367  Åkerman Jonathan  2006  SÖDERTÖRN  AI6106  25 m  1:33.84   
14  360  Hamzehnejad Sam  2006  SÖDERTÖRN  AI1306  25 m  1:33.85   
15  69  Lehtonen Hebert Liam  2006  SPÅRVÄGEN  AE5706  25 m  1:33.94   
16  714  Lind Anton  2006  JÄRFÄLLA S  AB1906  25 m  1:35.22   
17  71  Jöngren Anton  2006  SPÅRVÄGEN  AD5706  25 m  1:37.52   
18  364  Herulf Walter  2006  SK NEPTUN  AN3506  25 m  1:38.11   
19  395  Åkesson Justin  2006  SPIF SF  AJ6106  25 m  1:38.49  RES 
20  366  Löfström Ludvig  2006  SK NEPTUN  AI4506  25 m  1:38.79  RES 
21  396  Essen Björn  2006  SÖDERTÖRN  AI4906  25 m  1:39.01  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
10_S
Gren 10, 4X50m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
753  Väsby SS 1  2005  VÄSBY SS    25 m  2:12.26   
754  Täby Sim Damer [2005] 1  2005  TÄBY SIM    25 m  2:14.40   
400  SK Neptun F 12-13 Lag 1  2005  SK NEPTUN    25 m  2:16.85   
124  Spårvägen Damer Lag 1  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  2:17.57   
125  Skuru Ik Damer Lag 1  2005  SKURU IK    25 m  2:17.75   
126  Skk Damer [2005] Lag 1.  2005  SKK    25 m  2:17.96   
755  Järfälla S Damer Lag 1  2005  JÄRFÄLLA S    25 m  2:20.28   
756  SS04 Damer Lag 1  2005  SS04    25 m  2:20.73   
401  SK Neptun F 12-13 Lag 2  2005  SK NEPTUN    25 m  2:20.80   
10  402  SK Neptun F 12-13 Lag 3  2005  SK NEPTUN    25 m  2:21.62   
11  757  Järfälla S Damer Lag 2  2005  JÄRFÄLLA S    25 m  2:24.20   
12  403  Södertörn Damer [2005] 1  2005  SÖDERTÖRN    25 m  2:24.28   
13  404  Södertälje Damer [2005]  2005  SÖDERTÄLJE    25 m  2:24.82   
14  405  Spif  2006  SPIF SF    25 m  2:26.15   
15  758  Täby Sim Damer [2005] 2  2005  TÄBY SIM    25 m  2:27.55   
16  127  Spårvägen Damer Lag 2  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  2:28.37   
17  128  Skk Damer [2005] Lag 2.  2005  SKK    25 m  2:30.35   
18  759  Danderyd Damer [2005]  2005  DANDERYD    25 m  2:31.53   
19  406  Wisby SS Damer Lag 1  2005  WISBY SS    25 m  2:31.93  RES 
20  760  Tureberg Damer 1 [2005]  2005  TUREBERG    25 m  2:34.18  RES 
21  761  Järfälla S Damer Lag 3  2005  JÄRFÄLLA S    25 m  2:34.20  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
11_S
Gren 11, 4X50m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
413  SK Neptun P 12-13 Lag 1  2005  SK NEPTUN    25 m  2:07.01   
414  Södertörn Herrar [2005] 1  2005  SÖDERTÖRN    25 m  2:07.69   
106  Spårvägen Herrar Lag 1  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  2:13.63   
773  Täby Sim Herrar Lag 1  2005  TÄBY SIM    25 m  2:16.59   
415  SK Neptun P 12-13 Lag 2  2005  SK NEPTUN    25 m  2:19.24   
107  Spårvägen Herrar Lag 2  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  2:19.47   
774  Järfälla S Herrar Lag 1  2005  JÄRFÄLLA S    25 m  2:19.60   
108  Spårvägen Herrar Lag 3  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  2:25.32   
416  SK Neptun P 12-13 Lag 3  2005  SK NEPTUN    25 m  2:26.73   
10  753  Väsby SS 1  2005  VÄSBY SS    25 m  2:27.54   
11  775  Järfälla S Herrar Lag 2  2005  JÄRFÄLLA S    25 m  2:28.05   
12  417  Wisby SS Herrar  2005  WISBY SS    25 m  2:31.91   
13  418  SK Neptun P 12-13 Lag 4  2005  SK NEPTUN    25 m  2:35.05   
14  109  Skk Herrar [2005] Lag 2.  2005  SKK    25 m  2:38.54   
15  110  Spårvägen Herrar Lag 4  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  2:39.45   
16  111  Skuru Ik Herrar Lag 1  2005  SKURU IK    25 m  2:40.20   
17  776  Täby Sim Herrar Lag 2  2005  TÄBY SIM    25 m  2:40.77   
18  405  Spif  2006  SPIF SF    25 m  2:45.74   
19  777  Järfälla S Herrar Lag 3  2006  JÄRFÄLLA S    25 m  2:55.22  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
12_S
Gren 12, 4X100m Frisim Mixed 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
602  Väsby SS Mix 1  2005  VÄSBY SS    25 m  4:20.96   
277  SK Neptun Mix 12-13 Lag 1  2005  SK NEPTUN    25 m  4:21.71   
279  SK Neptun Mix 12-13 Lag 2  2005  SK NEPTUN    25 m  4:25.12   
278  Södertörn Mix [2005]  2005  SÖDERTÖRN    25 m  4:25.21   
Spårvägen Mix Lag 1  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  4:25.32   
Skk Mix [2005]  2005  SKK    25 m  4:27.23   
280  SK Neptun Mix 12-13 Lag 3  2005  SK NEPTUN    25 m  4:31.72   
603  Järfälla S Mix Lag 1  2006  JÄRFÄLLA S    25 m  4:32.94   
Spårvägen Mix Lag 2  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  4:35.29   
10  604  Järfälla S Mix Lag 2  2006  JÄRFÄLLA S    25 m  4:38.13   
11  607  Tureberg Mix 1 [2005]  2005  TUREBERG    25 m  4:41.57   
12  605  Järfälla S Mix Lag 3  2006  JÄRFÄLLA S    25 m  4:44.93   
13  Spårvägen Mix Lag 3  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  4:46.79   
14  134  Skuru Ik Mix Lag 1  2005  SKURU IK    25 m  4:54.23   
15  Spårvägen Mix Lag 4  2006  SPÅRVÄGEN    25 m  5:05.21   
16  135  Spårvägen Mix Lag 5  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  5:05.37   
17  606  Väsby SS Mix 2  2005  VÄSBY SS    25 m  5:06.50   
18  779  Tureberg Mix 2 [2005]  2005  TUREBERG    25 m  5:18.14   
19  136  Skuru Ik Mix Lag 2  2005  SKURU IK    25 m  5:21.68  RES 
20  780  SS04 Mix Lag 1  2005  SS04    25 m  5:32.13  RES 
21  137  Spårvägen Mix Lag 6  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  5:35.96  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
13_S
Gren 13, 400m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
282  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  4:46.32   
284  Martinsson Iris  2005  SK NEPTUN  AF3405  25 m  4:52.18   
Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  4:53.77   
27  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  4:53.87   
283  Johnston Nike  2005  SK NEPTUN  AJ5405  25 m  5:02.14   
286  Ekepil Ella  2005  WISBY SS  AR0405  25 m  5:02.39   
Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m  5:02.59   
292  Samuelsson Mia  2005  WISBY SS  AV7205  25 m  5:06.65   
290  Rantil Molly  2005  SK NEPTUN  BL4405  25 m  5:06.82   
10  288  Sundberg Elisa  2005  SK NEPTUN  AP6805  25 m  5:07.02   
11  610  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  25 m  5:08.02   
12  609  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  5:09.53   
13  Thunberg Alma  2005  SPÅRVÄGEN  AV1605  25 m  5:10.76   
14  616  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  5:11.28   
15  617  Melander Linn  2005  VÄSBY SS  AR0205  25 m  5:14.82   
16  295  Blix Grimaldi Melanie  2005  SK NEPTUN  AQ8605  25 m  5:20.47   
17  289  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  5:22.71   
18  13  Karlsson Bertoli Emilia  2005  TYRESÖ SS  AW9405  25 m  5:25.38   
19  613  Nyblom Moa  2005  TÄBY SIM  AA5605  25 m  5:25.44  RES 
20  614  Franks Louise  2005  TÄBY SIM  AG7605  25 m  5:25.61  RES 
21  620  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  5:25.66  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
14_S
Gren 14, 400m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
309  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  4:37.21   
306  Djuphammar Theo  2005  SK NEPTUN  AC6105  25 m  4:44.20   
307  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  4:49.18   
661  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  4:49.82   
310  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  4:52.96   
308  Albinzon Oliver  2005  SK NEPTUN  AC3105  25 m  4:56.02   
28  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  25 m  5:02.21   
659  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  5:03.08   
45  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  5:04.38   
10  33  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  5:04.81   
11  314  Härmark Uno  2005  SK NEPTUN  AD8705  25 m  5:06.36   
12  668  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m  5:06.58   
13  663  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  5:12.79   
14  312  Alex Tapia Danér  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  5:14.44   
15  664  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  5:15.19   
16  31  Eriksson Alan  2005  SPÅRVÄGEN  AH2905  25 m  5:15.83   
17  660  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  5:17.78   
18  666  Humble Caspian  2005  TÄBY SIM  AO6705  25 m  5:19.81   
19  29  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  5:19.92  RES 
20  670  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  5:21.84  RES 
21  316  Bengtsson Hampus  2005  SK NEPTUN  AC2105  25 m  5:26.09  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
15_S
Gren 15, 200m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
678  Brännbäck Felicia  2006  VÄSBY SS  AC4606  25 m  2:38.72   
328  Lund Ingrid  2006  SK NEPTUN  AG8206  25 m  2:40.77   
47  Flores Elvira  2006  SKK  AD9606  25 m  2:45.39   
680  Kinane Hannah  2006  JÄRFÄLLA S  AC5406  25 m  2:47.58   
50  Alkas Alias Alexandra  2006  SPÅRVÄGEN  AE2406  25 m  2:47.75   
329  Stenbeck Alice  2006  SK NEPTUN  AG1406  25 m  2:50.29   
421  Dimitriou Anna  2006  SPIF SF  AN7606  25 m  2:51.91   
333  Blanco Engla  2006  SK NEPTUN  AS0206  25 m  2:53.37   
679  Brandt Elsa  2006  VÄSBY SS  AP5806  25 m  2:53.43   
10  682  Björklund Amanda  2006  TÄBY SIM  AF1606  25 m  2:53.53   
11  330  Lind Emilia  2006  SK NEPTUN  AR8806  25 m  2:53.82   
12  331  Lofter Sara  2006  SK NEPTUN  AS2806  25 m  2:53.88   
13  382  Ottosson Julia  2006  SÖDERTÖRN  AN9206  25 m  2:54.06   
14  49  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  2:54.27   
15  51  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  2:55.16   
16  681  Sidén Bashouki Manya  2006  JÄRFÄLLA S  AH6206  25 m  2:55.98   
17  48  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  2:56.18   
18  335  Thofelt Nellie  2006  SPIF SF  AT7406  25 m  2:57.38   
19  684  Ekman Nellie  2006  JÄRFÄLLA S  AH9206  25 m  2:58.10  RES 
20  685  Watanabe Jessika  2006  JÄRFÄLLA S  AW3606  25 m  2:58.54  RES 
21  686  Tylets Karolina  2006  ÅKERSBERGA  BA9806  25 m  2:58.68  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
16_S
Gren 16, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
356  Eriksson Jonatan  2006  SK NEPTUN  AB1106  25 m  2:39.26   
712  Israelsson Henry  2006  JÄRFÄLLA S  AK9706  25 m  2:42.69   
359  Hillerström Vagli Aksel  2006  SK NEPTUN  AC8706  25 m  2:42.79   
713  Rengart Casper  2006  VÄSBY SS  AB1706  25 m  2:43.13   
361  Söderberg Elton  2006  SÖDERTÖRN  AH0306  25 m  2:45.36   
729  Güleryüz Leo  2006  TÄBY SIM  AA4906  25 m  2:45.44   
358  Storell Gustav  2006  SÖDERTÖRN  AL4106  25 m  2:47.43   
69  Lehtonen Hebert Liam  2006  SPÅRVÄGEN  AE5706  25 m  2:50.27   
357  Lundgren Marcus  2006  SK NEPTUN  AN1506  25 m  2:50.61   
10  70  Erneholm William  2006  SPÅRVÄGEN  AD5506  25 m  2:50.98   
11  715  Söderberg Simon  2006  JÄRFÄLLA S  AE9706  25 m  2:54.44   
12  716  Bebenek Daniel  2006  TÄBY SIM  AC4706  25 m  2:54.60   
13  360  Hamzehnejad Sam  2006  SÖDERTÖRN  AI1306  25 m  2:56.95   
14  363  Thern Tee  2006  SK NEPTUN  AC3106  25 m  2:59.59   
15  364  Herulf Walter  2006  SK NEPTUN  AN3506  25 m  3:00.14   
16  369  Theodosiadis Christos  2006  SK NEPTUN  AI7106  25 m  3:01.83   
17  365  Gunnarson Måns  2006  SK NEPTUN  ak8506  25 m  3:02.81   
18  368  Kvist Jonas  2006  ÖSMO SS  AD0706  25 m  3:02.81   
19  68  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  3:02.84  RES 
20  71  Jöngren Anton  2006  SPÅRVÄGEN  AD5706  25 m  3:03.73  RES 
21  366  Löfström Ludvig  2006  SK NEPTUN  AI4506  25 m  3:04.08  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
17_S
Gren 17, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
282  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:15.83   
Thunberg Alma  2005  SPÅRVÄGEN  AV1605  25 m  1:20.63   
610  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  25 m  1:22.03   
609  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  1:22.38   
284  Martinsson Iris  2005  SK NEPTUN  AF3405  25 m  1:22.48   
288  Sundberg Elisa  2005  SK NEPTUN  AP6805  25 m  1:22.53   
10  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  25 m  1:22.77   
613  Nyblom Moa  2005  TÄBY SIM  AA5605  25 m  1:23.04   
626  Westerdahl Clara  2005  TÄBY SIM  BG4605  25 m  1:25.26   
10  378  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  1:25.40   
11  283  Johnston Nike  2005  SK NEPTUN  AJ5405  25 m  1:25.44   
12  620  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  1:26.71   
13  27  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  1:26.96   
14  11  Söderlind Alicia  2005  TYRESÖ SS  AQ5805  25 m  1:29.44   
15  286  Ekepil Ella  2005  WISBY SS  AR0405  25 m  1:30.01   
16  12  Sveding Emelie  2005  SKK  AG8605  25 m  1:30.25   
17  608  Montelius Emma  2005  SS04  AY4805  25 m  1:30.28   
18  292  Samuelsson Mia  2005  WISBY SS  AV7205  25 m  1:30.83   
19  287  Wallberg Maja  2005  SK NEPTUN  AP9605  25 m  1:30.93  RES 
20  19  Färm Alina  2005  SPÅRVÄGEN  AV3605  25 m  1:31.10  RES 
21  617  Melander Linn  2005  VÄSBY SS  AR0205  25 m  1:31.23  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
18_S
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
306  Djuphammar Theo  2005  SK NEPTUN  AC6105  25 m  1:14.32   
309  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  1:15.35   
659  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  1:18.29   
668  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m  1:19.06   
29  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  1:19.64   
311  Bang Ferdinand  2005  SK NEPTUN  AF1305  25 m  1:19.64   
315  Sjöberg Jack  2005  WISBY SS  AI3305  25 m  1:19.74   
307  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:20.74   
96  Gustafson Oscar  2005  SPÅRVÄGEN  AR6705  25 m  1:21.54   
10  28  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  25 m  1:21.88   
11  312  Alex Tapia Danér  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  1:22.76   
12  661  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  1:24.25   
13  97  Bahajroy Benjamin  2005  SPÅRVÄGEN  AO4505  25 m  1:24.99   
14  670  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  1:25.21   
15  664  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  1:25.98   
16  308  Albinzon Oliver  2005  SK NEPTUN  AC3105  25 m  1:27.04   
17  314  Härmark Uno  2005  SK NEPTUN  AD8705  25 m  1:27.48   
18  33  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  1:30.25   
19  30  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  1:30.66  RES 
20  783  Amanbaev Adam  2005  DANDERYD  AI6305  25 m  1:31.84  RES 
21  45  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  1:31.96  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
19_S
Gren 19, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
678  Brännbäck Felicia  2006  VÄSBY SS  AC4606  25 m  1:04.02   
679  Brandt Elsa  2006  VÄSBY SS  AP5806  25 m  1:06.80   
47  Flores Elvira  2006  SKK  AD9606  25 m  1:06.90   
328  Lund Ingrid  2006  SK NEPTUN  AG8206  25 m  1:07.26   
680  Kinane Hannah  2006  JÄRFÄLLA S  AC5406  25 m  1:08.30   
421  Dimitriou Anna  2006  SPIF SF  AN7606  25 m  1:08.90   
50  Alkas Alias Alexandra  2006  SPÅRVÄGEN  AE2406  25 m  1:09.17   
681  Sidén Bashouki Manya  2006  JÄRFÄLLA S  AH6206  25 m  1:09.17   
48  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  1:09.27   
10  684  Ekman Nellie  2006  JÄRFÄLLA S  AH9206  25 m  1:10.20   
11  683  Wallin Mira  2006  JÄRFÄLLA S  AC6406  25 m  1:10.50   
12  331  Lofter Sara  2006  SK NEPTUN  AS2806  25 m  1:10.79   
13  330  Lind Emilia  2006  SK NEPTUN  AR8806  25 m  1:11.07   
14  336  Thunvall Meja  2006  ÖSMO SS  AG9206  25 m  1:11.24   
15  51  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  1:11.51   
16  49  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  1:12.26   
17  334  Persson Emma  2006  WISBY SS  BD1206  25 m  1:13.01   
18  682  Björklund Amanda  2006  TÄBY SIM  AF1606  25 m  1:13.06   
19  685  Watanabe Jessika  2006  JÄRFÄLLA S  AW3606  25 m  1:13.09  RES 
20  332  Vesterlund Freja  2006  ÖSMO SS  AA7606  25 m  1:13.17  RES 
21  329  Stenbeck Alice  2006  SK NEPTUN  AG1406  25 m  1:14.32  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
20_S
Gren 20, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
394  Vrbanus Valentino  2006  SÖDERTÄLJE  AG9106  25 m  1:04.92   
729  Güleryüz Leo  2006  TÄBY SIM  AA4906  25 m  1:06.03   
712  Israelsson Henry  2006  JÄRFÄLLA S  AK9706  25 m  1:07.51   
713  Rengart Casper  2006  VÄSBY SS  AB1706  25 m  1:07.75   
68  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  1:10.37   
358  Storell Gustav  2006  SÖDERTÖRN  AL4106  25 m  1:10.47   
360  Hamzehnejad Sam  2006  SÖDERTÖRN  AI1306  25 m  1:10.75   
69  Lehtonen Hebert Liam  2006  SPÅRVÄGEN  AE5706  25 m  1:10.82   
359  Hillerström Vagli Aksel  2006  SK NEPTUN  AC8706  25 m  1:11.06   
10  716  Bebenek Daniel  2006  TÄBY SIM  AC4706  25 m  1:11.60   
11  357  Lundgren Marcus  2006  SK NEPTUN  AN1506  25 m  1:11.75   
12  365  Gunnarson Måns  2006  SK NEPTUN  ak8506  25 m  1:12.10   
13  715  Söderberg Simon  2006  JÄRFÄLLA S  AE9706  25 m  1:12.56   
14  70  Erneholm William  2006  SPÅRVÄGEN  AD5506  25 m  1:12.97   
15  71  Jöngren Anton  2006  SPÅRVÄGEN  AD5706  25 m  1:13.36   
16  717  Larsson Henrik  2006  TUREBERG  AF4106  25 m  1:13.64   
17  361  Söderberg Elton  2006  SÖDERTÖRN  AH0306  25 m  1:13.85   
18  719  Parsa Arvin  2006  JÄRFÄLLA S  AB7106  25 m  1:14.04   
19  362  Skott Storheden Axel  2006  SK NEPTUN  AI3506  25 m  1:14.31  RES 
20  368  Kvist Jonas  2006  ÖSMO SS  AD0706  25 m  1:14.33  RES 
21  364  Herulf Walter  2006  SK NEPTUN  AN3506  25 m  1:14.70  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
21_S
Gren 21, 4X50m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
753  Väsby SS 1  2005  VÄSBY SS    25 m  2:00.02   
400  SK Neptun F 12-13 Lag 1  2005  SK NEPTUN    25 m  2:01.61   
401  SK Neptun F 12-13 Lag 2  2005  SK NEPTUN    25 m  2:01.70   
125  Skuru Ik Damer Lag 1  2005  SKURU IK    25 m  2:03.06   
126  Skk Damer [2005] Lag 1.  2005  SKK    25 m  2:03.40   
755  Järfälla S Damer Lag 1  2005  JÄRFÄLLA S    25 m  2:03.66   
124  Spårvägen Damer Lag 1  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  2:04.55   
754  Täby Sim Damer [2005] 1  2005  TÄBY SIM    25 m  2:04.82   
404  Södertälje Damer [2005]  2005  SÖDERTÄLJE    25 m  2:05.77   
10  757  Järfälla S Damer Lag 2  2005  JÄRFÄLLA S    25 m  2:07.10   
11  405  Spif  2006  SPIF SF    25 m  2:07.24   
12  796  SS04 Damer Lag 1  2006  SS04    25 m  2:08.75   
13  403  Södertörn Damer [2005] 1  2005  SÖDERTÖRN    25 m  2:08.88   
14  402  SK Neptun F 12-13 Lag 3  2005  SK NEPTUN    25 m  2:09.35   
15  758  Täby Sim Damer [2005] 2  2005  TÄBY SIM    25 m  2:10.38   
16  406  Wisby SS Damer Lag 1  2005  WISBY SS    25 m  2:10.55   
17  771  Väsby SS 2  2005  VÄSBY SS    25 m  2:10.97   
18  759  Danderyd Damer [2005]  2005  DANDERYD    25 m  2:12.10   
19  128  Skk Damer [2005] Lag 2.  2005  SKK    25 m  2:13.53  RES 
20  129  Tyresö SS Damer [2005]  2005  TYRESÖ SS    25 m  2:13.89  RES 
21  409  SK Neptun F 12-13 Lag 4  2005  SK NEPTUN    25 m  2:15.63  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
22_S
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
413  SK Neptun P 12-13 Lag 1  2005  SK NEPTUN    25 m  1:54.17   
414  Södertörn Herrar [2005] 1  2005  SÖDERTÖRN    25 m  1:55.88   
106  Spårvägen Herrar Lag 1  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  2:01.20   
112  Skk Herrar [2005] Lag 1.  2005  SKK    25 m  2:02.14   
773  Täby Sim Herrar Lag 1  2005  TÄBY SIM    25 m  2:04.41   
774  Järfälla S Herrar Lag 1  2005  JÄRFÄLLA S    25 m  2:05.20   
415  SK Neptun P 12-13 Lag 2  2005  SK NEPTUN    25 m  2:06.60   
107  Spårvägen Herrar Lag 2  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  2:07.33   
778  Tureberg Herrar [2005]  2005  TUREBERG    25 m  2:07.56   
10  419  Södertörn Herrar [2005] 2  2005  SÖDERTÖRN    25 m  2:11.58   
11  775  Järfälla S Herrar Lag 2  2005  JÄRFÄLLA S    25 m  2:12.48   
12  108  Spårvägen Herrar Lag 3  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  2:13.20   
13  753  Väsby SS 1  2005  VÄSBY SS    25 m  2:13.90   
14  416  SK Neptun P 12-13 Lag 3  2005  SK NEPTUN    25 m  2:14.21   
15  417  Wisby SS Herrar  2005  WISBY SS    25 m  2:15.04   
16  109  Skk Herrar [2005] Lag 2.  2005  SKK    25 m  2:15.23   
17  418  SK Neptun P 12-13 Lag 4  2005  SK NEPTUN    25 m  2:17.24   
18  776  Täby Sim Herrar Lag 2  2005  TÄBY SIM    25 m  2:18.21   
19  405  Spif  2006  SPIF SF    25 m  2:21.95  RES 
20  111  Skuru Ik Herrar Lag 1  2005  SKURU IK    25 m  2:23.33  RES 
21  110  Spårvägen Herrar Lag 4  2005  SPÅRVÄGEN    25 m  2:26.79  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
23_S
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
2148  Väsby SS Mix 1  2007  VÄSBY SS    25 m  2:12.00   
2036  Täby Sim Mix [2007] Lag 1  2007  TÄBY SIM    25 m  2:13.99   
2037  Täby Sim Mix [2007] Lag 2  2007  TÄBY SIM    25 m  2:29.52   
2151  Väsby SS Mix 2  2007  VÄSBY SS    25 m  2:34.00   
2038  Täby Sim Mix [2007] Lag 3  2007  TÄBY SIM    25 m  2:35.14   
2152  Väsby SS Mix 3  2007  VÄSBY SS    25 m  2:41.00   
1908  Tureberg Mix [2007]  2007  TUREBERG    25 m  2:45.87   
1911  Tureberg Mix 2 [2007]  2007  TUREBERG    25 m  3:13.99   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
24_S
Gren 24, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
378  Tossavainen Sofia  2005  SÖDERTÄLJE  AJ2805  25 m  1:01.57   
608  Montelius Emma  2005  SS04  AY4805  25 m  1:03.89   
609  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  1:04.31   
Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  1:04.58   
Thunberg Alma  2005  SPÅRVÄGEN  AV1605  25 m  1:04.76   
286  Ekepil Ella  2005  WISBY SS  AR0405  25 m  1:05.10   
284  Martinsson Iris  2005  SK NEPTUN  AF3405  25 m  1:05.14   
610  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  25 m  1:05.76   
616  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  1:05.86   
10  292  Samuelsson Mia  2005  WISBY SS  AV7205  25 m  1:05.91   
11  289  Mardo Jennifer  2005  SÖDERTÄLJE  AW1405  25 m  1:05.92   
12  Eld Wilma  2005  SPÅRVÄGEN  AS5205  25 m  1:06.39   
13  283  Johnston Nike  2005  SK NEPTUN  AJ5405  25 m  1:06.53   
14  27  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  1:06.84   
15  617  Melander Linn  2005  VÄSBY SS  AR0205  25 m  1:07.23   
16  615  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:07.34   
17  290  Rantil Molly  2005  SK NEPTUN  BL4405  25 m  1:07.47   
18  619  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  1:07.69   
19  288  Sundberg Elisa  2005  SK NEPTUN  AP6805  25 m  1:08.01  RES 
20  15  Bäck Amanda  2005  SKK  BM9205  25 m  1:08.29  RES 
21  630  Thermaenius Ella  2005  TÄBY SIM  BB7405  25 m  1:08.50  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
25_S
Gren 25, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
309  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  58.85   
306  Djuphammar Theo  2005  SK NEPTUN  AC6105  25 m  1:00.36   
659  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  1:01.76   
307  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:02.15   
308  Albinzon Oliver  2005  SK NEPTUN  AC3105  25 m  1:02.45   
311  Bang Ferdinand  2005  SK NEPTUN  AF1305  25 m  1:03.32   
28  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  25 m  1:03.52   
661  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  1:03.78   
314  Härmark Uno  2005  SK NEPTUN  AD8705  25 m  1:05.01   
10  33  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  1:05.04   
11  662  Arnö Alexander  2005  TUREBERG  AB5505  25 m  1:05.53   
12  668  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m  1:05.77   
13  31  Eriksson Alan  2005  SPÅRVÄGEN  AH2905  25 m  1:06.05   
14  30  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  1:06.08   
15  663  Sundström Curstedt Erik  2005  DANDERYD  AN5905  25 m  1:06.33   
16  29  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  1:06.49   
17  670  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  1:06.57   
18  310  Lindberg Tobias  2005  SÖDERTÖRN  AI7105  25 m  1:06.58   
19  45  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  1:06.60  RES 
20  34  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  25 m  1:06.80  RES 
21  660  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  1:07.42  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
26_S
Gren 26, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1158  Barkvall Rebecka  2007  DANDERYD  AK8807  25 m  1:12.95   
1191  Bengtsson Linn  2007  JÄRFÄLLA S  AB9207  25 m  1:13.75   
2107  Melander Hanna  2007  VÄSBY SS  AB9807  25 m  1:13.91   
1205  Elmquist Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2607  25 m  1:15.42   
1282  Westberg Isabella  2007  JÄRFÄLLA S  AC1207  25 m  1:15.73   
2126  Svahn Elsa  2007  VÄSBY SS  AG9607  25 m  1:16.12   
1939  Alsén Emma  2007  TÄBY SIM  AJ5207  25 m  1:17.49   
2239  Utgren Cornelia  2007  SS04  AL6207  25 m  1:19.61   
1233  Larsson Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2807  25 m  1:20.47   
10  1956  Gong Hanna  2007  TÄBY SIM  AN2807  25 m  1:22.62   
11  2205  Bergström Thea  2007  SS04  AK9807  25 m  1:22.86   
12  1878  Larsson Moa  2007  TUREBERG  AR0407  25 m  1:24.60   
13  1983  Pedersen Stina  2007  TÄBY SIM  AN5807  25 m  1:26.75   
14  2091  Karls Fanny  2007  VÄSBY SS  AD1407  25 m  1:28.31   
15  1223  Johansson Linnea  2007  JÄRFÄLLA S  AJ5807  25 m  1:30.27   
16  2062  Areblad Hanna  2007  VÄSBY SS  AH6607  25 m  1:30.43   
17  1993  Sommar Hannah  2007  TÄBY SIM  AV9407  25 m  1:30.65   
18  2231  Muhic Ida  2007  SS04  AP8607  25 m  1:32.21   
19  1217  Henriksson Kajsa  2007  JÄRFÄLLA S  AH4807  25 m  1:32.85   
20  2063  Björkén Ebba  2007  VÄSBY SS  AH8607  25 m  1:33.50   
21  1871  Holfve Lilian  2007  TUREBERG  AC3207  25 m  1:33.86   
22  2075  Fiorillo Olivia  2007  VÄSBY SS  BA8407  25 m  1:34.96   
23  2301  Mattsson Emmy  2007  JÄRFÄLLA S  ap0607  25 m  1:35.20   
24  2082  Hafstad Josefine  2007  VÄSBY SS  AD3807  50 m  1:36.47   
25  1856  Andersson Isabell  2007  TUREBERG  AG3407  25 m  1:38.86   
26  1264  Sjöblom Hallner Elvira  2007  JÄRFÄLLA S  AJ7807  25 m  1:39.84   
27  2128  Tillman Frida  2007  VÄSBY SS  BB1407  25 m  1:44.14   
28  2077  Flodin Tilda  2007  VÄSBY SS  BB9207  25 m  1:44.80   
29  1886  Omazic Ella  2007  TUREBERG  AG2407  25 m  1:46.02   
30  2228  Matejic Elvin Leia  2007  SS04  BG9207  25 m  1:47.28   
31  2059  Ahmadyan Sandra  2007  VÄSBY SS  AW1407  25 m  1:54.18   
32  1222  Johansson Ellen  2007  JÄRFÄLLA S  AW8807  25 m  1:54.70   
33  2081  Föreland Sarah  2007  VÄSBY SS  AR3807  25 m  1:57.31   
34  1283  Zainali Linnea  2007  JÄRFÄLLA S  AP1607  25 m  1:58.97   
35  2105  Malmström Clara  2007  VÄSBY SS  AV8207  25 m  1:59.44   
36  2122  Smeds Alva  2007  VÄSBY SS  AT3607  25 m  2:01.56   
37  1188  Altuntas Zenan  2007  JÄRFÄLLA S  AP3807  25 m     
38  1224  Jonbeshshoar Melodi  2007  JÄRFÄLLA S  AR8807  25 m     
39  1235  Lidström Sara  2007  JÄRFÄLLA S  AP8407  25 m     
40  1865  Curstedt Ella  2007  TUREBERG  AZ5407  25 m     
41  1889  Rosjö Selma  2007  TUREBERG  AU5807  25 m     
42  1895  Vasquez Fernanda  2007  TUREBERG  AO5807  25 m     
43  2084  iannello Emma  2007  VÄSBY SS  AR6807  25 m     
44  2160  Dvali Nicole  2007  ÅKERSBERGA  AY4207  25 m     
45  2199  Andersson Judit  2007  SS04  BA7607  25 m     
46  2200  Axland Louise  2007  SS04  BA6607  25 m     
47  2300  Osund-Ireland Ida  2007  TÄBY SIM    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
27_S
Gren 27, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
2112  Peng Eddie  2007  VÄSBY SS  AA7707  25 m  1:11.49   
1954  Ersson Sixten  2007  TÄBY SIM  AD5307  25 m  1:15.99   
1948  Danovskij Jan  2007  TÄBY SIM  AD8307  25 m  1:16.43   
2127  Takala Theo  2007  VÄSBY SS  AC5907  25 m  1:19.84   
1263  Sjöberg Oscar  2007  JÄRFÄLLA S  AC7907  25 m  1:19.94   
2103  Lindström Vilmer  2007  VÄSBY SS  AB5307  25 m  1:26.77   
1245  Lundberg William  2007  JÄRFÄLLA S  AD2907  25 m  1:28.52   
1970  Larsson Arvid  2007  TÄBY SIM  AO0507  25 m  1:31.16   
1995  SUN Yichen  2007  TÄBY SIM  AK8707  25 m  1:32.26   
10  1999  Talipov Erik  2007  TÄBY SIM  AN8107  25 m  1:35.03   
11  2064  Björkhed Noah  2007  VÄSBY SS  AI4307  25 m  1:38.02   
12  1201  Edbom Erik  2007  JÄRFÄLLA S  AD3907  25 m  1:38.21   
13  2166  Kling Vide  2007  ÅKERSBERGA  AA8907  25 m  1:39.36   
14  1171  Rosander Erik  2007  DANDERYD  AN4307  25 m  1:40.51   
15  1274  Söderström Theo  2007  JÄRFÄLLA S  AK4107  25 m  1:41.11   
16  1896  Westas Olof  2007  TUREBERG  AL3907  25 m  2:02.38   
17  1977  Lörinc Johannes  2007  TÄBY SIM  AO8507  25 m     
18  2001  Thermaenius Theo  2007  TÄBY SIM  AL5907  25 m     
19  2100  Lindeberg Filip  2007  VÄSBY SS  AP8107  25 m     
20  2202  Berggren Kvarvåg Måns  2007  SS04  AP7107  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
28_S
Gren 28, 50m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1965  Hällkvist Emmy  2008  TÄBY SIM  AF0208  25 m  37.77   
2218  Jeansson Alice  2008  SS04  AI7408  25 m  43.16   
1198  Carlström Olivia  2008  JÄRFÄLLA S  AF8608  25 m  46.50   
2102  Lindgren Edith  2009  VÄSBY SS  AC5209  25 m  47.40   
2089  Johansson Saga  2008  VÄSBY SS  AH7208  25 m  47.43   
1859  Arnö Emma  2008  TUREBERG  AB6608  25 m  48.56   
1988  Sandberg Alexandra  2009  TÄBY SIM  AH2409  25 m  48.68   
1870  Hermelin Tea  2008  TUREBERG  AD8208  25 m  49.33   
1269  Stjernelund Klara  2008  JÄRFÄLLA S  AC1608  25 m  49.68   
10  1239  Lindegren Hedvig  2008  JÄRFÄLLA S  AG2208  25 m  49.94   
11  2071  Ekström Freija  2009  VÄSBY SS  AC4209  25 m  50.14   
12  1212  Gharib Cecilia  2008  JÄRFÄLLA S  AF7808  25 m  50.19   
13  2161  Eiving Moa  2008  ÅKERSBERGA  AB0208  25 m  50.25   
14  1238  Lindberg Emilsson Thea  2009  JÄRFÄLLA S  AB3209  25 m  50.33   
15  1174  Sundström Curstedt Sofia  2008  DANDERYD  AQ5208  25 m  50.56   
16  1244  Lundberg Cornelia  2009  JÄRFÄLLA S  AB5209  25 m  51.34   
17  2215  Hammes Martha  2008  SS04  AO1608  25 m  51.58   
18  2079  Fritzson Ester  2008  VÄSBY SS  AH6208  25 m  52.73   
19  1272  Sundberg Wilma  2009  JÄRFÄLLA S  AB1809  25 m  53.67   
20  1942  Björk Alva  2008  TÄBY SIM  AS9408  25 m  53.78   
21  2094  Klingh Agnes  2008  VÄSBY SS  AI6208  25 m  55.47   
22  1265  Sjöblom Sterne Elsa  2009  JÄRFÄLLA S  AB4209  25 m  56.68   
23  1231  Kroll Hallin Freja  2010  JÄRFÄLLA S  AA2410  25 m  57.50   
24  2106  Malmström Moa  2009  VÄSBY SS  AF9209  25 m  58.16   
25  2212  Edström Nellie  2008  SS04  AO9608  25 m  58.68   
26  1170  Rosander Ellen  2009  DANDERYD  AI3609  25 m  58.75   
27  1257  Saeed Honia  2009  JÄRFÄLLA S  AB2209  25 m  59.30   
28  1203  Elmquist Agnes  2011  JÄRFÄLLA S  AA3211  25 m  59.39   
29  1237  Lind Ella  2010  JÄRFÄLLA S  AA1410  25 m  1:00.82   
30  2234  Persson Isolde  2009  SS04  AI1809  25 m  1:02.79   
31  2074  Faulseit Molly  2009  VÄSBY SS  AC1609  25 m  1:05.25   
32  1167  Nilsson Isabelle  2008  DANDERYD  AU8208  25 m     
33  1225  Jonnarth Isabelle  2010  JÄRFÄLLA S  AA0410  25 m     
34  1227  Jägerskog Lykke  2009  JÄRFÄLLA S  AA9809  25 m     
35  1241  Lindström Julia  2009  JÄRFÄLLA S  AB6609  25 m     
36  1880  Lund Wahlberg Alma  2008  TUREBERG  AW6208  25 m     
37  1986  Rylander Emilia  2008  TÄBY SIM  AS7408  25 m     
38  1992  Snabb Stella  2009  TÄBY SIM  AH9609  25 m     
39  2158  Bocké Nellie  2008  ÅKERSBERGA  AC3408  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
29_S
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1246  Löf Martin  2008  JÄRFÄLLA S  AC1308  25 m  39.05   
1990  Sevonen Troy  2008  TÄBY SIM  AE6708  25 m  39.07   
1963  Holmgren Albin  2009  TÄBY SIM  AA9309  25 m  41.67   
2008  Watson Edward  2008  TÄBY SIM  AC8108  25 m  44.68   
2117  Rosén Colin  2008  VÄSBY SS  AB7108  25 m  45.99   
1981  Olsson Carl  2008  TÄBY SIM  AE5708  25 m  46.14   
1211  Franzen Nils  2008  JÄRFÄLLA S  AC3708  25 m  46.26   
1232  Kållberg Isak  2008  JÄRFÄLLA S  AC9308  25 m  47.09   
1208  Eriksson Melvin  2008  JÄRFÄLLA S  AC6308  25 m  47.19   
10  2098  Levander Gustav  2008  VÄSBY SS  AE9908  25 m  47.45   
11  1876  Körberg Ted  2008  TUREBERG  AG5508  25 m  48.10   
12  1262  Siljekvist Simon  2008  JÄRFÄLLA S  AC1508  25 m  49.24   
13  1190  Augustsson Spets Algot  2008  JÄRFÄLLA S  AC8508  25 m  49.73   
14  1278  Watanabe Anders  2008  JÄRFÄLLA S  AF7108  25 m  49.90   
15  1945  Carlén Tor  2008  TÄBY SIM  AG4508  25 m  50.69   
16  2093  Kiiskilä-Martin Oliver  2008  VÄSBY SS  AI3908  25 m  51.03   
17  2113  Peterson Milo  2009  VÄSBY SS  AB4909  25 m  51.27   
18  1947  Costa Matteo  2008  TÄBY SIM  AJ6508  25 m  51.46   
19  1218  Hillborg Emil  2008  JÄRFÄLLA S  AD2308  25 m  51.91   
20  1899  Österlund Sebastian  2008  TUREBERG  AI1308  25 m  52.15   
21  1189  Andersson Jakob  2008  JÄRFÄLLA S  AC7508  25 m  52.28   
22  2118  Rosén Elton  2010  VÄSBY SS  AA8310  25 m  52.29   
23  1229  Kinane Jamie  2009  JÄRFÄLLA S  AA9509  25 m  52.57   
24  1971  Larsson Gideon  2008  TÄBY SIM  AG6508  25 m  52.92   
25  2236  Sagelius Oscar  2008  SS04  AK4508  25 m  53.06   
26  1204  Elmquist Lucas  2008  JÄRFÄLLA S  AC2708  25 m  53.08   
27  1234  Larsson Rasmus  2009  JÄRFÄLLA S  AA7709  25 m  53.75   
28  1266  Skantz Gustav  2008  JÄRFÄLLA S  AC6708  25 m  54.65   
29  1251  Moberg Rasmus  2009  JÄRFÄLLA S  AA4709  25 m  55.55   
30  1196  Bruhn Anton  2009  JÄRFÄLLA S  AA5309  25 m  56.92   
31  1248  Löfgren Max  2008  JÄRFÄLLA S  AC5708  25 m  57.11   
32  1199  Demirian David  2008  JÄRFÄLLA S  AD4908  25 m  57.57   
33  1210  Forsberg Albin  2009  JÄRFÄLLA S  AA1709  25 m  57.82   
34  1250  Moberg Charlie  2011  JÄRFÄLLA S  AA4111  25 m  57.96   
35  1230  Kopec Öhrström Alvin  2009  JÄRFÄLLA S  AA0709  25 m  58.52   
36  1276  Thisner Marcus  2009  JÄRFÄLLA S  AA8909  25 m  1:03.65   
37  1944  Bronsdon Oliver  2008  TÄBY SIM  AJ0508  25 m     
38  1962  Hjertèn Liam  2008  TÄBY SIM  AH2108  25 m     
39  2237  Tang Lucas  2008  SS04  AH1708  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
30_S
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
282  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:05.22   
Thunberg Alma  2005  SPÅRVÄGEN  AV1605  25 m  1:11.53   
615  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:11.86   
286  Ekepil Ella  2005  WISBY SS  AR0405  25 m  1:12.50   
608  Montelius Emma  2005  SS04  AY4805  25 m  1:12.59   
27  Kärvestedt Elsa  2005  SKK  AG9605  25 m  1:12.86   
292  Samuelsson Mia  2005  WISBY SS  AV7205  25 m  1:15.07   
617  Melander Linn  2005  VÄSBY SS  AR0205  25 m  1:16.27   
609  Lindgren Alice  2005  VÄSBY SS  AK3405  25 m  1:18.28   
10  284  Martinsson Iris  2005  SK NEPTUN  AF3405  25 m  1:18.44   
11  613  Nyblom Moa  2005  TÄBY SIM  AA5605  25 m  1:19.58   
12  616  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  1:19.96   
13  10  Ahlström Lina  2005  SKK  AS6805  25 m  1:20.22   
14  610  Sandberg Mathilda  2005  TÄBY SIM  BR2805  25 m  1:21.00   
15  283  Johnston Nike  2005  SK NEPTUN  AJ5405  25 m  1:21.11   
16  611  Velden Alice  2005  SS04  AO2405  25 m  1:21.29   
17  620  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  1:21.45   
18  288  Sundberg Elisa  2005  SK NEPTUN  AP6805  25 m  1:21.47   
19  290  Rantil Molly  2005  SK NEPTUN  BL4405  25 m  1:22.13  RES 
20  285  Ramsten Lovisa  2005  SK NEPTUN  BK1605  25 m  1:22.49  RES 
21  379  Solehav Linn  2005  SPIF SF  AM7605  25 m  1:23.32  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
31_S
Gren 31, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
309  Plavans Henry  2005  SÖDERTÖRN  AB6105  25 m  1:07.57   
659  Persson Taylor Marcus  2005  TÄBY SIM  AC4905  25 m  1:08.69   
308  Albinzon Oliver  2005  SK NEPTUN  AC3105  25 m  1:08.92   
306  Djuphammar Theo  2005  SK NEPTUN  AC6105  25 m  1:10.02   
312  Alex Tapia Danér  2005  SÖDERTÖRN  AG9305  25 m  1:10.68   
661  Montero Johan  2005  VÄSBY SS  AN1905  25 m  1:12.51   
307  Hellman Kevin  2005  SÖDERTÖRN  AC6705  25 m  1:12.71   
30  Holmberg David  2005  SPÅRVÄGEN  AH7905  25 m  1:12.77   
29  Styrman Einar  2005  SPÅRVÄGEN  AH3305  25 m  1:13.86   
10  28  Flores Vincent  2005  SKK  AE7305  25 m  1:14.14   
11  670  Skantz Ludwig  2005  JÄRFÄLLA S  AE6705  25 m  1:17.02   
12  315  Sjöberg Jack  2005  WISBY SS  AI3305  25 m  1:17.34   
13  33  Malm Carl  2005  SPÅRVÄGEN  AL7905  25 m  1:18.46   
14  314  Härmark Uno  2005  SK NEPTUN  AD8705  25 m  1:18.71   
15  34  Graner Anton  2005  SKK  AH4905  25 m  1:19.01   
16  668  Poehler Benjamin  2005  DANDERYD  AN7905  25 m  1:20.26   
17  660  Juhlin Fredriksson Noah  2005  TÄBY SIM  AI2505  25 m  1:20.50   
18  45  Dahlberg Viktor  2005  SPÅRVÄGEN  AQ7105  25 m  1:21.88   
19  664  Harper Oliver  2005  JÄRFÄLLA S  AD2705  25 m  1:22.53  RES 
20  665  Argelius Albin  2005  TUREBERG  AN1105  25 m  1:23.56  RES 
21  311  Bang Ferdinand  2005  SK NEPTUN  AF1305  25 m  1:23.57  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
32_S
Gren 32, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1282  Westberg Isabella  2007  JÄRFÄLLA S  AC1207  25 m  1:30.46   
1191  Bengtsson Linn  2007  JÄRFÄLLA S  AB9207  25 m  1:31.08   
1158  Barkvall Rebecka  2007  DANDERYD  AK8807  25 m  1:34.45   
1233  Larsson Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2807  25 m  1:35.40   
2239  Utgren Cornelia  2007  SS04  AL6207  25 m  1:35.86   
1205  Elmquist Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2607  25 m  1:36.29   
2107  Melander Hanna  2007  VÄSBY SS  AB9807  25 m  1:40.23   
1223  Johansson Linnea  2007  JÄRFÄLLA S  AJ5807  25 m  1:40.42   
1939  Alsén Emma  2007  TÄBY SIM  AJ5207  25 m  1:41.68   
10  1956  Gong Hanna  2007  TÄBY SIM  AN2807  25 m  1:42.22   
11  1983  Pedersen Stina  2007  TÄBY SIM  AN5807  25 m  1:45.17   
12  2126  Svahn Elsa  2007  VÄSBY SS  AG9607  25 m  1:47.78   
13  1938  Allert Olivia  2007  TÄBY SIM  AZ3407  25 m  1:48.45   
14  1264  Sjöblom Hallner Elvira  2007  JÄRFÄLLA S  AJ7807  25 m  1:49.36   
15  2063  Björkén Ebba  2007  VÄSBY SS  AH8607  25 m  1:50.48   
16  2006  Wahlqvist Emma  2007  TÄBY SIM  AZ3807  25 m  1:50.95   
17  1878  Larsson Moa  2007  TUREBERG  AR0407  25 m  1:51.18   
18  1993  Sommar Hannah  2007  TÄBY SIM  AV9407  25 m  1:52.16   
19  1967  Ju Molly  2007  TÄBY SIM  BB1807  25 m  1:52.18   
20  1867  Forsell Edith  2007  TUREBERG  AR3407  25 m  1:53.25   
21  2062  Areblad Hanna  2007  VÄSBY SS  AH6607  25 m  1:54.22   
22  1217  Henriksson Kajsa  2007  JÄRFÄLLA S  AH4807  25 m  1:54.59   
23  2077  Flodin Tilda  2007  VÄSBY SS  BB9207  25 m  1:55.98   
24  2091  Karls Fanny  2007  VÄSBY SS  AD1407  50 m  1:56.91   
25  2228  Matejic Elvin Leia  2007  SS04  BG9207  25 m  1:57.49   
26  1856  Andersson Isabell  2007  TUREBERG  AG3407  25 m  2:00.25   
27  2082  Hafstad Josefine  2007  VÄSBY SS  AD3807  25 m  2:02.20   
28  2075  Fiorillo Olivia  2007  VÄSBY SS  BA8407  25 m  2:07.40   
29  1985  Rosdahl Mimmi  2007  TÄBY SIM  BG8407  25 m  2:08.38   
30  2301  Mattsson Emmy  2007  JÄRFÄLLA S  ap0607  25 m  2:08.41   
31  2081  Föreland Sarah  2007  VÄSBY SS  AR3807  25 m  2:08.90   
32  1886  Omazic Ella  2007  TUREBERG  AG2407  25 m  2:12.00   
33  1188  Altuntas Zenan  2007  JÄRFÄLLA S  AP3807  25 m     
34  1222  Johansson Ellen  2007  JÄRFÄLLA S  AW8807  25 m     
35  1865  Curstedt Ella  2007  TUREBERG  AZ5407  25 m     
36  1889  Rosjö Selma  2007  TUREBERG  AU5807  25 m     
37  2084  iannello Emma  2007  VÄSBY SS  AR6807  25 m     
38  2159  Dahlberg Evelina  2007  ÅKERSBERGA  AI7607  25 m     
39  2160  Dvali Nicole  2007  ÅKERSBERGA  AY4207  25 m     
40  2167  Nordin Adella  2007  ÅKERSBERGA  AL8407  25 m     
41  2199  Andersson Judit  2007  SS04  BA7607  25 m     
42  2231  Muhic Ida  2007  SS04  AP8607  25 m     
43  2300  Osund-Ireland Ida  2007  TÄBY SIM    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
33_S
Gren 33, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
2112  Peng Eddie  2007  VÄSBY SS  AA7707  25 m  1:31.27   
1263  Sjöberg Oscar  2007  JÄRFÄLLA S  AC7907  25 m  1:33.64   
1954  Ersson Sixten  2007  TÄBY SIM  AD5307  25 m  1:33.68   
1948  Danovskij Jan  2007  TÄBY SIM  AD8307  25 m  1:37.26   
2127  Takala Theo  2007  VÄSBY SS  AC5907  25 m  1:44.21   
2103  Lindström Vilmer  2007  VÄSBY SS  AB5307  25 m  1:47.15   
1201  Edbom Erik  2007  JÄRFÄLLA S  AD3907  25 m  1:56.98   
1999  Talipov Erik  2007  TÄBY SIM  AN8107  25 m  1:59.40   
1995  SUN Yichen  2007  TÄBY SIM  AK8707  25 m  1:59.70   
10  1976  Lundström Noel  2007  TÄBY SIM  AO9307  25 m  2:01.22   
11  1171  Rosander Erik  2007  DANDERYD  AN4307  25 m     
12  1274  Söderström Theo  2007  JÄRFÄLLA S  AK4107  25 m     
13  1977  Lörinc Johannes  2007  TÄBY SIM  AO8507  25 m     
14  2064  Björkhed Noah  2007  VÄSBY SS  AI4307  25 m     
15  2166  Kling Vide  2007  ÅKERSBERGA  AA8907  25 m     
16  2202  Berggren Kvarvåg Måns  2007  SS04  AP7107  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
34_S
Gren 34, 50m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1965  Hällkvist Emmy  2008  TÄBY SIM  AF0208  25 m  44.48   
2218  Jeansson Alice  2008  SS04  AI7408  25 m  47.68   
1198  Carlström Olivia  2008  JÄRFÄLLA S  AF8608  25 m  49.73   
2161  Eiving Moa  2008  ÅKERSBERGA  AB0208  25 m  49.84   
1174  Sundström Curstedt Sofia  2008  DANDERYD  AQ5208  25 m  52.34   
1269  Stjernelund Klara  2008  JÄRFÄLLA S  AC1608  25 m  52.60   
2089  Johansson Saga  2008  VÄSBY SS  AH7208  25 m  52.81   
1992  Snabb Stella  2009  TÄBY SIM  AH9609  25 m  52.84   
1859  Arnö Emma  2008  TUREBERG  AB6608  25 m  53.10   
10  2102  Lindgren Edith  2009  VÄSBY SS  AC5209  25 m  53.81   
11  1870  Hermelin Tea  2008  TUREBERG  AD8208  25 m  55.12   
12  2009  Wertheim Isabell  2008  TÄBY SIM  AT1208  25 m  55.12   
13  1988  Sandberg Alexandra  2009  TÄBY SIM  AH2409  25 m  56.05   
14  2158  Bocké Nellie  2008  ÅKERSBERGA  AC3408  25 m  57.01   
15  2111  Orheden Cornelia  2008  VÄSBY SS  AR8608  25 m  57.91   
16  2212  Edström Nellie  2008  SS04  AO9608  25 m  58.18   
17  1881  Melin Alicia  2009  TUREBERG  AE4409  25 m  58.28   
18  1239  Lindegren Hedvig  2008  JÄRFÄLLA S  AG2208  25 m  59.11   
19  1241  Lindström Julia  2009  JÄRFÄLLA S  AB6609  25 m  59.23   
20  2097  Kronhamn Ella  2009  VÄSBY SS  AI7809  25 m  59.24   
21  2094  Klingh Agnes  2008  VÄSBY SS  AI6208  25 m  1:00.07   
22  2234  Persson Isolde  2009  SS04  AI1809  25 m  1:00.12   
23  2071  Ekström Freija  2009  VÄSBY SS  AC4209  25 m  1:00.34   
24  1265  Sjöblom Sterne Elsa  2009  JÄRFÄLLA S  AB4209  25 m  1:01.00   
25  1272  Sundberg Wilma  2009  JÄRFÄLLA S  AB1809  25 m  1:02.20   
26  1212  Gharib Cecilia  2008  JÄRFÄLLA S  AF7808  25 m  1:04.41   
27  1237  Lind Ella  2010  JÄRFÄLLA S  AA1410  25 m  1:05.37   
28  2079  Fritzson Ester  2008  VÄSBY SS  AH6208  25 m  1:05.49   
29  2106  Malmström Moa  2009  VÄSBY SS  AF9209  25 m  1:10.63   
30  1227  Jägerskog Lykke  2009  JÄRFÄLLA S  AA9809  25 m  1:15.63   
31  2074  Faulseit Molly  2009  VÄSBY SS  AC1609  25 m  1:18.55   
32  1167  Nilsson Isabelle  2008  DANDERYD  AU8208  25 m     
33  1170  Rosander Ellen  2009  DANDERYD  AI3609  25 m     
34  1244  Lundberg Cornelia  2009  JÄRFÄLLA S  AB5209  25 m     
35  1880  Lund Wahlberg Alma  2008  TUREBERG  AW6208  25 m     
36  1942  Björk Alva  2008  TÄBY SIM  AS9408  25 m     
37  1966  Isufi Berlin Isabelle  2008  TÄBY SIM  AS7608  25 m     
38  1978  Mikalsen Nora  2008  TÄBY SIM  AS6808  25 m     
39  1986  Rylander Emilia  2008  TÄBY SIM  AS7408  25 m     
40  2099  Liljequist Tilde  2009  VÄSBY SS  AI2809  25 m     
41  2215  Hammes Martha  2008  SS04  AO1608  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
35_S
Gren 35, 50m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1211  Franzen Nils  2008  JÄRFÄLLA S  AC3708  25 m  46.43   
1963  Holmgren Albin  2009  TÄBY SIM  AA9309  25 m  48.70   
2117  Rosén Colin  2008  VÄSBY SS  AB7108  25 m  49.71   
1246  Löf Martin  2008  JÄRFÄLLA S  AC1308  25 m  50.99   
2008  Watson Edward  2008  TÄBY SIM  AC8108  25 m  51.54   
1981  Olsson Carl  2008  TÄBY SIM  AE5708  25 m  51.76   
1990  Sevonen Troy  2008  TÄBY SIM  AE6708  25 m  51.79   
2098  Levander Gustav  2008  VÄSBY SS  AE9908  25 m  52.95   
1208  Eriksson Melvin  2008  JÄRFÄLLA S  AC6308  25 m  53.25   
10  1945  Carlén Tor  2008  TÄBY SIM  AG4508  25 m  56.30   
11  1262  Siljekvist Simon  2008  JÄRFÄLLA S  AC1508  25 m  56.70   
12  1266  Skantz Gustav  2008  JÄRFÄLLA S  AC6708  25 m  56.76   
13  2113  Peterson Milo  2009  VÄSBY SS  AB4909  25 m  56.96   
14  1971  Larsson Gideon  2008  TÄBY SIM  AG6508  25 m  58.51   
15  1189  Andersson Jakob  2008  JÄRFÄLLA S  AC7508  25 m  58.71   
16  1888  Renvall Henrik  2008  TUREBERG  AG2908  25 m  58.81   
17  1190  Augustsson Spets Algot  2008  JÄRFÄLLA S  AC8508  25 m  59.12   
18  1232  Kållberg Isak  2008  JÄRFÄLLA S  AC9308  25 m  59.24   
19  2093  Kiiskilä-Martin Oliver  2008  VÄSBY SS  AI3908  25 m  59.55   
20  1862  Broms Erik  2009  TUREBERG  AB7909  25 m  1:00.21   
21  2118  Rosén Elton  2010  VÄSBY SS  AA8310  25 m  1:00.64   
22  1218  Hillborg Emil  2008  JÄRFÄLLA S  AD2308  25 m  1:00.98   
23  1876  Körberg Ted  2008  TUREBERG  AG5508  25 m  1:01.20   
24  1230  Kopec Öhrström Alvin  2009  JÄRFÄLLA S  AA0709  25 m  1:01.29   
25  1199  Demirian David  2008  JÄRFÄLLA S  AD4908  25 m  1:01.61   
26  1210  Forsberg Albin  2009  JÄRFÄLLA S  AA1709  25 m  1:04.24   
27  1278  Watanabe Anders  2008  JÄRFÄLLA S  AF7108  25 m  1:05.34   
28  1248  Löfgren Max  2008  JÄRFÄLLA S  AC5708  25 m  1:05.98   
29  1234  Larsson Rasmus  2009  JÄRFÄLLA S  AA7709  25 m  1:08.42   
30  1276  Thisner Marcus  2009  JÄRFÄLLA S  AA8909  25 m  1:09.97   
31  1196  Bruhn Anton  2009  JÄRFÄLLA S  AA5309  25 m  1:10.11   
32  1944  Bronsdon Oliver  2008  TÄBY SIM  AJ0508  25 m     
33  2005  Törnqvist Viggo  2008  TÄBY SIM  AJ9308  25 m     
34  2236  Sagelius Oscar  2008  SS04  AK4508  25 m     
35  2237  Tang Lucas  2008  SS04  AH1708  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
36_S
Gren 36, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1158  Barkvall Rebecka  2007  DANDERYD  AK8807  25 m  1:21.14   
1191  Bengtsson Linn  2007  JÄRFÄLLA S  AB9207  25 m  1:22.29   
2126  Svahn Elsa  2007  VÄSBY SS  AG9607  25 m  1:23.07   
1205  Elmquist Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2607  25 m  1:23.40   
1282  Westberg Isabella  2007  JÄRFÄLLA S  AC1207  25 m  1:23.86   
2107  Melander Hanna  2007  VÄSBY SS  AB9807  25 m  1:26.80   
2239  Utgren Cornelia  2007  SS04  AL6207  25 m  1:27.75   
1233  Larsson Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2807  25 m  1:28.80   
2205  Bergström Thea  2007  SS04  AK9807  25 m  1:29.92   
10  1939  Alsén Emma  2007  TÄBY SIM  AJ5207  25 m  1:30.07   
11  2062  Areblad Hanna  2007  VÄSBY SS  AH6607  25 m  1:34.48   
12  1983  Pedersen Stina  2007  TÄBY SIM  AN5807  25 m  1:35.61   
13  1217  Henriksson Kajsa  2007  JÄRFÄLLA S  AH4807  25 m  1:37.77   
14  2160  Dvali Nicole  2007  ÅKERSBERGA  AY4207  25 m  1:37.85   
15  1993  Sommar Hannah  2007  TÄBY SIM  AV9407  25 m  1:41.24   
16  1223  Johansson Linnea  2007  JÄRFÄLLA S  AJ5807  25 m  1:41.73   
17  2082  Hafstad Josefine  2007  VÄSBY SS  AD3807  25 m  1:42.38   
18  2063  Björkén Ebba  2007  VÄSBY SS  AH8607  25 m  1:43.89   
19  1938  Allert Olivia  2007  TÄBY SIM  AZ3407  25 m  1:44.33   
20  1264  Sjöblom Hallner Elvira  2007  JÄRFÄLLA S  AJ7807  25 m  1:45.32   
21  2301  Mattsson Emmy  2007  JÄRFÄLLA S  ap0607  25 m  1:50.95   
22  1956  Gong Hanna  2007  TÄBY SIM  AN2807  25 m  1:52.14   
23  2075  Fiorillo Olivia  2007  VÄSBY SS  BA8407  25 m  1:59.27   
24  1235  Lidström Sara  2007  JÄRFÄLLA S  AP8407  25 m  2:06.46   
25  2105  Malmström Clara  2007  VÄSBY SS  AV8207  25 m  2:07.41   
26  1188  Altuntas Zenan  2007  JÄRFÄLLA S  AP3807  25 m     
27  1222  Johansson Ellen  2007  JÄRFÄLLA S  AW8807  25 m     
28  1283  Zainali Linnea  2007  JÄRFÄLLA S  AP1607  25 m     
29  1856  Andersson Isabell  2007  TUREBERG  AG3407  25 m     
30  1871  Holfve Lilian  2007  TUREBERG  AC3207  25 m     
31  1886  Omazic Ella  2007  TUREBERG  AG2407  25 m     
32  1895  Vasquez Fernanda  2007  TUREBERG  AO5807  25 m     
33  1951  Elofsson Matilda  2007  TÄBY SIM  AZ4407  25 m     
34  1985  Rosdahl Mimmi  2007  TÄBY SIM  BG8407  25 m     
35  2077  Flodin Tilda  2007  VÄSBY SS  BB9207  25 m     
36  2084  iannello Emma  2007  VÄSBY SS  AR6807  25 m     
37  2091  Karls Fanny  2007  VÄSBY SS  AD1407  25 m     
38  2128  Tillman Frida  2007  VÄSBY SS  BB1407  25 m     
39  2231  Muhic Ida  2007  SS04  AP8607  25 m     
40  2300  Osund-Ireland Ida  2007  TÄBY SIM    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
37_S
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
2112  Peng Eddie  2007  VÄSBY SS  AA7707  25 m  1:19.69   
2127  Takala Theo  2007  VÄSBY SS  AC5907  25 m  1:26.04   
1954  Ersson Sixten  2007  TÄBY SIM  AD5307  25 m  1:30.59   
2103  Lindström Vilmer  2007  VÄSBY SS  AB5307  25 m  1:30.74   
1245  Lundberg William  2007  JÄRFÄLLA S  AD2907  25 m  1:31.66   
1263  Sjöberg Oscar  2007  JÄRFÄLLA S  AC7907  25 m  1:31.93   
1948  Danovskij Jan  2007  TÄBY SIM  AD8307  50 m  1:42.37   
1201  Edbom Erik  2007  JÄRFÄLLA S  AD3907  25 m  1:46.27   
2064  Björkhed Noah  2007  VÄSBY SS  AI4307  25 m  1:47.95   
10  1274  Söderström Theo  2007  JÄRFÄLLA S  AK4107  25 m  2:04.24   
11  1171  Rosander Erik  2007  DANDERYD  AN4307  25 m     
12  1896  Westas Olof  2007  TUREBERG  AL3907  25 m     
13  1970  Larsson Arvid  2007  TÄBY SIM  AO0507  25 m     
14  1976  Lundström Noel  2007  TÄBY SIM  AO9307  25 m     
15  1995  SUN Yichen  2007  TÄBY SIM  AK8707  25 m     
16  2100  Lindeberg Filip  2007  VÄSBY SS  AP8107  25 m     
17  2166  Kling Vide  2007  ÅKERSBERGA  AA8907  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
38_S
Gren 38, 4X50m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
2022  Täby Sim Damer Lag 1  2007  TÄBY SIM    25 m  2:34.55   
1290  Järfälla S Damer Lag1  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  2:36.44   
2136  Väsby SS 1  2007  VÄSBY SS    25 m  2:40.00   
2246  SS04 Damer Lag 1  2007  SS04    25 m  2:48.09   
2023  Täby Sim Damer Lag 2  2007  TÄBY SIM    25 m  2:53.23   
1291  Järfälla S Damer Lag2  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  2:56.18   
2137  Väsby SS 2  2007  VÄSBY SS    25 m  3:00.00   
1900  Tureberg Damer [2007]  2007  TUREBERG    25 m  3:01.85   
2020  Täby Sim Damer [2007] 3  2007  TÄBY SIM    25 m  3:06.42   
10  1293  Järfälla S Damer Lag3  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  3:20.60   
11  2021  Täby Sim Damer [2007] 4  2007  TÄBY SIM    25 m  3:22.98   
12  2247  SS04 Damer Lag 2  2007  SS04    25 m  3:28.38   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
39_S
Gren 39, 4X50m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
2136  Väsby SS 1  2007  VÄSBY SS    25 m  2:35.00   
2030  Täby Sim Herrar Lag 1  2007  TÄBY SIM    25 m  2:36.97   
1300  Järfälla S Herrar Lag1  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  2:49.09   
2032  Täby Sim Herrar Lag 2  2007  TÄBY SIM    25 m  2:49.16   
1301  Järfälla S Herrar Lag2  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  3:05.29   
2137  Väsby SS 2  2007  VÄSBY SS    25 m  3:10.00   
2028  Täby Sim Herrar 3 [2007]  2007  TÄBY SIM    25 m  3:14.21   
2026  Täby Sim Herrar [2007] 4  2007  TÄBY SIM    25 m  3:20.01   
2027  Täby Sim Herrar [2007] 5  2007  TÄBY SIM    25 m  3:29.67   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
40_S
Gren 40, 4X50m Medley Mixed 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
2036  Täby Sim Mix [2007] Lag 1  2007  TÄBY SIM    25 m  2:32.59   
2148  Väsby SS Mix 1  2007  VÄSBY SS    25 m  2:40.00   
2037  Täby Sim Mix [2007] Lag 2  2007  TÄBY SIM    25 m  2:44.17   
2038  Täby Sim Mix [2007] Lag 3  2007  TÄBY SIM    25 m  2:58.99   
2151  Väsby SS Mix 2  2007  VÄSBY SS    25 m  3:00.00   
2152  Väsby SS Mix 3  2007  VÄSBY SS    25 m  3:10.00   
1908  Tureberg Mix [2007]  2007  TUREBERG    25 m  3:10.10   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
41_S
Gren 41, 25m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1965  Hällkvist Emmy  2008  TÄBY SIM  AF0208  25 m  15.16   
2218  Jeansson Alice  2008  SS04  AI7408  25 m  18.21   
1859  Arnö Emma  2008  TUREBERG  AB6608  25 m  18.76   
1198  Carlström Olivia  2008  JÄRFÄLLA S  AF8608  25 m  19.69   
2089  Johansson Saga  2008  VÄSBY SS  AH7208  25 m  20.46   
1174  Sundström Curstedt Sofia  2008  DANDERYD  AQ5208  25 m  20.69   
2102  Lindgren Edith  2009  VÄSBY SS  AC5209  25 m  20.98   
2071  Ekström Freija  2009  VÄSBY SS  AC4209  25 m  21.22   
1870  Hermelin Tea  2008  TUREBERG  AD8208  25 m  22.05   
10  1988  Sandberg Alexandra  2009  TÄBY SIM  AH2409  25 m  22.75   
11  2161  Eiving Moa  2008  ÅKERSBERGA  AB0208  25 m  22.75   
12  1167  Nilsson Isabelle  2008  DANDERYD  AU8208  25 m  22.93   
13  1898  Wänman Elvira  2008  TUREBERG  AN3608  25 m  22.96   
14  2079  Fritzson Ester  2008  VÄSBY SS  AH6208  25 m  23.05   
15  2215  Hammes Martha  2008  SS04  AO1608  25 m  23.70   
16  2221  Kashani Isabelle  2009  SS04  AE9809  25 m  25.08   
17  1269  Stjernelund Klara  2008  JÄRFÄLLA S  AC1608  25 m  25.70   
18  1212  Gharib Cecilia  2008  JÄRFÄLLA S  AF7808  25 m  26.27   
19  1238  Lindberg Emilsson Thea  2009  JÄRFÄLLA S  AB3209  25 m  26.53   
20  1239  Lindegren Hedvig  2008  JÄRFÄLLA S  AG2208  25 m  27.77   
21  1966  Isufi Berlin Isabelle  2008  TÄBY SIM  AS7608  25 m  28.01   
22  1265  Sjöblom Sterne Elsa  2009  JÄRFÄLLA S  AB4209  25 m  31.42   
23  1170  Rosander Ellen  2009  DANDERYD  AI3609  25 m     
24  1203  Elmquist Agnes  2011  JÄRFÄLLA S  AA3211  25 m     
25  1866  Dinnesen Edith  2009  TUREBERG  AF6409  25 m     
26  1884  Nyqvist Agnes  2008  TUREBERG  AU2808  25 m     
27  1894  Van Der Wijngaart Taika  2009  TUREBERG  AH1809  25 m     
28  2212  Edström Nellie  2008  SS04  AO9608  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
42_S
Gren 42, 25m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1246  Löf Martin  2008  JÄRFÄLLA S  AC1308  25 m  17.62   
2117  Rosén Colin  2008  VÄSBY SS  AB7108  25 m  17.93   
1990  Sevonen Troy  2008  TÄBY SIM  AE6708  25 m  18.39   
2008  Watson Edward  2008  TÄBY SIM  AC8108  25 m  19.03   
1963  Holmgren Albin  2009  TÄBY SIM  AA9309  25 m  19.84   
1211  Franzen Nils  2008  JÄRFÄLLA S  AC3708  25 m  20.43   
1208  Eriksson Melvin  2008  JÄRFÄLLA S  AC6308  25 m  20.95   
1962  Hjertèn Liam  2008  TÄBY SIM  AH2108  25 m  21.70   
1876  Körberg Ted  2008  TUREBERG  AG5508  25 m  22.23   
10  1981  Olsson Carl  2008  TÄBY SIM  AE5708  25 m  22.33   
11  2118  Rosén Elton  2010  VÄSBY SS  AA8310  25 m  22.95   
12  1262  Siljekvist Simon  2008  JÄRFÄLLA S  AC1508  25 m  23.01   
13  1266  Skantz Gustav  2008  JÄRFÄLLA S  AC6708  25 m  24.57   
14  1190  Augustsson Spets Algot  2008  JÄRFÄLLA S  AC8508  25 m  24.67   
15  1947  Costa Matteo  2008  TÄBY SIM  AJ6508  25 m  24.74   
16  1232  Kållberg Isak  2008  JÄRFÄLLA S  AC9308  25 m  25.07   
17  2237  Tang Lucas  2008  SS04  AH1708  25 m  25.93   
18  1278  Watanabe Anders  2008  JÄRFÄLLA S  AF7108  25 m  28.09   
19  1229  Kinane Jamie  2009  JÄRFÄLLA S  AA9509  25 m  28.11   
20  1860  Bernström Otto  2009  TUREBERG  AB8909  25 m     
21  1861  Björklund Stefan  2008  TUREBERG  AJ3508  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
43_S
Gren 43, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
678  Brännbäck Felicia  2006  VÄSBY SS  AC4606  25 m  1:10.34   
331  Lofter Sara  2006  SK NEPTUN  AS2806  25 m  1:13.48   
47  Flores Elvira  2006  SKK  AD9606  25 m  1:16.05   
330  Lind Emilia  2006  SK NEPTUN  AR8806  25 m  1:16.67   
329  Stenbeck Alice  2006  SK NEPTUN  AG1406  25 m  1:16.86   
328  Lund Ingrid  2006  SK NEPTUN  AG8206  25 m  1:17.23   
681  Sidén Bashouki Manya  2006  JÄRFÄLLA S  AH6206  25 m  1:18.03   
50  Alkas Alias Alexandra  2006  SPÅRVÄGEN  AE2406  25 m  1:18.34   
679  Brandt Elsa  2006  VÄSBY SS  AP5806  25 m  1:18.43   
10  682  Björklund Amanda  2006  TÄBY SIM  AF1606  25 m  1:19.23   
11  51  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  1:19.33   
12  680  Kinane Hannah  2006  JÄRFÄLLA S  AC5406  25 m  1:20.12   
13  333  Blanco Engla  2006  SK NEPTUN  AS0206  25 m  1:20.27   
14  690  Johansson Ida  2006  VÄSBY SS  AF8806  25 m  1:20.71   
15  382  Ottosson Julia  2006  SÖDERTÖRN  AN9206  25 m  1:21.29   
16  421  Dimitriou Anna  2006  SPIF SF  AN7606  25 m  1:21.56   
17  384  Eldh Ellinor  2006  SÖDERTÖRN  BA0206  25 m  1:21.58   
18  683  Wallin Mira  2006  JÄRFÄLLA S  AC6406  25 m  1:21.69   
19  687  Li Rose  2006  TÄBY SIM  AV1806  25 m  1:21.76  RES 
20  688  Lundberg Tuva  2006  TÄBY SIM  AJ6406  25 m  1:21.87  RES 
21  731  Wahlund Milla  2006  VÄSBY SS  AG0206  25 m  1:22.05  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
44_S
Gren 44, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
394  Vrbanus Valentino  2006  SÖDERTÄLJE  AG9106  25 m  1:11.97   
729  Güleryüz Leo  2006  TÄBY SIM  AA4906  25 m  1:13.80   
713  Rengart Casper  2006  VÄSBY SS  AB1706  25 m  1:13.84   
712  Israelsson Henry  2006  JÄRFÄLLA S  AK9706  25 m  1:15.72   
356  Eriksson Jonatan  2006  SK NEPTUN  AB1106  25 m  1:17.58   
358  Storell Gustav  2006  SÖDERTÖRN  AL4106  25 m  1:17.73   
359  Hillerström Vagli Aksel  2006  SK NEPTUN  AC8706  25 m  1:17.74   
68  Hamilton William  2006  SKK  AM2706  25 m  1:18.19   
365  Gunnarson Måns  2006  SK NEPTUN  ak8506  25 m  1:18.29   
10  69  Lehtonen Hebert Liam  2006  SPÅRVÄGEN  AE5706  25 m  1:18.73   
11  717  Larsson Henrik  2006  TUREBERG  AF4106  25 m  1:19.04   
12  361  Söderberg Elton  2006  SÖDERTÖRN  AH0306  25 m  1:19.68   
13  718  Berglund Teodor  2006  SS04  AM7306  25 m  1:20.03   
14  71  Jöngren Anton  2006  SPÅRVÄGEN  AD5706  25 m  1:21.52   
15  714  Lind Anton  2006  JÄRFÄLLA S  AB1906  25 m  1:22.15   
16  357  Lundgren Marcus  2006  SK NEPTUN  AN1506  25 m  1:22.38   
17  715  Söderberg Simon  2006  JÄRFÄLLA S  AE9706  25 m  1:22.96   
18  364  Herulf Walter  2006  SK NEPTUN  AN3506  25 m  1:24.38   
19  360  Hamzehnejad Sam  2006  SÖDERTÖRN  AI1306  25 m  1:24.56  RES 
20  366  Löfström Ludvig  2006  SK NEPTUN  AI4506  25 m  1:24.90  RES 
21  716  Bebenek Daniel  2006  TÄBY SIM  AC4706  25 m  1:25.28  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
45_S
Gren 45, 100m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1191  Bengtsson Linn  2007  JÄRFÄLLA S  AB9207  25 m  1:20.44   
1158  Barkvall Rebecka  2007  DANDERYD  AK8807  25 m  1:24.47   
1282  Westberg Isabella  2007  JÄRFÄLLA S  AC1207  25 m  1:24.62   
1205  Elmquist Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2607  25 m  1:24.90   
2239  Utgren Cornelia  2007  SS04  AL6207  25 m  1:25.15   
1939  Alsén Emma  2007  TÄBY SIM  AJ5207  25 m  1:25.18   
2126  Svahn Elsa  2007  VÄSBY SS  AG9607  25 m  1:29.15   
2107  Melander Hanna  2007  VÄSBY SS  AB9807  25 m  1:29.30   
1233  Larsson Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2807  25 m  1:32.09   
10  2205  Bergström Thea  2007  SS04  AK9807  25 m  1:33.98   
11  1956  Gong Hanna  2007  TÄBY SIM  AN2807  25 m  1:34.66   
12  1878  Larsson Moa  2007  TUREBERG  AR0407  25 m  1:35.14   
13  1983  Pedersen Stina  2007  TÄBY SIM  AN5807  25 m  1:35.19   
14  1223  Johansson Linnea  2007  JÄRFÄLLA S  AJ5807  25 m  1:39.58   
15  2062  Areblad Hanna  2007  VÄSBY SS  AH6607  25 m  1:39.96   
16  2091  Karls Fanny  2007  VÄSBY SS  AD1407  25 m  1:40.06   
17  1217  Henriksson Kajsa  2007  JÄRFÄLLA S  AH4807  25 m  1:41.25   
18  2063  Björkén Ebba  2007  VÄSBY SS  AH8607  25 m  1:41.40   
19  2006  Wahlqvist Emma  2007  TÄBY SIM  AZ3807  25 m  1:44.91   
20  1938  Allert Olivia  2007  TÄBY SIM  AZ3407  25 m  1:45.16   
21  2160  Dvali Nicole  2007  ÅKERSBERGA  AY4207  25 m  1:45.25   
22  2231  Muhic Ida  2007  SS04  AP8607  25 m  1:45.34   
23  1993  Sommar Hannah  2007  TÄBY SIM  AV9407  25 m  1:45.52   
24  1264  Sjöblom Hallner Elvira  2007  JÄRFÄLLA S  AJ7807  25 m  1:50.08   
25  2301  Mattsson Emmy  2007  JÄRFÄLLA S  ap0607  25 m  1:53.98   
26  1967  Ju Molly  2007  TÄBY SIM  BB1807  25 m  1:54.38   
27  1886  Omazic Ella  2007  TUREBERG  AG2407  25 m  1:58.51   
28  1951  Elofsson Matilda  2007  TÄBY SIM  AZ4407  25 m  2:00.14   
29  1188  Altuntas Zenan  2007  JÄRFÄLLA S  AP3807  25 m     
30  1235  Lidström Sara  2007  JÄRFÄLLA S  AP8407  25 m     
31  1283  Zainali Linnea  2007  JÄRFÄLLA S  AP1607  25 m     
32  1856  Andersson Isabell  2007  TUREBERG  AG3407  25 m     
33  1871  Holfve Lilian  2007  TUREBERG  AC3207  25 m     
34  2300  Osund-Ireland Ida  2007  TÄBY SIM    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
46_S
Gren 46, 100m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
2112  Peng Eddie  2007  VÄSBY SS  AA7707  25 m  1:19.35   
1954  Ersson Sixten  2007  TÄBY SIM  AD5307  25 m  1:24.59   
1948  Danovskij Jan  2007  TÄBY SIM  AD8307  25 m  1:29.15   
2127  Takala Theo  2007  VÄSBY SS  AC5907  25 m  1:29.31   
1263  Sjöberg Oscar  2007  JÄRFÄLLA S  AC7907  25 m  1:29.75   
2103  Lindström Vilmer  2007  VÄSBY SS  AB5307  25 m  1:34.29   
1245  Lundberg William  2007  JÄRFÄLLA S  AD2907  25 m  1:37.98   
1201  Edbom Erik  2007  JÄRFÄLLA S  AD3907  25 m  1:45.47   
1995  SUN Yichen  2007  TÄBY SIM  AK8707  25 m  1:46.88   
10  1171  Rosander Erik  2007  DANDERYD  AN4307  25 m  1:52.38   
11  1897  Wu Daniel  2007  TUREBERG  AC7307  25 m  1:53.56   
12  2166  Kling Vide  2007  ÅKERSBERGA  AA8907  25 m  1:54.26   
13  1976  Lundström Noel  2007  TÄBY SIM  AO9307  25 m  2:10.95   
14  1999  Talipov Erik  2007  TÄBY SIM  AN8107  25 m     
15  2001  Thermaenius Theo  2007  TÄBY SIM  AL5907  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
47_S
Gren 47, 100m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1965  Hällkvist Emmy  2008  TÄBY SIM  AF0208  25 m  1:22.64   
2218  Jeansson Alice  2008  SS04  AI7408  25 m  1:34.81   
1198  Carlström Olivia  2008  JÄRFÄLLA S  AF8608  25 m  1:39.60   
2089  Johansson Saga  2008  VÄSBY SS  AH7208  25 m  1:41.73   
1174  Sundström Curstedt Sofia  2008  DANDERYD  AQ5208  25 m  1:44.85   
1859  Arnö Emma  2008  TUREBERG  AB6608  25 m  1:45.20   
2102  Lindgren Edith  2009  VÄSBY SS  AC5209  25 m  1:46.22   
1978  Mikalsen Nora  2008  TÄBY SIM  AS6808  25 m  1:50.66   
1167  Nilsson Isabelle  2008  DANDERYD  AU8208  25 m     
10  1170  Rosander Ellen  2009  DANDERYD  AI3609  25 m     
11  1238  Lindberg Emilsson Thea  2009  JÄRFÄLLA S  AB3209  25 m     
12  2071  Ekström Freija  2009  VÄSBY SS  AC4209  25 m     
13  2161  Eiving Moa  2008  ÅKERSBERGA  AB0208  25 m     
14  2221  Kashani Isabelle  2009  SS04  AE9809  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
48_S
Gren 48, 100m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1246  Löf Martin  2008  JÄRFÄLLA S  AC1308  25 m  1:30.20   
1990  Sevonen Troy  2008  TÄBY SIM  AE6708  25 m  1:31.36   
2008  Watson Edward  2008  TÄBY SIM  AC8108  25 m  1:35.20   
1963  Holmgren Albin  2009  TÄBY SIM  AA9309  25 m  1:36.50   
1981  Olsson Carl  2008  TÄBY SIM  AE5708  25 m  1:40.03   
2117  Rosén Colin  2008  VÄSBY SS  AB7108  25 m  1:40.07   
1208  Eriksson Melvin  2008  JÄRFÄLLA S  AC6308  25 m  1:42.27   
1266  Skantz Gustav  2008  JÄRFÄLLA S  AC6708  25 m  1:44.32   
1211  Franzen Nils  2008  JÄRFÄLLA S  AC3708  25 m  1:50.63   
10  1262  Siljekvist Simon  2008  JÄRFÄLLA S  AC1508  25 m  1:52.13   
11  1947  Costa Matteo  2008  TÄBY SIM  AJ6508  25 m  1:53.75   
12  1229  Kinane Jamie  2009  JÄRFÄLLA S  AA9509  25 m     
13  1232  Kållberg Isak  2008  JÄRFÄLLA S  AC9308  25 m     
14  1944  Bronsdon Oliver  2008  TÄBY SIM  AJ0508  25 m     
15  2005  Törnqvist Viggo  2008  TÄBY SIM  AJ9308  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
49_S
Gren 49, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
328  Lund Ingrid  2006  SK NEPTUN  AG8206  25 m  1:12.65   
51  Kovacs Nora  2006  SKURU IK  AP8406  25 m  1:15.31   
680  Kinane Hannah  2006  JÄRFÄLLA S  AC5406  25 m  1:15.31   
47  Flores Elvira  2006  SKK  AD9606  25 m  1:15.68   
678  Brännbäck Felicia  2006  VÄSBY SS  AC4606  25 m  1:16.31   
330  Lind Emilia  2006  SK NEPTUN  AR8806  25 m  1:18.87   
331  Lofter Sara  2006  SK NEPTUN  AS2806  25 m  1:19.07   
49  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  1:22.62   
679  Brandt Elsa  2006  VÄSBY SS  AP5806  25 m  1:22.76   
10  50  Alkas Alias Alexandra  2006  SPÅRVÄGEN  AE2406  25 m  1:23.48   
11  382  Ottosson Julia  2006  SÖDERTÖRN  AN9206  25 m  1:23.77   
12  383  Gunnarsson Ella  2006  SÖDERTÖRN  AT5206  25 m  1:24.87   
13  681  Sidén Bashouki Manya  2006  JÄRFÄLLA S  AH6206  25 m  1:25.88   
14  48  Furingsten Alva  2006  SKURU IK  AH5806  25 m  1:26.87   
15  683  Wallin Mira  2006  JÄRFÄLLA S  AC6406  25 m  1:27.44   
16  682  Björklund Amanda  2006  TÄBY SIM  AF1606  25 m  1:27.96   
17  54  Bäckström Linnea  2006  SKURU IK  AH8806  25 m  1:29.91   
18  333  Blanco Engla  2006  SK NEPTUN  AS0206  25 m  1:29.95   
19  332  Vesterlund Freja  2006  ÖSMO SS  AA7606  25 m  1:30.16  RES 
20  984  Tiger Armelius Nea  2006  SS04  AQ7806  25 m  1:30.35  RES 
21  329  Stenbeck Alice  2006  SK NEPTUN  AG1406  25 m  1:30.58  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
50_S
Gren 50, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
356  Eriksson Jonatan  2006  SK NEPTUN  AB1106  25 m  1:12.78   
729  Güleryüz Leo  2006  TÄBY SIM  AA4906  25 m  1:15.13   
712  Israelsson Henry  2006  JÄRFÄLLA S  AK9706  25 m  1:16.19   
394  Vrbanus Valentino  2006  SÖDERTÄLJE  AG9106  25 m  1:17.16   
359  Hillerström Vagli Aksel  2006  SK NEPTUN  AC8706  25 m  1:17.26   
713  Rengart Casper  2006  VÄSBY SS  AB1706  25 m  1:17.60   
69  Lehtonen Hebert Liam  2006  SPÅRVÄGEN  AE5706  25 m  1:20.44   
70  Erneholm William  2006  SPÅRVÄGEN  AD5506  25 m  1:21.07   
357  Lundgren Marcus  2006  SK NEPTUN  AN1506  25 m  1:21.12   
10  365  Gunnarson Måns  2006  SK NEPTUN  ak8506  25 m  1:23.17   
11  718  Berglund Teodor  2006  SS04  AM7306  25 m  1:25.17   
12  71  Jöngren Anton  2006  SPÅRVÄGEN  AD5706  25 m  1:26.92   
13  396  Essen Björn  2006  SÖDERTÖRN  AI4906  25 m  1:27.17   
14  364  Herulf Walter  2006  SK NEPTUN  AN3506  25 m  1:27.33   
15  363  Thern Tee  2006  SK NEPTUN  AC3106  25 m  1:29.40   
16  714  Lind Anton  2006  JÄRFÄLLA S  AB1906  25 m  1:29.41   
17  715  Söderberg Simon  2006  JÄRFÄLLA S  AE9706  25 m  1:30.54   
18  362  Skott Storheden Axel  2006  SK NEPTUN  AI3506  25 m  1:32.22   
19  77  Patrikson Hugo  2006  SKK  AJ6506  25 m  1:32.47  RES 
20  370  Herulf Allan  2006  SK NEPTUN  AN4506  25 m  1:33.02  RES 
21  716  Bebenek Daniel  2006  TÄBY SIM  AC4706  25 m  1:35.17  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 maj 2018 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  12:13 
 
51_S
Gren 51, 50m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1191  Bengtsson Linn  2007  JÄRFÄLLA S  AB9207  25 m  37.29   
1205  Elmquist Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2607  25 m  37.51   
2239  Utgren Cornelia  2007  SS04  AL6207  25 m  37.65   
2126  Svahn Elsa  2007  VÄSBY SS  AG9607  25 m  37.80   
1282  Westberg Isabella  2007  JÄRFÄLLA S  AC1207  25 m  38.10   
1939  Alsén Emma  2007  TÄBY SIM  AJ5207  25 m  39.27   
2107  Melander Hanna  2007  VÄSBY SS  AB9807  25 m  39.29   
1158  Barkvall Rebecka  2007  DANDERYD  AK8807  25 m  39.34   
1233  Larsson Olivia  2007  JÄRFÄLLA S  AH2807  25 m  40.65   
10  2205  Bergström Thea  2007  SS04  AK9807  25 m  40.94   
11  1983  Pedersen Stina  2007  TÄBY SIM  AN5807  25 m  44.39   
12  2063  Björkén Ebba  2007  VÄSBY SS  AH8607  25 m  45.67   
13  2062  Areblad Hanna  2007  VÄSBY SS  AH6607  25 m  46.29   
14  1938  Allert Olivia  2007  TÄBY SIM  AZ3407  25 m  46.33   
15  1223  Johansson Linnea  2007  JÄRFÄLLA S  AJ5807  25 m  46.88   
16  2160  Dvali Nicole  2007  ÅKERSBERGA  AY4207  25 m  47.43   
17  1956  Gong Hanna  2007  TÄBY SIM  AN2807  25 m  48.02   
18  2006  Wahlqvist Emma  2007  TÄBY SIM  AZ3807  25 m  53.14   
19  1264  Sjöblom Hallner Elvira  2007  JÄRFÄLLA S  AJ7807  25 m  54.06   
20  1951  Elofsson Matilda  2007  TÄBY SIM  AZ4407  25 m  57.55   
21  1217  Henriksson Kajsa  2007  JÄRFÄLLA S  AH4807  25 m     
22  1856  Andersson Isabell  2007  TUREBERG  AG3407  25 m     
23  1871  Holfve Lilian  2007  TUREBERG  AC3207  25 m     
24  1886  Omazic Ella  2007  TUREBERG  AG2407  25 m     
25  2300  Osund-Ireland Ida  2007  TÄBY SIM    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
52_S
Gren 52, 50m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
2112  Peng Eddie  2007  VÄSBY SS  AA7707  25 m  35.06   
1948  Danovskij Jan  2007  TÄBY SIM  AD8307  25 m  37.18   
1954  Ersson Sixten  2007  TÄBY SIM  AD5307  25 m  39.69   
2127  Takala Theo  2007  VÄSBY SS  AC5907  25 m  40.75   
2103  Lindström Vilmer  2007  VÄSBY SS  AB5307  25 m  41.61   
1263  Sjöberg Oscar  2007  JÄRFÄLLA S  AC7907  25 m  44.72   
1201  Edbom Erik  2007  JÄRFÄLLA S  AD3907  25 m  50.91   
1897  Wu Daniel  2007  TUREBERG  AC7307  25 m  55.41   
2001  Thermaenius Theo  2007  TÄBY SIM  AL5907  25 m  57.34   
10  2166  Kling Vide  2007  ÅKERSBERGA  AA8907  25 m  1:01.76   
11  1171  Rosander Erik  2007  DANDERYD  AN4307  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
53_S
Gren 53, 50m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1965  Hällkvist Emmy  2008  TÄBY SIM  AF0208  25 m  32.40   
2218  Jeansson Alice  2008  SS04  AI7408  25 m  38.59   
1859  Arnö Emma  2008  TUREBERG  AB6608  25 m  39.41   
1198  Carlström Olivia  2008  JÄRFÄLLA S  AF8608  25 m  39.72   
1870  Hermelin Tea  2008  TUREBERG  AD8208  25 m  41.02   
2089  Johansson Saga  2008  VÄSBY SS  AH7208  25 m  41.02   
2161  Eiving Moa  2008  ÅKERSBERGA  AB0208  25 m  42.18   
1174  Sundström Curstedt Sofia  2008  DANDERYD  AQ5208  25 m  42.67   
2102  Lindgren Edith  2009  VÄSBY SS  AC5209  25 m  43.86   
10  1238  Lindberg Emilsson Thea  2009  JÄRFÄLLA S  AB3209  25 m  44.00   
11  1239  Lindegren Hedvig  2008  JÄRFÄLLA S  AG2208  25 m  44.00   
12  1986  Rylander Emilia  2008  TÄBY SIM  AS7408  25 m  44.36   
13  1212  Gharib Cecilia  2008  JÄRFÄLLA S  AF7808  25 m  44.45   
14  2009  Wertheim Isabell  2008  TÄBY SIM  AT1208  25 m  44.67   
15  2212  Edström Nellie  2008  SS04  AO9608  25 m  45.05   
16  2071  Ekström Freija  2009  VÄSBY SS  AC4209  25 m  45.17   
17  1898  Wänman Elvira  2008  TUREBERG  AN3608  25 m  45.44   
18  1244  Lundberg Cornelia  2009  JÄRFÄLLA S  AB5209  25 m  45.48   
19  1978  Mikalsen Nora  2008  TÄBY SIM  AS6808  25 m  46.07   
20  2111  Orheden Cornelia  2008  VÄSBY SS  AR8608  25 m  46.59   
21  1884  Nyqvist Agnes  2008  TUREBERG  AU2808  25 m  46.65   
22  2079  Fritzson Ester  2008  VÄSBY SS  AH6208  25 m  46.77   
23  1231  Kroll Hallin Freja  2010  JÄRFÄLLA S  AA2410  25 m  47.39   
24  1272  Sundberg Wilma  2009  JÄRFÄLLA S  AB1809  25 m  47.40   
25  1269  Stjernelund Klara  2008  JÄRFÄLLA S  AC1608  25 m  49.20   
26  2221  Kashani Isabelle  2009  SS04  AE9809  25 m  49.26   
27  1966  Isufi Berlin Isabelle  2008  TÄBY SIM  AS7608  25 m  49.44   
28  2215  Hammes Martha  2008  SS04  AO1608  25 m  50.24   
29  1237  Lind Ella  2010  JÄRFÄLLA S  AA1410  25 m  50.45   
30  2158  Bocké Nellie  2008  ÅKERSBERGA  AC3408  25 m  50.64   
31  2067  Burström Lovisa  2008  VÄSBY SS  AU3608  25 m  50.74   
32  1203  Elmquist Agnes  2011  JÄRFÄLLA S  AA3211  25 m  50.95   
33  2106  Malmström Moa  2009  VÄSBY SS  AF9209  25 m  51.81   
34  1942  Björk Alva  2008  TÄBY SIM  AS9408  25 m  51.87   
35  2094  Klingh Agnes  2008  VÄSBY SS  AI6208  25 m  52.07   
36  2234  Persson Isolde  2009  SS04  AI1809  25 m  52.14   
37  1265  Sjöblom Sterne Elsa  2009  JÄRFÄLLA S  AB4209  25 m  52.58   
38  1866  Dinnesen Edith  2009  TUREBERG  AF6409  25 m  52.74   
39  1881  Melin Alicia  2009  TUREBERG  AE4409  25 m  53.20   
40  1170  Rosander Ellen  2009  DANDERYD  AI3609  25 m  54.38   
41  1257  Saeed Honia  2009  JÄRFÄLLA S  AB2209  25 m  54.65   
42  1241  Lindström Julia  2009  JÄRFÄLLA S  AB6609  25 m  55.94   
43  1872  Holkedahl Lea  2008  TUREBERG  AS9608  25 m  57.01   
44  1227  Jägerskog Lykke  2009  JÄRFÄLLA S  AA9809  25 m  58.11   
45  1894  Van Der Wijngaart Taika  2009  TUREBERG  AH1809  25 m  58.28   
46  1261  Sigurdson Vega  2008  JÄRFÄLLA S  AG3208  25 m  58.48   
47  1252  Nehme Fabronia  2009  JÄRFÄLLA S  AB9609  25 m  1:01.67   
48  2074  Faulseit Molly  2009  VÄSBY SS  AC1609  25 m  1:03.18   
49  1225  Jonnarth Isabelle  2010  JÄRFÄLLA S  AA0410  25 m  1:04.52   
50  1167  Nilsson Isabelle  2008  DANDERYD  AU8208  25 m     
51  1240  Lindskog Rebecka  2009  JÄRFÄLLA S  AB6209  25 m     
52  1242  Ljungström Beatrice  2009  JÄRFÄLLA S  AD4809  25 m     
53  2060  Alphjärta Emilia  2010  VÄSBY SS  AC5810  25 m     
54  2097  Kronhamn Ella  2009  VÄSBY SS  AI7809  25 m     
55  2099  Liljequist Tilde  2009  VÄSBY SS  AI2809  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
54_S
Gren 54, 50m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1246  Löf Martin  2008  JÄRFÄLLA S  AC1308  25 m  35.25   
1990  Sevonen Troy  2008  TÄBY SIM  AE6708  25 m  36.50   
2008  Watson Edward  2008  TÄBY SIM  AC8108  25 m  36.82   
1963  Holmgren Albin  2009  TÄBY SIM  AA9309  25 m  36.96   
2117  Rosén Colin  2008  VÄSBY SS  AB7108  25 m  37.61   
1208  Eriksson Melvin  2008  JÄRFÄLLA S  AC6308  25 m  38.50   
1981  Olsson Carl  2008  TÄBY SIM  AE5708  25 m  38.65   
1211  Franzen Nils  2008  JÄRFÄLLA S  AC3708  25 m  39.99   
1262  Siljekvist Simon  2008  JÄRFÄLLA S  AC1508  25 m  40.86   
10  1266  Skantz Gustav  2008  JÄRFÄLLA S  AC6708  25 m  41.01   
11  1876  Körberg Ted  2008  TUREBERG  AG5508  25 m  41.79   
12  2093  Kiiskilä-Martin Oliver  2008  VÄSBY SS  AI3908  25 m  42.52   
13  1971  Larsson Gideon  2008  TÄBY SIM  AG6508  25 m  42.56   
14  2098  Levander Gustav  2008  VÄSBY SS  AE9908  25 m  42.90   
15  1190  Augustsson Spets Algot  2008  JÄRFÄLLA S  AC8508  25 m  43.87   
16  1945  Carlén Tor  2008  TÄBY SIM  AG4508  25 m  44.04   
17  1962  Hjertèn Liam  2008  TÄBY SIM  AH2108  25 m  44.05   
18  1189  Andersson Jakob  2008  JÄRFÄLLA S  AC7508  25 m  44.10   
19  2118  Rosén Elton  2010  VÄSBY SS  AA8310  25 m  44.41   
20  1218  Hillborg Emil  2008  JÄRFÄLLA S  AD2308  25 m  45.13   
21  1234  Larsson Rasmus  2009  JÄRFÄLLA S  AA7709  25 m  45.96   
22  1229  Kinane Jamie  2009  JÄRFÄLLA S  AA9509  25 m  45.97   
23  1232  Kållberg Isak  2008  JÄRFÄLLA S  AC9308  25 m  46.22   
24  1204  Elmquist Lucas  2008  JÄRFÄLLA S  AC2708  25 m  47.59   
25  1861  Björklund Stefan  2008  TUREBERG  AJ3508  25 m  47.68   
26  1899  Österlund Sebastian  2008  TUREBERG  AI1308  25 m  48.00   
27  1278  Watanabe Anders  2008  JÄRFÄLLA S  AF7108  25 m  48.30   
28  1276  Thisner Marcus  2009  JÄRFÄLLA S  AA8909  25 m  48.49   
29  1860  Bernström Otto  2009  TUREBERG  AB8909  25 m  48.87   
30  1251  Moberg Rasmus  2009  JÄRFÄLLA S  AA4709  25 m  49.09   
31  1196  Bruhn Anton  2009  JÄRFÄLLA S  AA5309  25 m  49.21   
32  2113  Peterson Milo  2009  VÄSBY SS  AB4909  25 m  49.65   
33  1275  Thernelius Gustav  2008  JÄRFÄLLA S  AC8708  25 m  50.32   
34  1230  Kopec Öhrström Alvin  2009  JÄRFÄLLA S  AA0709  25 m  50.82   
35  1210  Forsberg Albin  2009  JÄRFÄLLA S  AA1709  25 m  50.87   
36  1216  Henriksson Charlie  2008  JÄRFÄLLA S  AF4108  25 m  50.92   
37  1199  Demirian David  2008  JÄRFÄLLA S  AD4908  25 m  52.37   
38  1284  Zetterlund Melvin  2009  JÄRFÄLLA S  AA5709  25 m  53.48   
39  1248  Löfgren Max  2008  JÄRFÄLLA S  AC5708  25 m  54.22   
40  1862  Broms Erik  2009  TUREBERG  AB7909  25 m  54.29   
41  1268  Stalpe Emil  2008  JÄRFÄLLA S  AD7308  25 m  55.40   
42  1195  Birgersson Owe  2009  JÄRFÄLLA S  AA3709  25 m  57.28   
43  1256  Persson Felix  2009  JÄRFÄLLA S  AA6909  25 m  59.40   
44  1194  Bergstrand William  2009  JÄRFÄLLA S  AA5909  25 m  1:00.60   
45  1250  Moberg Charlie  2011  JÄRFÄLLA S  AA4111  25 m  1:08.34   
46  1186  Adelöw Axel  2009  JÄRFÄLLA S  AA2709  25 m  1:12.77   
47  2005  Törnqvist Viggo  2008  TÄBY SIM  AJ9308  25 m     
48  2061  Andrén Erik  2009  VÄSBY SS  AE2509  25 m     
49  2087  Johansson Bosse  2010  VÄSBY SS  AB8310  25 m     
50  2110  Nybling Gustav  2008  VÄSBY SS  AK6508  25 m     
51  2237  Tang Lucas  2008  SS04  AH1708  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
55_S
Gren 55, 4X50m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1290  Järfälla S Damer Lag1  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  2:18.95   
2022  Täby Sim Damer Lag 1  2007  TÄBY SIM    25 m  2:22.34   
2136  Väsby SS 1  2007  VÄSBY SS    25 m  2:25.00   
2246  SS04 Damer Lag 1  2007  SS04    25 m  2:28.88   
1903  Tureberg Damer 1 [2007]  2007  TUREBERG    25 m  2:37.49   
1291  Järfälla S Damer Lag2  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  2:39.14   
2023  Täby Sim Damer Lag 2  2007  TÄBY SIM    25 m  2:43.38   
2137  Väsby SS 2  2007  VÄSBY SS    25 m  2:47.00   
1293  Järfälla S Damer Lag3  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  2:56.08   
10  2020  Täby Sim Damer [2007] 3  2007  TÄBY SIM    25 m  2:57.86   
11  2140  Väsby SS 3  2007  VÄSBY SS    25 m  3:00.00   
12  1905  Tureberg Damer 2 [2007]  2007  TUREBERG    25 m  3:04.12   
13  1294  Järfälla S Damer Lag4  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  3:08.40   
14  2141  Väsby SS 4  2007  VÄSBY SS    25 m  3:10.00   
15  2147  Väsby SS Blå  2007  VÄSBY SS    25 m  3:15.00   
16  2153  Väsby SS Röd  2007  VÄSBY SS    25 m  3:15.00   
17  2156  Väsby SS Svart  2007  VÄSBY SS    25 m  3:15.00   
18  2247  SS04 Damer Lag 2  2007  SS04    25 m  3:16.69   
19  2021  Täby Sim Damer [2007] 4  2007  TÄBY SIM    25 m  3:17.80   
20  1295  Järfälla S Damer Lag5  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  3:19.29   
21  1296  Järfälla S Damer Lag6  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  3:34.67   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 
56_S
Gren 56, 4X50m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
2030  Täby Sim Herrar Lag 1  2007  TÄBY SIM    25 m  2:21.03   
2136  Väsby SS 1  2007  VÄSBY SS    25 m  2:24.00   
1300  Järfälla S Herrar Lag1  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  2:27.09   
2137  Väsby SS 2  2007  VÄSBY SS    25 m  2:30.00   
2032  Täby Sim Herrar Lag 2  2007  TÄBY SIM    25 m  2:36.42   
1301  Järfälla S Herrar Lag2  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  2:43.64   
2028  Täby Sim Herrar 3 [2007]  2007  TÄBY SIM    25 m  2:54.38   
1302  Järfälla S Herrar Lag3  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  2:58.60   
1907  Tureberg Herrar [2007]  2007  TUREBERG    25 m  3:00.77   
10  2026  Täby Sim Herrar [2007] 4  2007  TÄBY SIM    25 m  3:02.85   
11  2140  Väsby SS 3  2007  VÄSBY SS    25 m  3:05.00   
12  1303  Järfälla S Herrar Lag4  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  3:05.74   
13  2027  Täby Sim Herrar [2007] 5  2007  TÄBY SIM    25 m  3:07.68   
14  1304  Järfälla S Herrar Lag5  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  3:15.09   
15  1305  Järfälla S Herrar Lag6  2007  JÄRFÄLLA S    25 m  3:21.72   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 maj 2018 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner