2020-01-28   12:45:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM samt Vårsimiaden Final 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  DM/JDM & Vår-Simiaden Final    Utskriftsdatum  09 juni 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  09:11   
  Arrangör  Jönköpings SS & Östsvenska Simförbundet         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 juni 2018         
 
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Damer  Finaler (5) 
Beräknad start 11:30 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
386  Thea Lindman  2003  AC8203  HVETLANDA    50m  39.89 
277  Felicia Tubbin  2003  BK3203  JÖNKÖPING    50m  38.89 
387  Tindra Åkerblom  2003  AH7603  HVETLANDA    50m  39.15 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
313  Olivia Gustafsson  2004  AA8604  LASS    50m  38.64 
239  Wilma Carlheim  2003  AI6403  JÖNKÖPING    50m  38.43 
284  Anna Hofer  2000  BQ4600  KALMAR SS    50m  38.15 
317  Alva Högberg  2002  BF0202  LASS    50m  37.74 
434  Lisa Flaa  2002  AC3102  NÄSSJÖ    50m  38.13 
308  Alice Fransson  2004  AF4804  LASS    50m  38.37 
353  Tilda Carlsson  2003  AM2603  MOTALA SS    50m  38.60 
411  Tilda Arthursson  2003  BD7603  VÄXJÖ SS    50m  38.85 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
392  Elvira Davidsson  1996  AJ9896  VÄRNAMO SS    50m  37.36 
238  Matilda Brink  2001  AJ2401  JÖNKÖPING    50m  37.26 
385  Jazmina Hedqvist  2002  AQ5402  HVETLANDA    50m  36.82 
416  Liv Elgaard Fonnesbech  2004  BC2604  VÄXJÖ SS    50m  36.64 
384  Ella Haraldsson  2003  AH5603  HVETLANDA    50m  36.77 
395  Clara Rönnäng  2001  BM9801  VÄRNAMO SS    50m  37.09 
128  Ebba Holgersson  2005  AE7205  NKK    50m  37.30 
319  Martina Karlsson  2003  AA9603  LASS    50m  37.49 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
333  Hanna Persson  2004  AF2204  LASS    50m  36.58 
316  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    50m  36.13 
402  Thea Ekström  2001  AW5801  VÄSTERVIK    50m  35.56 
293  Tea Winblad  2004  AH7404  KALMAR SS    50m  35.18 
437  Nellie Myrlander  2003  AA9203  NÄSSJÖ    50m  35.24 
294  Tilde Wolfgang  2001  AH7601  KALMAR SS    50m  36.09 
310  Elise Gidlöf  1999  AI8499  LASS    50m  36.19 
264  Nora Rogö  2004  AW7604  JÖNKÖPING    50m  36.64 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
257  Alice Müllern  1998  AQ7498  JÖNKÖPING    50m  34.74 
275  Klara Thormalm  1998  AA4898  JÖNKÖPING    50m  34.18 
236  Nilla Atzmannstorfer  1998  AB6498  JÖNKÖPING    50m  34.06 
307  Vilma Ekström  1994  AE4494  LASS    50m  31.52 
373  Sara Wallberg  1999  AJ2899  NKK    50m  32.77 
368  Ella Lindroth  2001  AE1201  NKK    50m  34.10 
424  Clara Örnhem  2002  AE2402  VÄXJÖ SS    50m  34.27 
429  Lisa Palmqvist  2000  AK4800  BLÅKULLA    50m  35.17 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 juni 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  09:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner