Program för DM/JDM samt Vårsimiaden Final 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
DM/JDM & Vår-Simiaden Final |
|
Utskriftsdatum |
09 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Jönköping |
|
Utskriftstid |
15:18 |
|
|
Arrangör |
Jönköpings SS & Östsvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
09 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Damer |
Finaler (7) |
Beräknad start 16:57 |
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
354 |
3 |
Emilia Eriksson |
2004 |
AG3604 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:10.34 |
235 |
4 |
Alba Arberg |
2005 |
AA1405 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:09.58 |
377 |
5 |
Nora Björklund |
2003 |
BA4803 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:09.92 |
352 |
6 |
Emma Bengtsson |
2002 |
AQ1502 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:11.56 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
358 |
1 |
Isadora Rosén |
2002 |
BL9802 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:08.88 |
230 |
2 |
Sandra Lange |
1999 |
AK0699 |
ALVESTA SS |
|
50m |
1:07.64 |
353 |
3 |
Tilda Carlsson |
2003 |
AM2603 |
MOTALA SS |
|
50m |
1:07.23 |
387 |
4 |
Tindra Åkerblom |
2003 |
AH7603 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:07.06 |
384 |
5 |
Ella Haraldsson |
2003 |
AH5603 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:07.22 |
393 |
6 |
Hanna Mirkhan |
2003 |
AH9403 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:07.30 |
242 |
7 |
Jane Elgh |
2004 |
AB1604 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:08.16 |
270 |
8 |
Natalie Stjärnås |
2003 |
AL3403 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:09.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
273 |
1 |
Tilda Tellfjord |
2003 |
AC9203 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:06.91 |
238 |
2 |
Matilda Brink |
2001 |
AJ2401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:06.73 |
240 |
3 |
Victoria Danielsson |
2002 |
BP6802 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:06.47 |
434 |
4 |
Lisa Flaa |
2002 |
AC3102 |
NÄSSJÖ |
|
50m |
1:06.11 |
241 |
5 |
Emmie Davis |
2002 |
AK7202 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:06.16 |
231 |
6 |
Julia Åstrand |
1999 |
AT7499 |
ALVESTA SS |
|
50m |
1:06.53 |
128 |
7 |
Ebba Holgersson |
2005 |
AE7205 |
NKK |
|
50m |
1:06.84 |
172 |
8 |
Nina Mirkhan |
2006 |
AD3806 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:06.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
251 |
1 |
Mariam Istiphan |
2001 |
BG4201 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:05.64 |
391 |
2 |
Siri Bälter |
2004 |
AB6804 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
1:05.28 |
229 |
3 |
Tove Gustafsson |
2004 |
AH7204 |
ALVESTA SS |
|
50m |
1:04.76 |
385 |
4 |
Jazmina Hedqvist |
2002 |
AQ5402 |
HVETLANDA |
|
50m |
1:04.63 |
308 |
5 |
Alice Fransson |
2004 |
AF4804 |
LASS |
|
50m |
1:04.73 |
374 |
6 |
Sofia Westerberg |
2002 |
AP9402 |
NKK |
|
50m |
1:05.08 |
413 |
7 |
Ebba Bergström |
2000 |
AZ3200 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:05.50 |
287 |
8 |
Leia Karlsson |
2002 |
AR2202 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:05.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
264 |
1 |
Nora Rogö |
2004 |
AW7604 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:04.26 |
322 |
2 |
Darja Koutchinskaia |
2003 |
AQ5203 |
LASS |
|
50m |
1:04.18 |
360 |
3 |
Ebba Bladh Hazard |
2004 |
AC5204 |
NKK |
|
50m |
1:03.84 |
335 |
4 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
AD3404 |
LASS |
|
50m |
1:03.71 |
341 |
5 |
Amanda Weiding |
2003 |
BF9803 |
LASS |
|
50m |
1:03.83 |
416 |
6 |
Liv Elgaard Fonnesbech |
2004 |
BC2604 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:03.94 |
368 |
7 |
Ella Lindroth |
2001 |
AE1201 |
NKK |
|
50m |
1:04.24 |
329 |
8 |
Andrea Palm |
2000 |
AF7200 |
LASS |
|
50m |
1:04.40 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
250 |
1 |
Moa Holmquist |
2004 |
AG1604 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:03.53 |
272 |
2 |
Wilma Svensson |
2004 |
AG6604 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:03.37 |
310 |
3 |
Elise Gidlöf |
1999 |
AI8499 |
LASS |
|
50m |
1:02.67 |
424 |
4 |
Clara Örnhem |
2002 |
AE2402 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:01.72 |
364 |
5 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NKK |
|
50m |
1:02.10 |
313 |
6 |
Olivia Gustafsson |
2004 |
AA8604 |
LASS |
|
50m |
1:03.08 |
334 |
7 |
Felicia Smedbäck |
2000 |
BL6600 |
LASS |
|
50m |
1:03.49 |
323 |
8 |
Hilda Linné |
2000 |
BG1800 |
LASS |
|
50m |
1:03.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
312 |
1 |
Elin Gunnarsson |
2002 |
AJ6802 |
LASS |
|
50m |
1:00.89 |
282 |
2 |
Miranda Arvidsson |
1998 |
AJ5298 |
KALMAR SS |
|
50m |
59.73 |
314 |
3 |
Christin Heina |
1996 |
BA0296 |
LASS |
|
50m |
59.28 |
274 |
4 |
Alma Thormalm |
1996 |
AA0296 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
57.24 |
325 |
5 |
Emma Magnusson |
1998 |
AL9698 |
LASS |
|
50m |
58.64 |
257 |
6 |
Alice Müllern |
1998 |
AQ7498 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
59.46 |
288 |
7 |
Josefin Lewton |
1997 |
BF0297 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:00.18 |
262 |
8 |
Johanna Pettersson |
1996 |
AL2696 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:01.21 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
09 juni 2018 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
Utskriftstid |
15:18 |
|