Startliste for Aarhus Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Aarhus Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
02 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
07:41 |
|
|
Arrangør |
AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (8) |
Sponsor: KARINA PLUS |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
3 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
HEI |
|
50m |
|
417 |
4 |
Stine Østergaard Jensen |
2006 |
|
SOLBJERG |
|
50m |
|
179 |
5 |
Sofie Hjarbæk |
2004 |
0442AY |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
347 |
2 |
Katinka Folke Jensen |
2007 |
0764AS |
AGF |
|
50m |
2:18.49 |
204 |
3 |
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
AAS |
|
50m |
1:59.45 |
363 |
4 |
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
AGF |
|
50m |
1:52.25 |
216 |
5 |
Cecilia Marie Dolan |
2005 |
0588AZ |
AAS |
|
50m |
1:52.30 |
333 |
6 |
Mathilde N. Drud |
2004 |
0444AY |
AGF |
|
50m |
2:10.03 |
208 |
7 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
9872BE |
AAS |
|
50m |
2:50.49 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Lea Wallén |
2005 |
0556AP |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
1:51.51 |
247 |
2 |
Mathilde Søndergaard |
2005 |
0516AX |
AAS |
|
50m |
1:49.77 |
202 |
3 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
AAS |
|
50m |
1:47.19 |
34 |
4 |
Lisa Gildsig |
2004 |
0422BA |
HEI |
|
50m |
1:44.92 |
230 |
5 |
Dagmar Keller |
2006 |
0672AS |
AAS |
|
50m |
1:46.75 |
37 |
6 |
Julie Ravn Holst |
2007 |
0744AM |
HEI |
|
50m |
1:49.36 |
253 |
7 |
Freja Brendstrup |
2005 |
0512AV |
IHF |
|
50m |
1:51.35 |
351 |
8 |
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
AGF |
|
50m |
1:51.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Sofie Nørskov Willumsen |
2006 |
0656AE |
AAS |
|
50m |
1:43.64 |
184 |
2 |
Asta Kofod Nielsen |
2003 |
0356BB |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
1:42.78 |
100 |
3 |
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
1:38.49 |
235 |
4 |
Emmalina Long |
2004 |
0422AM |
AAS |
|
50m |
1:37.22 |
293 |
5 |
Frederikke Riber |
2005 |
0598AP |
DELTA |
|
50m |
1:37.69 |
35 |
6 |
Annika Svarre Griffel |
2003 |
0384BE |
HEI |
|
50m |
1:40.23 |
350 |
7 |
Orchide Kiyani |
2003 |
0334AX |
AGF |
|
50m |
1:43.14 |
412 |
8 |
Isabella Nørgaard |
2007 |
|
SOLBJERG |
|
50m |
1:44.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Maria Lysgaard Sørensen |
2006 |
0682AC |
AAS |
|
50m |
1:35.54 |
114 |
2 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
50m |
1:32.11 |
330 |
3 |
Sarah Carugati |
2004 |
0466AG |
AGF |
|
50m |
1:28.29 |
224 |
4 |
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
0442AG |
AAS |
|
50m |
1:26.52 |
226 |
5 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
AAS |
|
50m |
1:27.69 |
344 |
6 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
AGF |
|
50m |
1:30.68 |
125 |
7 |
Mathilde Bager |
2005 |
0524AN |
AALBORG |
|
50m |
1:33.85 |
336 |
8 |
Lucia Ruiz Gadegaard |
2006 |
0638AC |
AGF |
|
50m |
1:36.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
391 |
1 |
Amalije Kristensen |
2002 |
0212AX |
S 68 |
|
50m |
1:24.94 |
172 |
2 |
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
0464AI |
AALBORG |
|
50m |
1:21.43 |
228 |
3 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
AAS |
|
50m |
1:19.65 |
74 |
4 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
50m |
1:13.81 |
120 |
5 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
1:18.05 |
452 |
6 |
Mathilde Østergaard |
2004 |
0484AE |
GRINDSTED |
|
50m |
1:20.67 |
95 |
7 |
Nanna Bøgild Lundahl |
2001 |
0172AR |
SILKEBORG |
|
50m |
1:24.01 |
282 |
8 |
Janni S Hansen |
2001 |
0114AT |
DELTA |
|
50m |
1:25.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
331 |
1 |
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
AGF |
|
50m |
1:24.41 |
326 |
2 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
0478AG |
AGF |
|
50m |
1:21.15 |
393 |
3 |
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
S 68 |
|
50m |
1:19.61 |
138 |
4 |
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
AALBORG |
|
50m |
1:12.73 |
85 |
5 |
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
SILKEBORG |
|
50m |
1:17.43 |
126 |
6 |
Anne Bøjstrup Bertelsen |
2002 |
0204AU |
AALBORG |
|
50m |
1:20.19 |
215 |
7 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
AAS |
|
50m |
1:22.69 |
143 |
8 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
AALBORG |
|
50m |
1:25.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
50m |
1:24.02 |
148 |
2 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
AALBORG |
|
50m |
1:21.06 |
231 |
3 |
Sarah Kildahl |
2004 |
0474AJ |
AAS |
|
50m |
1:18.25 |
218 |
4 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
AAS |
|
50m |
1:12.52 |
236 |
5 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
AAS |
|
50m |
1:16.62 |
222 |
6 |
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
AAS |
|
50m |
1:19.98 |
322 |
7 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
0076AQ |
AGF |
|
50m |
1:21.72 |
450 |
8 |
Freja Kruse |
2004 |
0434AW |
GRINDSTED |
|
50m |
1:25.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
07:41 |
|