Startliste for Sum-Sim (50m) 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Fjärilsim Pojkar |
|
|
|
|
|
14 år och yngre: Axel Auer (2003) 59.11 2017 FM: Axel Auer 59.11 |
|
15 år: Robin Hanson (2001) 56.77 2016 FM: Erik Stensson 58.11 |
|
16 - 17 år: Albin Lövgren (1999) 55.91 2016 FM: Robin Hanson 56.07 |
|
14 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
1:02.77 |
|
|
125 |
|
William Lundblad |
2004 |
AC9904 |
|
|
|
|
2 |
423 |
|
Alvin Välkki |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AE3504 |
50m |
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
372 |
|
Hugo Lennartsson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AE0904 |
50m |
1:03.66 |
|
|
|
|
|
4 |
785 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
1:05.20 |
|
|
|
|
|
5 |
188 |
|
Gabriel Eriksson |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AT2504 |
50m |
1:05.29 |
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
1:05.62 |
|
|
708 |
|
August Eriksson |
2004 |
AC3104 |
|
|
|
|
7 |
140 |
|
Felix Tjärnberg |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AB5305 |
50m |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
8 |
693 |
|
Jonathan Palminger |
Simklubben Triton |
2004 |
AB6504 |
50m |
1:05.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
300 |
|
Henrik Kraemer |
Lidköpings Gymnastik o SS |
2005 |
AD7505 |
50m |
1:07.04 |
|
|
|
|
|
10 |
980 |
|
Axel Lewander |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AI7304 |
50m |
1:07.41 |
|
|
|
|
|
11 |
981 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
50m |
1:07.65 |
|
|
|
|
|
12 |
796 |
|
Arvid Kvorning |
Föreningen Varberg Sim |
2005 |
AB9705 |
50m |
1:07.67 |
|
|
|
|
|
13 |
808 |
|
Noel Ahlbin |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AI8304 |
50m |
1:08.28 |
|
|
|
|
|
14 |
772 |
|
Iyas Kalash |
Umeå Simsällskap |
|
|
50m |
1:08.51 |
|
|
|
2004 |
AO4304 |
|
|
|
|
15 |
878 |
|
Lucas Sterling |
Västerås Simsällskap |
2004 |
AC6704 |
50m |
1:08.54 |
|
|
|
|
|
16 |
967 |
|
Alexander McAdam |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AE7504 |
50m |
1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
351 |
|
Anton Witzell |
Simklubben Lödde |
2004 |
AC4904 |
50m |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
18 |
403 |
|
Gustav Fahlström |
Motala Simsällskap |
2005 |
AC1305 |
50m |
1:08.84 |
|
|
|
|
|
19 |
657 |
|
Emil Gunnarsson |
Södertörns Simsällskap |
2004 |
AM0504 |
50m |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
952 |
|
Eddie Dahlström |
Föreningen Uddevalla Sim |
2004 |
AW0304 |
50m |
1:09.33 |
|
|
|
|
|
21 |
499 |
|
Melvin Malm |
Simklubben Poseidon |
2004 |
AE3704 |
50m |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
22 |
382 |
|
Ludvig Romare |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AA2704 |
50m |
1:09.51 |
|
|
|
|
|
23 |
792 |
|
Malte Almqvist |
Föreningen Varberg Sim |
2004 |
AB9904 |
50m |
1:09.59 |
|
|
|
|
|
24 |
278 |
|
August Anderud |
Simklubben Laxen |
2004 |
AC1904 |
50m |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
25 |
|
|
|
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50m |
1:11.21 |
|
|
304 |
|
Gustav Edlund |
2004 |
AG7504 |
|
|
|
|
26 |
667 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
50m |
1:09.87 |
EXT |
|
27 |
511 |
|
Noah Malmgren |
S71 |
2004 |
AB2704 |
50m |
1:10.05 |
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
172 |
|
Nils Malmberg |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AI3504 |
50m |
1:10.45 |
EXT |
|
29 |
421 |
|
Max Swegmark |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AE2504 |
50m |
1:10.54 |
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
|
|
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
1:10.55 |
EXT |
|
498 |
|
Jakob Lindskoug |
2004 |
AN8704 |
|
31 |
377 |
|
Seth Nillund |
Malmö Kappsimningsklubb |
2005 |
AA7705 |
50m |
1:11.00 |
EXT |
|
32 |
835 |
|
Linus Areblad |
Väsby Simsällskap |
2004 |
AI9504 |
50m |
1:11.35 |
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
22, 100m Fjärilsim Pojkar - 15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
365 |
|
David Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AD3103 |
50m |
58.72 |
|
|
|
|
|
2 |
220 |
|
Axel Auer |
Karlskrona Simsällskap |
2003 |
AB8103 |
50m |
58.89 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
59.44 |
|
|
138 |
|
Jacob Söderberg |
2003 |
AD2103 |
|
|
|
|
4 |
814 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
50m |
59.66 |
|
|
|
|
|
5 |
474 |
|
Eric Lundström Silke |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2003 |
AF8903 |
50m |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
415 |
|
Felix Jedbratt |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2003 |
AJ7703 |
50m |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
348 |
|
Lukas Miderbäck |
Simklubben Lödde |
2003 |
AC5903 |
50m |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
8 |
321 |
|
Sebastian Wolff |
Linköpings Allmänna SS |
2003 |
BA8703 |
50m |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
9 |
905 |
|
Stig Greiner |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AM0703 |
50m |
1:02.50 |
|
|
|
|
|
10 |
503 |
|
Nils Tired |
Simklubben Poseidon |
|
|
50m |
1:03.15 |
|
|
|
2003 |
AH2903 |
|
|
|
|
11 |
640 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
50m |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
12 |
564 |
|
Dennis Partanen |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AI5703 |
50m |
1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
273 |
|
Markus Rydgren |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AM3303 |
50m |
1:04.05 |
|
|
|
|
|
14 |
215 |
|
Philip Turkowitch |
Kalmar Simsällskap |
2003 |
AY0703 |
50m |
1:04.58 |
|
|
|
|
|
15 |
893 |
|
Anton Strand |
Växjö Simsällskap |
2003 |
AH8903 |
50m |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
16 |
573 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
17 |
240 |
|
William Bevréus |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AA5703 |
50m |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
18 |
982 |
|
Oliver Rasool |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AI0103 |
50m |
1:05.08 |
|
|
|
|
|
19 |
336 |
|
Albin Eriksson |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AF3503 |
50m |
1:05.09 |
|
|
|
|
|
20 |
531 |
|
Noah Emanuelsson |
Simklubben S 02 |
2003 |
AI8703 |
50m |
1:05.11 |
|
|
|
|
|
21 |
|
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.18 |
|
|
662 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
|
|
|
|
22 |
244 |
|
Simon Persson |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AA1703 |
50m |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
23 |
641 |
|
Theo Oerther |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AF0503 |
50m |
1:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
616 |
|
Albin Hedlund |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AA0903 |
50m |
1:05.52 |
EXT |
|
25 |
241 |
|
Niels Kwant |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AI6103 |
50m |
1:06.25 |
EXT |
|
26 |
843 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
2003 |
AW8503 |
50m |
1:06.34 |
EXT |
|
27 |
998 |
|
Carl Löfgren |
Simklubben Blåkulla Oskarshamn |
2003 |
AE7303 |
50m |
1:06.81 |
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
746 |
|
Isac Rune |
Täby Sim |
2003 |
AM9503 |
50m |
1:06.82 |
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
119 |
|
Oliver Kock |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AK1903 |
50m |
1:07.17 |
EXT |
|
30 |
502 |
|
Ivan Sivolov |
Simklubben Poseidon |
2003 |
AH0903 |
50m |
1:07.50 |
EXT |
|
31 |
76 |
|
Loke Egnell |
Föreningen Göteborg Sim |
2003 |
AR2703 |
50m |
1:08.12 |
EXT |
|
32 |
546 |
|
Erik Klasson |
Simklubben 1970 |
2003 |
AH1503 |
50m |
1:08.28 |
EXT |
|
22, 100m Fjärilsim Pojkar - 16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
164 |
|
Robin Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2001 |
AA2701 |
50m |
55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
827 |
|
Erik Stensson |
Värnamo Simsällskap |
2002 |
AC2902 |
50m |
58.11 |
|
|
|
|
|
3 |
117 |
|
William Kerman |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AA6501 |
50m |
58.38 |
|
|
|
|
|
4 |
579 |
|
Jonas Malmring |
Spårvägen Simförening |
2001 |
AO1701 |
50m |
58.54 |
|
|
|
|
|
5 |
141 |
|
Dante Vollmer |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AH3501 |
50m |
58.60 |
|
|
|
|
|
6 |
690 |
|
Joar Modigh |
Simklubben Triton |
2001 |
AO1101 |
50m |
58.68 |
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
Umeå Simsällskap |
|
|
50m |
58.83 |
|
|
768 |
|
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
AD4702 |
|
|
|
|
8 |
815 |
|
Johannes Strömberg |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AI3102 |
50m |
58.85 |
|
|
|
|
|
9 |
609 |
|
Carl Wennerholm |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH3902 |
50m |
59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
108 |
|
Daniel Fischer |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AC0302 |
50m |
59.12 |
|
|
|
|
|
11 |
465 |
|
Robin Björklund |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AA9502 |
50m |
59.22 |
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
Föreningen Varberg Sim |
|
|
50m |
59.42 |
|
|
794 |
|
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
|
|
|
|
13 |
625 |
|
Jens Christiansen |
Simklubben Sydsim |
2001 |
AJ7901 |
50m |
59.57 |
|
|
|
|
|
14 |
78 |
|
Mathieu Gripon |
Föreningen Göteborg Sim |
2001 |
BA5101 |
50m |
59.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
900 |
|
Max Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AE9501 |
50m |
59.72 |
|
|
|
|
|
16 |
347 |
|
Ian Hangård |
Simklubben Lödde |
2002 |
AB5302 |
50m |
59.73 |
|
|
|
|
|
17 |
18 |
|
David Reinholdsson |
Simklubben Elfsborg |
2002 |
AI3502 |
50m |
59.85 |
|
|
|
|
|
18 |
380 |
|
Elias Persson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI7902 |
50m |
59.90 |
|
|
|
|
|
19 |
66 |
|
Marcus Ålenius |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AQ6901 |
50m |
59.92 |
|
|
|
|
|
20 |
122 |
|
Gustav Lind |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
1:00.27 |
|
|
|
2002 |
AG7702 |
|
|
|
|
21 |
841 |
|
Christopher Lindholm |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AQ1702 |
50m |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
22 |
879 |
|
Gellert Szabo |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AM6901 |
50m |
1:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
585 |
|
Andreas Wallén |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AP9302 |
50m |
1:00.37 |
|
|
|
|
|
24 |
62 |
|
Jakob Källquist |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AC0901 |
50m |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
25 |
516 |
|
Linus Holmdahl |
S77 Stenungsund |
2001 |
AE4101 |
50m |
1:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
671 |
|
Klaudius Schreck |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AN2701 |
50m |
1:00.80 |
|
|
|
|
|
27 |
723 |
|
Jonas Al-Khalili |
Täby Sim |
2002 |
AI6502 |
50m |
1:00.81 |
|
|
|
|
|
28 |
111 |
|
Gustaf Hansson |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AD5101 |
50m |
1:00.87 |
|
|
|
|
|
29 |
613 |
|
Joel Berglund |
Sundsvalls Simsällskap |
2002 |
AG9702 |
50m |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
30 |
945 |
|
Kalle Voigt |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AK8901 |
50m |
1:01.10 |
|
|
|
|
|
31 |
|
|
|
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
1:01.21 |
|
|
665 |
|
Anton Mylläri |
2001 |
AB9501 |
|
|
|
|
32 |
658 |
|
Johan Gutierrez |
Södertörns Simsällskap |
2002 |
AM9502 |
50m |
1:01.49 |
|
|
|
|
|
33 |
262 |
|
Tim Brinkhagen |
Landskrona Simsällskap |
2001 |
AC9901 |
50m |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
603 |
|
Fredrik Jacobsson |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AK8701 |
50m |
1:01.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
350 |
|
Nils Wergeland |
Simklubben Lödde |
2002 |
AE4902 |
50m |
1:01.79 |
|
|
|
|
|
36 |
|
|
|
Sala Simsällskap |
|
|
50m |
1:01.79 |
|
|
518 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
AN2502 |
|
|
|
|
37 |
366 |
|
Robin Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AJ9101 |
50m |
1:01.89 |
|
|
|
|
|
38 |
521 |
|
Edwin Nystrand |
Sala Simsällskap |
2002 |
AE8902 |
50m |
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
8 |
|
Jakob Petersen |
Simsällskapet Delfin |
2001 |
AD9901 |
50m |
1:02.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-27 10:18:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|