Startliste for Sum-Sim (50m) 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
200m Frisim Pojkar |
|
|
|
|
|
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Joel Berglund 1:58.50 |
|
16 - 17 år: Robin Hanson (2001) 1:52.80 2017 FM: Robin Hanson 1:52.80 |
|
15 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
365 |
|
David Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AD3103 |
50m |
2:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
348 |
|
Lukas Miderbäck |
Simklubben Lödde |
2003 |
AC5903 |
50m |
2:03.31 |
|
|
|
|
|
3 |
788 |
|
Mikael Söderberg |
Upsala Simsällskap |
2003 |
AA9303 |
50m |
2:04.27 |
|
|
|
|
|
4 |
490 |
|
Viktor Henrysson |
Oskarshamns Simsällskap |
2003 |
AE5303 |
50m |
2:05.94 |
|
|
|
|
|
5 |
444 |
|
Troy Kroonder |
Simklubben Neptun |
2003 |
AG8903 |
50m |
2:06.11 |
|
|
|
|
|
6 |
163 |
|
Rasmus Hanson |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB1303 |
50m |
2:06.34 |
|
|
|
|
|
7 |
138 |
|
Jacob Söderberg |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
2:06.42 |
|
|
|
2003 |
AD2103 |
|
|
|
|
8 |
664 |
|
Jakub Majta |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AV9703 |
50m |
2:06.51 |
|
|
|
|
|
9 |
640 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
50m |
2:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
340 |
|
Ji An Wang |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AA2303 |
50m |
2:07.49 |
|
|
|
|
|
11 |
709 |
|
Ludvig Holfve |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AG5503 |
50m |
2:07.50 |
|
|
|
|
|
12 |
201 |
|
Job Sanders |
Jönköpings Simsällskap |
2003 |
AF2703 |
50m |
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
546 |
|
Erik Klasson |
Simklubben 1970 |
2003 |
AH1503 |
50m |
2:07.96 |
|
|
|
|
|
14 |
22 |
|
Kevin Söderqvist |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
AF9704 |
50m |
2:07.98 |
|
|
|
|
|
15 |
662 |
|
Mattias Kvist |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AB5503 |
50m |
2:07.99 |
|
|
|
|
|
16 |
358 |
|
Liam Bech |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AQ2303 |
50m |
2:08.49 |
|
|
|
|
|
17 |
931 |
|
Jakob Wassberg |
Simklubben Ägir |
2003 |
AR7103 |
50m |
2:08.83 |
|
|
|
|
|
18 |
|
|
|
Kalmar Simsällskap |
|
|
50m |
2:08.89 |
|
|
215 |
|
Philip Turkowitch |
2003 |
AY0703 |
|
|
|
|
19 |
814 |
|
Hugo Stenskepp |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AI6303 |
50m |
2:09.06 |
|
|
|
|
|
20 |
573 |
|
Oliver Erneholm |
Spårvägen Simförening |
2003 |
AO4503 |
50m |
2:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
404 |
|
Elliot Fielder |
Motala Simsällskap |
2003 |
AD2303 |
50m |
2:09.14 |
|
|
|
|
|
22 |
606 |
|
Otto Reithner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
AE4303 |
50m |
2:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
|
|
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
50m |
2:09.39 |
|
|
415 |
|
Felix Jedbratt |
2003 |
AJ7703 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
336 |
|
Albin Eriksson |
Luleå Simsällskap |
2003 |
AF3503 |
50m |
2:09.79 |
|
|
|
|
|
25 |
890 |
|
Alvin Eriksson |
Växjö Simsällskap |
|
|
50m |
2:09.89 |
|
|
|
2003 |
AQ3703 |
|
|
|
|
26 |
357 |
|
Jacob Baxmann |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AP2103 |
50m |
2:09.92 |
|
|
|
|
|
27 |
913 |
|
Hugo Vaide |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AD8903 |
50m |
2:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
693 |
|
Jonathan Palminger |
Simklubben Triton |
2004 |
AB6504 |
50m |
2:10.04 |
|
|
|
|
|
29 |
564 |
|
Dennis Partanen |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AI5703 |
50m |
2:10.18 |
EXT |
|
30 |
341 |
|
Theo Ylipää |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AB0704 |
50m |
2:10.38 |
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
174 |
|
Marcus Nykvist |
Järfälla Simsällskap |
2004 |
AB1504 |
50m |
2:10.91 |
EXT |
|
24, 200m Frisim Pojkar - 16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
450 |
|
Oliver Rehn |
Simklubben Neptun |
2001 |
AF5101 |
50m |
1:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
380 |
|
Elias Persson |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI7902 |
50m |
1:57.30 |
|
|
|
|
|
3 |
613 |
|
Joel Berglund |
Sundsvalls Simsällskap |
2002 |
AG9702 |
50m |
1:58.50 |
|
|
|
|
|
4 |
768 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
2002 |
AD4702 |
50m |
1:58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
141 |
|
Dante Vollmer |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AH3501 |
50m |
1:59.03 |
|
|
|
|
|
6 |
117 |
|
William Kerman |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AA6501 |
50m |
1:59.71 |
|
|
|
|
|
7 |
205 |
|
Victor Tremblay |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
BA9501 |
50m |
1:59.78 |
|
|
|
|
|
8 |
665 |
|
Anton Mylläri |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AB9501 |
50m |
2:00.50 |
|
|
|
|
|
9 |
730 |
|
Julius Gustavsson |
Täby Sim |
2002 |
AD0102 |
50m |
2:00.65 |
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
2:00.84 |
|
|
108 |
|
Daniel Fischer |
2002 |
AC0302 |
|
|
|
|
11 |
845 |
|
Martin Melinder |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AG1301 |
50m |
2:01.25 |
|
|
|
|
|
12 |
469 |
|
John Brolin |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2002 |
AB6302 |
50m |
2:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
620 |
|
Viktor Näslund |
Sundsvalls Simsällskap |
2001 |
AF1301 |
50m |
2:01.97 |
|
|
|
|
|
14 |
602 |
|
Gabriel Henkel |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2001 |
AS3301 |
50m |
2:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
625 |
|
Jens Christiansen |
Simklubben Sydsim |
2001 |
AJ7901 |
50m |
2:02.51 |
|
|
|
|
|
16 |
122 |
|
Gustav Lind |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AG7702 |
50m |
2:02.51 |
|
|
|
|
|
17 |
954 |
|
Oskar Gustafson |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
50m |
2:02.73 |
|
|
|
2002 |
AE1302 |
|
|
|
|
18 |
887 |
|
Oskar Axandersson |
Växjö Simsällskap |
2002 |
AN7502 |
50m |
2:02.78 |
|
|
|
|
|
19 |
609 |
|
Carl Wennerholm |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH3902 |
50m |
2:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
78 |
|
Mathieu Gripon |
Föreningen Göteborg Sim |
2001 |
BA5101 |
50m |
2:03.17 |
|
|
|
|
|
21 |
615 |
|
Johan Ekengren |
Sundsvalls Simsällskap |
2001 |
AA6901 |
50m |
2:03.22 |
|
|
|
|
|
22 |
690 |
|
Joar Modigh |
Simklubben Triton |
|
|
50m |
2:03.28 |
|
|
|
2001 |
AO1101 |
|
|
|
|
23 |
494 |
|
Anton Jansson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC4702 |
50m |
2:03.86 |
|
|
|
|
|
24 |
899 |
|
Gustaf Persson |
Ystads Simsällskap |
2001 |
AJ4301 |
50m |
2:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
366 |
|
Robin Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AJ9101 |
50m |
2:04.01 |
|
|
|
|
|
26 |
107 |
|
Oscar Elfers |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AL9102 |
50m |
2:04.13 |
|
|
|
|
|
27 |
636 |
|
Jakob Borrman |
Södertälje Simsällskap |
2002 |
BA1102 |
50m |
2:04.30 |
|
|
|
|
|
28 |
918 |
|
Oscar Wilhelmsson |
Örebro Simallians |
2002 |
AM3902 |
50m |
2:04.41 |
|
|
|
|
|
29 |
608 |
|
Tor Selander |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2002 |
AH4902 |
50m |
2:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
839 |
|
Eric Hansson |
Väsby Simsällskap |
2002 |
AD0302 |
50m |
2:04.47 |
|
|
|
|
|
31 |
627 |
|
Dennie Halilovic |
Simklubben Sydsim |
2002 |
AC0702 |
50m |
2:04.53 |
|
|
|
|
|
32 |
111 |
|
Gustaf Hansson |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AD5101 |
50m |
2:04.68 |
|
|
|
|
|
33 |
466 |
|
Filip Borgström |
Njurunda Simsällskap |
2001 |
AK5101 |
50m |
2:04.94 |
|
|
|
|
|
34 |
671 |
|
Klaudius Schreck |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AN2701 |
50m |
2:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-27 10:18:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|