Ohjelma Sum-Sim (50m) 2018
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
100m Ryggsim Pojkar |
|
|
|
|
|
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Simon Fröde 1:01.82 |
|
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Gustav Henriksen 1:01.89 |
|
16 - 17 år: Björn Seeliger (2000) 56.19 2017 FM: Björn Seeliger 56.19 |
|
14 och yngre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
|
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:04.23 |
|
|
878 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
|
|
|
|
2 |
351 |
|
Anton Witzell |
Simklubben Lödde |
2004 |
AC4904 |
50m |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
3 |
423 |
|
Alvin Välkki |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
2004 |
AE3504 |
50m |
1:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
981 |
|
Gustav Niring |
Stockholmspolisens IF SF |
2004 |
AE6304 |
50m |
1:05.58 |
|
|
|
|
|
5 |
188 |
|
Gabriel Eriksson |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AT2504 |
50m |
1:05.98 |
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
1:06.74 |
|
|
113 |
|
Alan Jovic |
2004 |
AG5904 |
|
|
|
|
7 |
785 |
|
Adi Ramovic |
Upsala Simsällskap |
2004 |
AG9304 |
50m |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
8 |
131 |
|
Olle Olsson |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AN7304 |
50m |
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
339 |
|
Magnus Lindström |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AA4104 |
50m |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
10 |
125 |
|
William Lundblad |
Helsingborgs Simsällskap |
2004 |
AC9904 |
50m |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
11 |
192 |
|
Anton Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2005 |
AA2105 |
50m |
1:09.06 |
|
|
|
|
|
12 |
811 |
|
Eskil Ramäng |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2004 |
AM6104 |
50m |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
13 |
693 |
|
Jonathan Palminger |
Simklubben Triton |
2004 |
AB6504 |
50m |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
14 |
708 |
|
August Eriksson |
Turebergs Simklubb |
|
|
50m |
1:09.55 |
|
|
|
2004 |
AC3104 |
|
|
|
|
15 |
317 |
|
Markus Stahre |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AR0904 |
50m |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
16 |
11 |
|
Gustav Askengren |
Simklubben Elfsborg |
2004 |
AA9904 |
50m |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
121 |
|
Jacob Langell |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AG2105 |
50m |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
18 |
967 |
|
Alexander McAdam |
Falkenbergs Simklubb |
2004 |
AE7504 |
50m |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
19 |
341 |
|
Theo Ylipää |
Luleå Simsällskap |
2004 |
AB0704 |
50m |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
792 |
|
Malte Almqvist |
Föreningen Varberg Sim |
2004 |
AB9904 |
50m |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
21 |
260 |
|
Hektor Kvarnlöf |
Kungsbacka Simsällskap |
2004 |
AT0504 |
50m |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
22 |
65 |
|
Olle Wikholm |
Gävle Simsällskap |
2004 |
AO9904 |
50m |
1:10.86 |
|
|
|
|
|
23 |
787 |
|
Danny Simaleza |
Upsala Simsällskap |
2005 |
AE4905 |
50m |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
24 |
57 |
|
Ted Wiker |
Gustavsbergs Simsällskap |
2004 |
AE1304 |
50m |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
25 |
|
|
|
Västerås Simsällskap |
|
|
50m |
1:11.39 |
|
|
865 |
|
Joel Brewitz |
2005 |
AG2505 |
|
|
|
|
26 |
667 |
|
Henry Plavans |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AB6105 |
50m |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
27 |
659 |
|
Kevin Hellman |
Södertörns Simsällskap |
2005 |
AC6705 |
50m |
1:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
37 |
|
Samuel Paulson |
Eskilstuna Simklubb |
2004 |
AG3504 |
50m |
1:11.70 |
EXT |
|
29 |
140 |
|
Felix Tjärnberg |
Helsingborgs Simsällskap |
2005 |
AB5305 |
50m |
1:11.80 |
EXT |
|
30 |
190 |
|
Max Grubesic |
Jönköpings Simsällskap |
2004 |
AH8104 |
50m |
1:12.04 |
EXT |
|
31 |
475 |
|
Nikola Petrovic |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2004 |
AF5704 |
50m |
1:12.31 |
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
282 |
|
Albin Ekstrand |
Simklubben Laxen |
2004 |
AG5104 |
50m |
1:13.05 |
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
32, 100m Ryggsim Pojkar - 15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
161 |
|
Simon Fröde |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AB0303 |
50m |
1:00.89 |
|
|
|
|
|
2 |
722 |
|
Gustav Ahlqvist |
Täby Sim |
2003 |
AK6503 |
50m |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
Simklubben Triton |
|
|
50m |
1:03.53 |
|
|
691 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
|
|
|
|
4 |
913 |
|
Hugo Vaide |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AD8903 |
50m |
1:04.28 |
|
|
|
|
|
5 |
490 |
|
Viktor Henrysson |
Oskarshamns Simsällskap |
2003 |
AE5303 |
50m |
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
670 |
|
Jonathan Sandqvist |
Södertörns Simsällskap |
2003 |
AO3703 |
50m |
1:04.92 |
|
|
|
|
|
7 |
248 |
|
Kevin Grahn |
Katrineholms Simsällskap |
2003 |
AH9103 |
50m |
1:05.17 |
|
|
|
|
|
8 |
215 |
|
Philip Turkowitch |
Kalmar Simsällskap |
2003 |
AY0703 |
50m |
1:05.19 |
|
|
|
|
|
9 |
365 |
|
David Falk |
Malmö Kappsimningsklubb |
2003 |
AD3103 |
50m |
1:05.35 |
|
|
|
|
|
10 |
138 |
|
Jacob Söderberg |
Helsingborgs Simsällskap |
2003 |
AD2103 |
50m |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
11 |
662 |
|
Mattias Kvist |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50m |
1:05.96 |
|
|
|
2003 |
AB5503 |
|
|
|
|
12 |
91 |
|
Gabriel Agardh |
Simklubben Hajen |
2003 |
AG8103 |
50m |
1:05.97 |
|
|
|
|
|
13 |
709 |
|
Ludvig Holfve |
Turebergs Simklubb |
2003 |
AG5503 |
50m |
1:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
240 |
|
William Bevréus |
Kappsimningsklubben Karpen |
2003 |
AA5703 |
50m |
1:06.37 |
|
|
|
|
|
15 |
616 |
|
Albin Hedlund |
Sundsvalls Simsällskap |
2003 |
AA0903 |
50m |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
16 |
527 |
|
Julius Grell |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
2003 |
AS9903 |
50m |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
263 |
|
Filip Cederholm |
Landskrona Simsällskap |
2003 |
AI0303 |
50m |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
18 |
818 |
|
Lucas Örmon |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2003 |
AF7303 |
50m |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
990 |
|
Oscar Nordström |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AH4303 |
50m |
1:07.29 |
|
|
|
|
|
20 |
982 |
|
Oliver Rasool |
Stockholmspolisens IF SF |
2003 |
AI0103 |
50m |
1:07.31 |
|
|
|
|
|
21 |
907 |
|
Wilmer Ingvarsson |
Ängelholms Simsällskap |
2003 |
AA1903 |
50m |
1:07.45 |
|
|
|
|
|
22 |
348 |
|
Lukas Miderbäck |
Simklubben Lödde |
2003 |
AC5903 |
50m |
1:07.56 |
|
|
|
|
|
23 |
640 |
|
Erik Lööw |
Södertälje Simsällskap |
2003 |
AH1303 |
50m |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
24 |
358 |
|
Liam Bech |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:07.64 |
|
|
|
2003 |
AQ2303 |
|
|
|
|
25 |
171 |
|
Sid Lundgren |
Järfälla Simsällskap |
2003 |
AF2303 |
50m |
1:07.68 |
|
|
|
|
|
26 |
936 |
|
Oskar Fridsell |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2003 |
AS7503 |
50m |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
27 |
|
|
|
Täby Sim |
|
|
50m |
1:07.85 |
|
|
751 |
|
Erik Åstrand |
2003 |
AO2903 |
|
|
|
|
28 |
606 |
|
Otto Reithner |
Stockholms Kappsimningsklubb |
2003 |
AE4303 |
50m |
1:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
843 |
|
William Malmborg |
Väsby Simsällskap |
|
|
50m |
1:08.18 |
EXT |
|
|
2003 |
AW8503 |
|
30 |
564 |
|
Dennis Partanen |
Skövde Simsällskap |
2003 |
AI5703 |
50m |
1:08.23 |
EXT |
|
31 |
219 |
|
Philip Löfbom |
Karlskoga Simförening |
2003 |
AC0903 |
50m |
1:08.31 |
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
478 |
|
Rasmus Skyving |
Norrtälje Simklubb |
2003 |
AB2703 |
50m |
1:08.47 |
EXT |
|
32, 100m Ryggsim Pojkar - 16-17 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Pool |
Anm tid |
Status |
|
1 |
264 |
|
Christoffer Dellhede |
Landskrona Simsällskap |
2001 |
AD0501 |
50m |
1:00.17 |
|
|
|
|
|
2 |
470 |
|
Max Engström |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:00.61 |
|
|
|
2001 |
AC9301 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
815 |
|
Johannes Strömberg |
Vellinge-Näsets Simklubb |
2002 |
AI3102 |
50m |
1:00.80 |
|
|
|
|
|
4 |
62 |
|
Jakob Källquist |
Gävle Simsällskap |
2001 |
AC0901 |
50m |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
5 |
574 |
|
Gustav Henriksen |
Spårvägen Simförening |
2002 |
AM1702 |
50m |
1:01.03 |
|
|
|
|
|
6 |
472 |
|
Emil Kernen |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
2002 |
AC7702 |
50m |
1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
794 |
|
Jonatan Carlsson |
Föreningen Varberg Sim |
2001 |
AJ6301 |
50m |
1:01.15 |
|
|
|
|
|
8 |
465 |
|
Robin Björklund |
Njurunda Simsällskap |
2002 |
AA9502 |
50m |
1:01.77 |
|
|
|
|
|
9 |
141 |
|
Dante Vollmer |
Helsingborgs Simsällskap |
2001 |
AH3501 |
50m |
1:02.59 |
|
|
|
|
|
10 |
350 |
|
Nils Wergeland |
Simklubben Lödde |
2002 |
AE4902 |
50m |
1:02.97 |
|
|
|
|
|
11 |
193 |
|
Oscar Hegmegi |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AB9301 |
50m |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
12 |
|
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
50m |
1:03.21 |
|
|
111 |
|
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
|
|
|
|
13 |
866 |
|
Johan Brewitz |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AH2101 |
50m |
1:03.37 |
|
|
|
|
|
14 |
635 |
|
John Aldrin |
Södertälje Simsällskap |
2001 |
AI8101 |
50m |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
122 |
|
Gustav Lind |
Helsingborgs Simsällskap |
2002 |
AG7702 |
50m |
1:03.43 |
|
|
|
|
|
16 |
369 |
|
Filip Hinderup |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AH5101 |
50m |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
17 |
935 |
|
Philip Bentzer |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AH6701 |
50m |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
18 |
671 |
|
Klaudius Schreck |
Södertörns Simsällskap |
2001 |
AN2701 |
50m |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
19 |
262 |
|
Tim Brinkhagen |
Landskrona Simsällskap |
2001 |
AC9901 |
50m |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
20 |
768 |
|
Felix Bengs-Stattin |
Umeå Simsällskap |
|
|
50m |
1:04.99 |
|
|
|
2002 |
AD4702 |
|
|
|
|
21 |
937 |
|
Johan Hennert |
Solna Sundbyberg SS 04 |
2001 |
AL6901 |
50m |
1:05.04 |
|
|
|
|
|
22 |
373 |
|
Karl Liljegren |
Malmö Kappsimningsklubb |
2001 |
AE7901 |
50m |
1:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
6 |
|
Birkan Ates |
Simsällskapet Delfin |
2002 |
AD8302 |
50m |
1:05.12 |
|
|
|
|
|
24 |
918 |
|
Oscar Wilhelmsson |
Örebro Simallians |
2002 |
AM3902 |
50m |
1:05.30 |
|
|
|
|
|
25 |
19 |
|
Viktor Sjöström |
Simklubben Elfsborg |
2001 |
AB2101 |
50m |
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
723 |
|
Jonas Al-Khalili |
Täby Sim |
2002 |
AI6502 |
50m |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
27 |
955 |
|
Edwin Larsson |
Föreningen Uddevalla Sim |
2001 |
AB3501 |
50m |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
28 |
894 |
|
Emanuel Tidåsen |
Växjö Simsällskap |
2002 |
AQ3702 |
50m |
1:05.75 |
|
|
|
|
|
29 |
552 |
|
Arvid Hallenborg |
Skuru Idrottsklubb |
2002 |
AM1902 |
50m |
1:05.78 |
|
|
|
|
|
30 |
214 |
|
Carl Lingström |
Kalmar Simsällskap |
2002 |
AN7902 |
50m |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
31 |
|
|
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
50m |
1:05.80 |
EXT |
|
600 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
AA5901 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
517 |
|
Jens Pettersson |
S77 Stenungsund |
2001 |
AG9101 |
50m |
1:07.21 |
EXT |
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-27 10:18:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|