Program för Sum-Sim (50m) 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 30 juni 2018 kl. 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jun 2018 till den 1 jul 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar
|
Försök 1 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Kiviks Musteri |
|
|
|
|
14 år och yngre: Axel Auer (2003) 59.11 2017 FM: Axel Auer 59.11 |
|
|
|
15 år: Robin Hanson (2001) 56.77 2016 FM: Erik Stensson 58.11 |
|
|
|
16 - 17 år: Albin Lövgren (1999) 55.91 2016 FM: Robin Hanson 56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
835 |
2 |
|
Linus Areblad |
2004 |
VÄSBY SS |
1:11.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
3 |
|
Seth Nillund |
2005 |
MKK |
1:11.00 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
421 |
4 |
|
Max Swegmark |
2004 |
MASS |
1:10.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
498 |
5 |
|
Jakob Lindskoug |
2004 |
POSEIDON |
1:10.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
304 |
6 |
|
Gustav Edlund |
2004 |
LASS |
1:11.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök 2 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
511 |
1 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S 71 |
1:10.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
2 |
|
August Anderud |
2004 |
SK LAXEN |
1:09.61 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
3 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
MKK |
1:09.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
952 |
4 |
|
Eddie Dahlström |
2004 |
UDDEVALLA |
1:09.33 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
499 |
5 |
|
Melvin Malm |
2004 |
POSEIDON |
1:09.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
792 |
6 |
|
Malte Almqvist |
2004 |
VARBERG |
1:09.59 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
667 |
7 |
|
Henry Plavans |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:09.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
8 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
JÄRFÄLLA S |
1:10.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök 3 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
1 |
|
Gustav Fahlström |
2005 |
MOTALA SS |
1:08.84 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
967 |
2 |
|
Alexander McAdam |
2004 |
FALKENBERG |
1:08.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
772 |
3 |
|
Iyas Kalash |
2004 |
UMEÅ SS |
1:08.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
4 |
|
Erik Klasson |
2003 |
SK 1970 |
1:08.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
808 |
5 |
|
Noel Ahlbin |
2004 |
VELLINGE-N |
1:08.28 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
878 |
6 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
1:08.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
7 |
|
Anton Witzell |
2004 |
SK LÖDDE |
1:08.74 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
657 |
8 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:08.95 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök 4 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
796 |
1 |
|
Arvid Kvorning |
2005 |
VARBERG |
1:07.67 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
2 |
|
Ivan Sivolov |
2003 |
POSEIDON |
1:07.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
3 |
|
Oliver Kock |
2003 |
HS |
1:07.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
746 |
4 |
|
Isac Rune |
2003 |
TÄBY SIM |
1:06.82 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
5 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
LIDKÖPING |
1:07.04 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
980 |
6 |
|
Axel Lewander |
2004 |
SPIF SF |
1:07.41 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
981 |
7 |
|
Gustav Niring |
2004 |
SPIF SF |
1:07.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
8 |
|
Loke Egnell |
2003 |
GÖTEBORG |
1:08.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök 5 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
843 |
1 |
|
William Malmborg |
2003 |
VÄSBY SS |
1:06.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
693 |
2 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
SK TRITON |
1:05.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
708 |
3 |
|
August Eriksson |
2004 |
TUREBERG |
1:05.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
641 |
4 |
|
Theo Oerther |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:05.45 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
616 |
5 |
|
Albin Hedlund |
2003 |
SUNDSVALL |
1:05.52 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
140 |
6 |
|
Felix Tjärnberg |
2005 |
HS |
1:05.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
7 |
|
Niels Kwant |
2003 |
KK KARPEN |
1:06.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
998 |
8 |
|
Carl Löfgren |
2003 |
BLÅKULLA |
1:06.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök 6 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
785 |
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
1:05.20 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
531 |
2 |
|
Noah Emanuelsson |
2003 |
S 02 |
1:05.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
982 |
3 |
|
Oliver Rasool |
2003 |
SPIF SF |
1:05.08 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
573 |
4 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
1:04.86 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
5 |
|
William Bevréus |
2003 |
KK KARPEN |
1:04.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
6 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
LULEÅ SS |
1:05.09 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
662 |
7 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
SÖDERTÖRN |
1:05.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
8 |
|
Gabriel Eriksson |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:05.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök 7 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
1 |
|
Philip Turkowitch |
2003 |
KALMAR SS |
1:04.58 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
564 |
2 |
|
Dennis Partanen |
2003 |
SKÖVDE SS |
1:03.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
640 |
3 |
|
Erik Lööw |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:03.25 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
423 |
4 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
MASS |
1:03.01 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
503 |
5 |
|
Nils Tired |
2003 |
POSEIDON |
1:03.15 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
372 |
6 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
MKK |
1:03.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
7 |
|
Markus Rydgren |
2003 |
LANDSKRONA |
1:04.05 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
893 |
8 |
|
Anton Strand |
2003 |
VÄXJÖ SS |
1:04.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök 8 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1 |
|
Jakob Petersen |
2001 |
SS DELFIN |
1:02.51 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
2 |
|
Sebastian Wolff |
2003 |
LASS |
1:02.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
3 |
|
Lukas Miderbäck |
2003 |
SK LÖDDE |
1:02.03 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
518 |
4 |
|
Marcus Johnsson |
2002 |
SALA SS |
1:01.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
366 |
5 |
|
Robin Falk |
2001 |
MKK |
1:01.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
521 |
6 |
|
Edwin Nystrand |
2002 |
SALA SS |
1:02.14 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
905 |
7 |
|
Stig Greiner |
2003 |
ÄNGELHOLM |
1:02.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
8 |
|
William Lundblad |
2004 |
HS |
1:02.77 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök 9 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
603 |
1 |
|
Fredrik Jacobsson |
2001 |
SKK |
1:01.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
665 |
2 |
|
Anton Mylläri |
2001 |
SÖDERTÖRN |
1:01.21 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
613 |
3 |
|
Joel Berglund |
2002 |
SUNDSVALL |
1:00.94 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
4 |
|
Felix Jedbratt |
2003 |
MASS |
1:00.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
5 |
|
Gustaf Hansson |
2001 |
HS |
1:00.87 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
945 |
6 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
SS04 |
1:01.10 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
7 |
|
Tim Brinkhagen |
2001 |
LANDSKRONA |
1:01.50 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
8 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
SK LÖDDE |
1:01.79 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök 10 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
671 |
1 |
|
Klaudius Schreck |
2001 |
SÖDERTÖRN |
1:00.80 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
474 |
2 |
|
Eric Lundström Silke |
2003 |
NKK |
1:00.43 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
585 |
3 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
1:00.37 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
841 |
4 |
|
Christopher Lindholm |
2002 |
VÄSBY SS |
1:00.29 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
879 |
5 |
|
Gellert Szabo |
2001 |
VÄSTERÅS |
1:00.35 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
6 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
GÄVLE SS |
1:00.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
516 |
7 |
|
Linus Holmdahl |
2001 |
S 77 |
1:00.65 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
723 |
8 |
|
Jonas Al-Khalili |
2002 |
TÄBY SIM |
1:00.81 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök 11 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
1 |
|
David Reinholdsson |
2002 |
ELFSBORG |
59.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
2 |
|
Jacob Söderberg |
2003 |
HS |
59.44 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
815 |
3 |
|
Johannes Strömberg |
2002 |
VELLINGE-N |
58.85 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
4 |
|
William Kerman |
2001 |
HS |
58.38 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
690 |
5 |
|
Joar Modigh |
2001 |
SK TRITON |
58.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
6 |
|
Daniel Fischer |
2002 |
HS |
59.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
7 |
|
Mathieu Gripon |
2001 |
GÖTEBORG |
59.69 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
8 |
|
Gustav Lind |
2002 |
HS |
1:00.27 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök 12 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
1 |
|
Ian Hangård |
2002 |
SK LÖDDE |
59.73 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
794 |
2 |
|
Jonatan Carlsson |
2001 |
VARBERG |
59.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
768 |
3 |
|
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
UMEÅ SS |
58.83 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
827 |
4 |
|
Erik Stensson |
2002 |
VÄRNAMO SS |
58.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
5 |
|
Dante Vollmer |
2001 |
HS |
58.60 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
609 |
6 |
|
Carl Wennerholm |
2002 |
SKK |
59.12 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
814 |
7 |
|
Hugo Stenskepp |
2003 |
VELLINGE-N |
59.66 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
8 |
|
Marcus Ålenius |
2001 |
GÄVLE SS |
59.92 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar |
Försök 13 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
900 |
1 |
|
Max Persson |
2001 |
YSTADS SS |
59.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
2 |
|
Robin Björklund |
2002 |
NJURUNDA |
59.22 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
3 |
|
David Falk |
2003 |
MKK |
58.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
4 |
|
Robin Hanson |
2001 |
JÄRFÄLLA S |
55.62 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
579 |
5 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
SPÅRVÄGEN |
58.54 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
6 |
|
Axel Auer |
2003 |
KARLSKRONA |
58.89 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
625 |
7 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
SK SYDSIM |
59.57 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
380 |
8 |
|
Elias Persson |
2002 |
MKK |
59.90 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-06-29 20:13:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|