2021-10-22   14:36:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
24 100m Ryggsim Damer Junior
WR: Kylie Masse (1996) 58.10 2017-07-25
ER: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28
WJ: Regan Smith (2002) 59.11 2017-08-24
EJ: Polina Egorova (2000) 59.62 2017-07-02
NR: Mie Östergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04
SJ: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01
MR: Michelle Coleman (1993) 1:00.64 2017-07-02
FM: Michelle Coleman (1993) 1:00.64
FJ: Miranda Arvidsson (1998) 1:04.57
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 622 Hanna Rosvall Ängelholms Simsällskap 2000 AM7200 50m 1:03.00
2 197 Miranda Arvidsson Kalmar Simsällskap 1998 AJ5298 50m 1:04.29
3 405 Isabella Revstedt Simklubben Ran 2001 AN2801 50m 1:05.12
4 465 Elise Öberg Sundsvalls Simsällskap 2002 AE8402 50m 1:05.17
5 577 Anna Miram Väsby Simsällskap 1999 AG7299 50m 1:05.58
6 124 Julia Stenhård Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1200 50m 1:05.74
7 270 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 50m 1:06.02
2003 AI8403
8 536 Josefin Ossmyr Tyresö Simsällskap 1999 AS0299 50m 1:06.05
9 660 Paola Kylberg Stockholmspolisens IF SF 2002 AV6602 50m 1:06.84
10 422 Vera Fransson Skövde Simsällskap 2001 AB7401 50m 1:06.96
11 47 Tilda Öman Simklubben Elfsborg 2000 AI7200 50m 1:07.00
12 605 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 AE7402 50m 1:07.06
13 296 Alba Forés Malmö Kappsimningsklubb 1998 AI5298 50m 1:07.07
14 649 Davilda Lareva Föreningen Trelleborg Sim 2000 AE4400 50m 1:07.57
15 181 Elin Ristl Jönköpings Simsällskap 1999 AD1499 50m 1:07.62
16 308 Emma Vileus Malmö Kappsimningsklubb 2001 AW1401 50m 1:07.86
17 510 Alwa Widmark Södertörns Simsällskap 2002 AN4402 50m 1:07.87
18 541 Ellen Banestig Täby Sim 50m 1:07.91
2002 BT1802
19 133 Olivia Ülger Helsingborgs Simsällskap 2000 AK3800 50m 1:07.93
20 165 Lova Andersson Jönköpings Simsällskap 2000 AA3600 50m 1:07.97
21 565 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 50m 1:08.15
22 121 Alice Persson Helsingborgs Simsällskap 2003 AN5803 50m 1:08.20
23 340 Tuva Glimmerud-Gullbjörk Simklubben Neptun 2000 BP6600 50m 1:08.21
24 371 Klara Eriksson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2000 BE6200 50m 1:08.50
25 435 Veronica Stureborg Spårvägen Simförening 1999 BS1899 50m 1:08.55
26 303 Mollie Morfelt Malmö Kappsimningsklubb 2003 AG8803 50m 1:08.69
27 478 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 50m 1:08.69
28 219 Malin Andersson Kungsbacka Simsällskap 1999 AL0899 50m 1:08.80
29 236 Viktoria Dellhede Landskrona Simsällskap 2003 AD2403 50m 1:08.87
30 24 Agnes Kramer Falkenbergs Simklubb 1998 BP4698 50m 1:28.22 S8
31 11 Nicola St. Clair Maitland Södertälje Simsällskap 50m 1:32.80 S8
2003 CB4403
32 17 Lina Nilsson Osby Simsällskap 2002 AN5802 50m 1:35.26 S14
33 1 Elin Hammarqvist Täby Sim 2004 BY2804 50m 1:40.98 S9
34 29 Ida Andersson-Wulf Vellinge-Näsets Simklubb 1998 BP9498 50m 1:43.79 S7
35 26 Rebecca Löf Örebro Simallians 2001 AY1801 50m 1:59.95 S14
36 10 Emma Danielsson Södertälje Simsällskap 2002 AT4202 25m 1:36.35 S9
2018-07-04 16:21:09 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner