2021-10-22   14:18:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
31 50m Fjärilsim Damer Senior
WR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05
ER: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05
NR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05
SR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 507 Sarah Sjöström Södertörns Simsällskap 1993 BN4493 50m 24.60
2 69 Sara Junevik Falu Simsällskap 2000 AL3400 50m 26.18
3 103 Louise Hansson Helsingborgs Simsällskap 50m 26.26
1996 AO1896
4 301 Ida Lindborg Malmö Kappsimningsklubb 1994 AB0494 50m 26.80
5 621 Ida Liljeqvist Ängelholms Simsällskap 1999 AR4499 50m 26.92
6 622 Hanna Rosvall Ängelholms Simsällskap 2000 AM7200 50m 27.00
7 276 Rebecka Palm Linköpings Allmänna SS 1990 AP4690 50m 27.50
8 575 Josefin Lindkvist Väsby Simsällskap 1993 AK4493 50m 27.55
9 518 Magdalena Kuras SK Triton 1988 AR9288 50m 27.61
10 484 Alida Ramdén Södertälje Simsällskap 1997 AP0297 50m 27.85
11 183 Alma Thormalm Jönköpings Simsällskap 50m 27.95
1996 AA0296
12 479 Rebecka Gustafsson Södertälje Simsällskap 1998 AH4698 50m 28.03
13 485 Hilma Ramdén Södertälje Simsällskap 2000 AF4600 50m 28.04
14 51 Anna Eriksson Eskilstuna Simklubb 1999 AI0499 50m 28.09
15 184 Klara Thormalm Jönköpings Simsällskap 1998 AA4898 50m 28.10 EFT
16 104 Sophie Hansson Helsingborgs Simsällskap 1998 AM1298 50m 28.10
17 268 Sofia Henell Linköpings Allmänna SS 1997 AD0297 50m 28.15
18 497 Emelie Fast Södertörns Simsällskap 2004 AR4204 50m 28.26
19 347 Rebecca Mattsson Simklubben Neptun 50m 28.26
1995 AQ0295
20 124 Julia Stenhård Helsingborgs Simsällskap 2000 AN1200 50m 28.33
21 481 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap 2002 AU5402 50m 28.55
22 296 Alba Forés Malmö Kappsimningsklubb 50m 28.69
1998 AI5298
23 253 Tilde Morin Simklubben Laxen 2002 AM5202 50m 28.71
24 450 Caroline Wallenborg Stockholms
Kappsimningsklubb
2000 AL3800 50m 28.78
25 248 Linnéa Bielicz Simklubben Laxen 1994 BJ3294 50m 28.78
26 71 Elin Svärd Falu Simsällskap 1998 AL9498 50m 28.91
27 55 Rebecka Loikala Eskilstuna Simklubb 2000 AS7700 50m 28.96
28 526 Klara Hasslin Trollhättans Simsällskap 2001 AF3201 50m 28.98
29 267 Christin Heina Linköpings Allmänna SS 1996 BA0296 50m 28.98
30 214 Annie Lindström Kristianstads SLS 1996 AJ3696 50m 28.99
31 421 Nikki Brockmar Skövde Simsällskap 1999 AR2299 50m 28.99
32 208 Linn Rosenius Karlskrona Simsällskap 2002 AA4602 50m 29.06
33 129 Matilda Weiler Helsingborgs Simsällskap 1998 AF0898 50m 29.09
34 126 Clara Thomasson Helsingborgs Simsällskap 2001 BD6601 50m 29.10
35 651 Isabelle Sering Föreningen Trelleborg Sim 50m 29.14
2002 AI2602
36 464 Wilma Persson Sundsvalls Simsällskap 2001 AC0401 50m 29.16
37 404 Stina Lindberg Simklubben Ran 2000 AC6200 50m 29.21
38 197 Miranda Arvidsson Kalmar Simsällskap 1998 AJ5298 50m 29.22
39 422 Vera Fransson Skövde Simsällskap 2001 AB7401 50m 29.23
40 272 Hilda Linné Linköpings Allmänna SS 2000 BG1800 50m 29.26
41 601 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 50m 29.27
42 478 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 1999 AL8499 50m 29.28
43 106 Rebecca Hesslevik Helsingborgs Simsällskap 50m 29.32
2000 AZ0800
44 509 Vilma Unnermark Södertörns Simsällskap 1997 AI9697 50m 29.32
45 328 Ida Swegmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2000 AZ6600 50m 29.39
46 577 Anna Miram Väsby Simsällskap 1999 AG7299 50m 29.40
47 429 Agnes Fährlin Spårvägen Simförening 1998 AR1498 50m 29.43
48 63 Frida Gustafsson Eskilstuna Simklubb 50m 29.45
2001 AM5401
49 255 Mellie Wijk Simklubben Laxen 2002 AM1602 50m 29.47
50 496 Cassandra Engback Södertörns Simsällskap 1999 AQ0499 50m 29.47
51 173 Wilma Johansson Jönköpings Simsällskap 2001 AT7401 50m 29.48
52 93 Angelina Agrell Helsingborgs Simsällskap 2003 AR6803 50m 29.62
53 177 Alice Müllern Jönköpings Simsällskap 1998 AQ7498 50m 29.71
54 158 Linnéa Sandh Järfälla Simsällskap 2000 BS1400 50m 30.93
55 14 Pernilla Lindberg Föreningen Göteborg Sim 1994 BA7694 50m 32.94 S14
56 18 Felicia Andersson KFUK-KFUM Kometerna 2001 AN9601 50m 37.34 S14
57 17 Lina Nilsson Osby Simsällskap 2002 AN5802 50m 40.70 S14
58 9 Josefine Busk Södertälje Simsällskap 1997 BS1897 50m 44.22 S14
59 10 Emma Danielsson Södertälje Simsällskap 50m 47.48 S9
2002 AT4202
60 5 Edit Sjöstrand Varbergs Parasportförening 1991 CI5691 50m 48.08 S14
61 4 Rose-Marie Robertsson Varbergs Parasportförening 1986 AQ5286 50m 51.42 S14
62 26 Rebecca Löf Örebro Simallians 2001 AY1801 50m 55.55 S14
63 28 Isabella Hocanin Örebro Simallians 1997 BQ4497 50m 1:17.48 S5
64 11 Nicola St. Clair Maitland Södertälje Simsällskap 2003 CB4403 25m 47.17 S8
2018-07-03 19:19:02 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner