2021-10-22   14:21:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
33 400m Frisim Damer Senior
WR: Katie Ledecky (1997) 3:56.46 2016-08-07
ER: Federica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26
NR: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:06.04 2014-03-16
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 168 Hanna Eriksson Jönköpings Simsällskap 1999 AD2499 50m 4:15.32
2 409 Erica Dahlgren Simklubben S02 1997 AE3497 50m 4:22.72
3 436 Emma Sundstedt Spårvägen Simförening 50m 4:22.98
1998 BE7498
4 572 Louise Halldén Väsby Simsällskap 1998 AW2498 50m 4:25.82
5 157 Emma Rotstam Järfälla Simsällskap 1998 AF7498 50m 4:26.49
6 341 Jaqueline Hippi Simklubben Neptun 1996 AJ8496 50m 4:27.49
7 82 Marion Hanquet Föreningen Göteborg Sim 2001 BY2401 50m 4:28.41
8 115 Alicia Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2001 AF6801 50m 4:28.75
9 353 Tiffani Segerbrand Simklubben Neptun 1999 AI0699 50m 4:29.95
10 336 Christine Ekman Simklubben Neptun 1994 AE8294 50m 4:30.31
11 283 Sabina Alman Luleå Simsällskap 50m 4:31.12
2003 AL0403
12 406 Emilia Rönningdal S 71 2002 AC6202 50m 4:31.18
13 273 Emma Magnusson Linköpings Allmänna SS 1998 AL9698 50m 4:31.33
14 101 Ebba Hallbäck Helsingborgs Simsällskap 2000 AL0600 50m 4:31.45
15 501 Carin Klasson Södertörns Simsällskap 1995 BB4695 50m 4:31.72
16 70 Frida Lannhard Falu Simsällskap 2000 AB6800 50m 4:32.38
17 544 Esther Rydbeck Nordén Täby Sim 2001 BN8801 50m 4:32.89
18 133 Olivia Ülger Helsingborgs Simsällskap 2000 AK3800 50m 4:33.59
19 155 Isabelle Hanson Järfälla Simsällskap 50m 4:33.70
1998 AB4298
20 81 Lucie Hanquet Föreningen Göteborg Sim 2003 CC2403 50m 4:34.92
21 598 Malin Eklund Västerås Simsällskap 2001 AL9201 50m 4:34.95
22 565 Tova Andersson Väsby Simsällskap 50m 4:35.35
2001 AH8201
23 319 Ebba Olsson Mariestads Simsällskap 2001 AM7201 50m 4:36.08
24 505 Emma Roloff Södertörns Simsällskap 2002 AT6402 50m 4:36.15
25 120 Johanna Palmkvist Helsingborgs Simsällskap 1999 AN2899 50m 4:36.25
26 328 Ida Swegmark Mölndals Allmänna
Simsällskap
2000 AZ6600 50m 4:36.63
27 298 Anna Grahovac Malmö Kappsimningsklubb 1999 AM5899 50m 4:37.01
28 564 Ebba  Andersson Väsby Simsällskap 2001 AL2601 50m 4:37.27
29 601 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 50m 4:37.33
30 465 Elise Öberg Sundsvalls Simsällskap 2002 AE8402 50m 4:38.02
31 481 Carolina Jonsson Södertälje Simsällskap 2002 AU5402 50m 4:42.62
32 568 Cornelia Eklund Väsby Simsällskap 2000 AC1800 50m 4:43.94
33 423 Sofia Henningsson Skövde Simsällskap 2004 AH8204 50m 4:44.06
34 415 Tilde Anderberg-Richard Sjöbo Simsällskap 1999 AU5499 25m 4:28.75
2018-07-03 19:19:02 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner