2021-12-08   20:08:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för SM/Para-SM/JSM (50m) 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2018
Arrangör:
Plats: Citadellbadet Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 4 jul 2018 till den 8 jul 2018
41 100m Frisim Damer Senior
WR: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23
ER: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23
NR: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23
SR: Sarah Sjöström (1993) 51.71 2017-07-23
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 507 Sarah Sjöström Södertörns Simsällskap 1993 BN4493 50m 51.71
2 103 Louise Hansson Helsingborgs Simsällskap 1996 AO1896 50m 54.79
3 301 Ida Lindborg Malmö Kappsimningsklubb 50m 56.22
1994 AB0494
4 518 Magdalena Kuras SK Triton 1988 AR9288 50m 56.57
5 168 Hanna Eriksson Jönköpings Simsällskap 1999 AD2499 50m 56.89
6 268 Sofia Henell Linköpings Allmänna SS 1997 AD0297 50m 57.10
7 463 Gloria Muzito Sundsvalls Simsällskap 2002 BO6202 50m 57.11
8 183 Alma Thormalm Jönköpings Simsällskap 1996 AA0296 50m 57.24
9 69 Sara Junevik Falu Simsällskap 2000 AL3400 50m 57.30
10 248 Linnéa Bielicz Simklubben Laxen 1994 BJ3294 50m 57.38
11 575 Josefin Lindkvist Väsby Simsällskap 50m 57.40
1993 AK4493
12 484 Alida Ramdén Södertälje Simsällskap 1997 AP0297 50m 57.47
13 184 Klara Thormalm Jönköpings Simsällskap 1998 AA4898 50m 57.65
14 276 Rebecka Palm Linköpings Allmänna SS 1990 AP4690 50m 57.80
15 115 Alicia Lundblad Helsingborgs Simsällskap 2001 AF6801 50m 57.94
16 52 Lisa Eriksson Eskilstuna Simklubb 1998 AN3898 50m 58.47
17 296 Alba Forés Malmö Kappsimningsklubb 1998 AI5298 50m 58.58
18 325 Tova Olsson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2001 AB8801 50m 58.58
19 46 Sofia Åstedt Simklubben Elfsborg 2003 AF1403 50m 58.58
20 340 Tuva Glimmerud-Gullbjörk Simklubben Neptun 2000 BP6600 50m 58.71
21 572 Louise Halldén Väsby Simsällskap 1998 AW2498 50m 58.80
22 51 Anna Eriksson Eskilstuna Simklubb 1999 AI0499 50m 58.95
23 293 Wanda Dollmayer Malmö Kappsimningsklubb 1996 AL6696 50m 59.02
24 478 Emilia Christiansen Södertälje Simsällskap 50m 59.05
1999 AL8499
25 542 Cornelia Jerresand Täby Sim 2000 AG6800 50m 59.07
26 422 Vera Fransson Skövde Simsällskap 2001 AB7401 50m 59.08
27 479 Rebecka Gustafsson Södertälje Simsällskap 1998 AH4698 50m 59.11
28 298 Anna Grahovac Malmö Kappsimningsklubb 1999 AM5899 50m 59.16
29 267 Christin Heina Linköpings Allmänna SS 1996 BA0296 50m 59.28
30 486 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 50m 59.32
31 565 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 50m 59.33
32 421 Nikki Brockmar Skövde Simsällskap 1999 AR2299 50m 59.41
33 177 Alice Müllern Jönköpings Simsällskap 1998 AQ7498 50m 59.46
34 253 Tilde Morin Simklubben Laxen 2002 AM5202 50m 59.56
35 533 Olivia Stille Turebergs Simklubb 50m 59.59
2000 AJ7600
36 82 Marion Hanquet Föreningen Göteborg Sim 2001 BY2401 50m 59.68
37 129 Matilda Weiler Helsingborgs Simsällskap 1998 AF0898 50m 59.73
38 425 Ida Lövgren Skövde Simsällskap 2001 AB2801 50m 59.86
39 496 Cassandra Engback Södertörns Simsällskap 1999 AQ0499 50m 59.86
40 437 Malin Wallén Spårvägen Simförening 1997 AZ7897 50m 1:00.26
41 214 Annie Lindström Kristianstads SLS 1996 AJ3696 50m 1:00.39
42 464 Wilma Persson Sundsvalls Simsällskap 2001 AC0401 50m 1:01.18
43 14 Pernilla Lindberg Föreningen Göteborg Sim 50m 1:02.58 S14
1994 BA7694
44 2 Helena Fältman Täby Sim 1980 AB1680 50m 1:09.69 S10
45 6 Maja Reichard Spårvägen Simförening 1991 CI0291 50m 1:11.98 S11
46 18 Felicia Andersson KFUK-KFUM Kometerna 50m 1:12.04 S14
2001 AN9601
47 17 Lina Nilsson Osby Simsällskap 2002 AN5802 50m 1:16.30 S14
48 24 Agnes Kramer Falkenbergs Simklubb 1998 BP4698 50m 1:19.15 S8
49 1 Elin Hammarqvist Täby Sim 2004 BY2804 50m 1:21.61 S9
50 11 Nicola St. Clair Maitland Södertälje Simsällskap 2003 CB4403 50m 1:22.38 S8
51 10 Emma Danielsson Södertälje Simsällskap 2002 AT4202 50m 1:23.27 S9
52 26 Rebecca Löf Örebro Simallians 2001 AY1801 50m 1:25.08 S14
53 29 Ida Andersson-Wulf Vellinge-Näsets Simklubb 1998 BP9498 50m 1:25.42 S7
54 4 Rose-Marie Robertsson Varbergs Parasportförening 50m 1:28.56 S14
1986 AQ5286
55 9 Josefine Busk Södertälje Simsällskap 1997 BS1897 50m 1:32.03 S14
56 5 Edit Sjöstrand Varbergs Parasportförening 1991 CI5691 50m 1:33.92 S14
2018-07-03 19:19:04 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner