Program för Gurrasimmet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
Gurrasimmet |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Gustavsberg |
|
Utskriftstid |
08:22 |
|
|
Arrangör |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2018 |
|
|
|
|
Gren 7, 50m Frisim Damer |
Finaler (17) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
141 |
2 |
Alexia Duhanes |
2006 |
BF7606 |
VÄXJÖ SS |
|
25m |
|
164 |
3 |
Viktoria Milic |
2008 |
AT5408 |
SKURU IK |
|
25m |
|
148 |
4 |
Magdelina Gebrezgabhear |
2006 |
BR6606 |
SKURU IK |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
2 |
Sofia Hardy |
2007 |
BH3607 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
|
223 |
3 |
Maxima Klein |
2004 |
CA3804 |
HELLAS SK |
|
25m |
|
48 |
4 |
Agnes Ovemar |
2004 |
CA4804 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
229 |
5 |
Ellen Rosander |
2009 |
AI3609 |
DANDERYD |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
117 |
1 |
Isabelle Moshref |
2008 |
AM2408 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:07.31 |
44 |
2 |
Ethel Nordman |
2004 |
AX1804 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
56.18 |
112 |
3 |
Hedvig Kinnunen |
2009 |
AG9609 |
SALTSJÖB |
|
25m |
54.62 |
143 |
4 |
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
AI6809 |
SKURU IK |
|
25m |
54.71 |
104 |
5 |
Ebba Aasvold |
2009 |
AI4809 |
SALTSJÖB |
|
25m |
56.78 |
58 |
6 |
Ebba Tolf Svaton |
2008 |
AK2608 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
180 |
1 |
Denise Sörnäs |
2007 |
AR6607 |
SKURU IK |
|
25m |
52.33 |
163 |
2 |
Sabina Mihalache |
2007 |
BD5607 |
SKURU IK |
|
25m |
49.26 |
182 |
3 |
Amanda Widhe |
2007 |
AR5607 |
SKURU IK |
|
25m |
48.43 |
109 |
4 |
Julia Jonsson |
2007 |
BF4407 |
SALTSJÖB |
|
25m |
49.23 |
127 |
5 |
Sanna Ameli |
2005 |
BO5605 |
SKURU IK |
|
25m |
49.27 |
119 |
6 |
Moa Olsson |
2008 |
AU4608 |
SALTSJÖB |
|
25m |
52.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
134 |
1 |
Linnea Björkholm |
2008 |
AD7408 |
SKURU IK |
|
25m |
47.11 |
154 |
2 |
Elvira Isakson |
2008 |
AG8808 |
SKURU IK |
|
25m |
45.01 |
220 |
3 |
Olivia Nietzsche |
2006 |
BI2806 |
SS04 |
|
25m |
43.63 |
210 |
4 |
Louise Axland |
2007 |
BA6607 |
SS04 |
|
25m |
44.40 |
149 |
5 |
Rut Gustafsson |
2008 |
AP0808 |
SKURU IK |
|
25m |
46.62 |
107 |
6 |
Elvira Hilbers Larsen |
2007 |
AK4207 |
SALTSJÖB |
|
25m |
47.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
85 |
1 |
Hanna Gustavsson |
2007 |
BC8207 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
42.90 |
214 |
2 |
Anna Gomez |
2007 |
AW0807 |
SS04 |
|
25m |
42.36 |
28 |
3 |
Johanna Espeland |
2005 |
BN4205 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
41.07 |
129 |
4 |
Fanny Aschan |
2004 |
AW5604 |
SKURU IK |
|
25m |
41.50 |
75 |
5 |
Vilma Brobacke |
2005 |
BB8605 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
42.45 |
183 |
6 |
Lilly Winblad |
2007 |
AK5207 |
SKURU IK |
|
25m |
43.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
124 |
1 |
Cornelia Svenarud |
2008 |
AE4408 |
SALTSJÖB |
|
25m |
40.95 |
131 |
2 |
Elisia Berg |
2006 |
AL4606 |
SKURU IK |
|
25m |
40.15 |
83 |
3 |
Sofia Glifberg |
2008 |
AG0608 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
39.85 |
172 |
4 |
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
AR8407 |
SKURU IK |
|
25m |
39.93 |
87 |
5 |
Ida Herold |
2005 |
BU8405 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
40.55 |
219 |
6 |
Ida Muhic |
2007 |
AP8607 |
SS04 |
|
25m |
41.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
35 |
1 |
Hanna Lanner |
2006 |
AU0806 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
39.71 |
96 |
2 |
Clara Liljeberg |
2005 |
BB8205 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
39.55 |
6 |
3 |
Ziyi Fang |
2006 |
AX1806 |
DANDERYD |
|
25m |
38.77 |
144 |
4 |
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
AC6607 |
SKURU IK |
|
25m |
38.88 |
132 |
5 |
Filippa Bergman |
2005 |
AU6605 |
SKURU IK |
|
25m |
39.68 |
62 |
6 |
Felicia Westerdahl |
2006 |
BK0806 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
39.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
169 |
1 |
Olivia Nyberg Borgelin |
2003 |
BT5603 |
SKURU IK |
|
25m |
38.74 |
38 |
2 |
Isa Lindqvist |
2005 |
BJ0205 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
38.59 |
29 |
3 |
Josefine Gylling |
2004 |
AI3604 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
38.54 |
147 |
4 |
Tilde Furingsten |
2008 |
AC6408 |
SKURU IK |
|
25m |
38.55 |
120 |
5 |
Anna Maria Olympia Rosenqvist |
2008 |
AD0608 |
SALTSJÖB |
|
25m |
38.68 |
167 |
6 |
Frida Nilsson |
2004 |
BP8604 |
SKURU IK |
|
25m |
38.75 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
153 |
1 |
Tilda Hägbom |
2005 |
AI5205 |
SKURU IK |
|
25m |
38.05 |
61 |
2 |
Nicole Wahlström |
2005 |
AN3405 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
37.70 |
51 |
3 |
Isabelle Sandström |
2007 |
AB3207 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
37.39 |
1 |
4 |
Julia Anttila |
2006 |
BA9606 |
DANDERYD |
|
25m |
37.41 |
130 |
5 |
Alice Belic |
2005 |
AU7605 |
SKURU IK |
|
25m |
37.78 |
116 |
6 |
Laura Midby |
2006 |
AG9806 |
SALTSJÖB |
|
25m |
38.25 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
32 |
1 |
Säva Höglund Lundeberg |
2005 |
AC1805 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
37.14 |
114 |
2 |
Anna Kristiansson |
2007 |
AB5807 |
SALTSJÖB |
|
25m |
36.05 |
79 |
3 |
Alice Fahlén |
2003 |
BQ0203 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
35.75 |
139 |
4 |
Linnea Bäckström |
2006 |
AH8806 |
SKURU IK |
|
25m |
35.85 |
25 |
5 |
Linnea Eldebrandt |
2004 |
BZ6404 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
36.40 |
110 |
6 |
Alva Karén |
2005 |
BE3605 |
SALTSJÖB |
|
25m |
37.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
82 |
1 |
Elin Glifberg |
2004 |
AW4804 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
35.27 |
168 |
2 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
AX2804 |
SKURU IK |
|
25m |
34.91 |
26 |
3 |
Lisa Eriksson |
2003 |
AO9403 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
34.76 |
5 |
4 |
Elsa Ekenbäck |
2006 |
BO4406 |
DANDERYD |
|
25m |
34.80 |
111 |
5 |
Ebba Kinnunen |
2006 |
AK1206 |
SALTSJÖB |
|
25m |
35.17 |
78 |
6 |
Eleonora Engström |
2004 |
AR9404 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
35.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
121 |
1 |
Britta Palmborg |
2005 |
AQ7805 |
SALTSJÖB |
|
25m |
34.16 |
95 |
2 |
Beata Liljeberg |
2003 |
BV1803 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
33.67 |
160 |
3 |
Emma Lidell |
2005 |
BB8805 |
SKURU IK |
|
25m |
33.15 |
105 |
4 |
Cornelia Dahlén |
2004 |
AX1404 |
SALTSJÖB |
|
25m |
33.58 |
166 |
5 |
Stella Nelson |
2004 |
BR4204 |
SKURU IK |
|
25m |
33.81 |
161 |
6 |
Emma Lundberg |
2005 |
BR0405 |
SKURU IK |
|
25m |
34.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
3 |
1 |
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
DANDERYD |
|
25m |
33.00 |
204 |
2 |
Maja Lingham |
2004 |
BC8204 |
TÄBY SIM |
|
25m |
32.89 |
34 |
3 |
Emelie Karlsson |
2002 |
BE0402 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
32.64 |
76 |
4 |
Hanna Carlberg |
2003 |
BF1803 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
32.67 |
93 |
5 |
Katja Kutsenko |
2004 |
AT5404 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
32.92 |
142 |
6 |
Ida Edvinsson |
2004 |
AE0804 |
SKURU IK |
|
50m |
33.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
155 |
1 |
Nora Kovacs |
2006 |
AP8406 |
SKURU IK |
|
25m |
32.36 |
8 |
2 |
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
BH1805 |
DANDERYD |
|
25m |
32.20 |
198 |
3 |
Alice Davies |
2004 |
BH5404 |
TÄBY SIM |
|
50m |
31.69 |
91 |
4 |
Klara Klingberg |
2006 |
AW0206 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
32.07 |
92 |
5 |
Lovisa Klingberg |
2004 |
BR7604 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
32.21 |
145 |
6 |
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
SKURU IK |
|
25m |
32.43 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
7 |
1 |
Tova Lindbom |
2002 |
BV8802 |
DANDERYD |
|
25m |
31.59 |
11 |
2 |
Ebba Rosander |
2005 |
BH9605 |
DANDERYD |
|
25m |
31.55 |
152 |
3 |
Klara Hjalt |
2003 |
BL4603 |
SKURU IK |
|
25m |
31.35 |
185 |
4 |
Olivia Östlund |
2003 |
AZ9203 |
SKURU IK |
|
50m |
31.51 |
171 |
5 |
Isabelle Persson |
2004 |
AC7604 |
SKURU IK |
|
25m |
31.59 |
9 |
6 |
Sofia Montan |
2004 |
BJ2804 |
DANDERYD |
|
25m |
31.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
99 |
1 |
Johanna Torell |
2005 |
AD9205 |
LIDINGÖ SK |
|
25m |
31.01 |
4 |
2 |
Louise Blomqvist |
2004 |
BD2204 |
DANDERYD |
|
25m |
30.64 |
203 |
3 |
Emelie Liljeblad |
2002 |
BM5802 |
TÄBY SIM |
|
25m |
30.50 |
72 |
4 |
Amanda Andersson |
2003 |
AS6603 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
30.53 |
146 |
5 |
Elin Furingsten |
2004 |
AT1404 |
SKURU IK |
|
25m |
30.96 |
138 |
6 |
Elsa Bäckström |
2004 |
AU3204 |
SKURU IK |
|
25m |
31.20 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2018 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap |
Utskriftstid |
08:22 |
|