Startliste for DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Gren 14, 50m Frisim Herrar Junior |
Sponsor: Restaurang Zara |
# | ID | Namn | Född | Förening | Funktionsnedsättning | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 435 | Östlund Gustav | 2000 | POSEIDON | 50 m | 23.92 | ||
2 | 230 | Persson Elias | 2002 | MKK | 50 m | 24.00 | ||
3 | 154 | Kahl Linus | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 24.36 | ||
4 | 148 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 24.46 | ||
5 | 286 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | 50 m | 24.51 | ||
6 | 70 | Rydahl Johan | 2001 | HS | 50 m | 24.59 | ||
7 | 141 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 24.65 | ||
8 | 57 | Löfqvist Alexander | 1999 | HS | 50 m | 24.82 | ||
9 | 389 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | 50 m | 24.92 | ||
10 | 415 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | 50 m | 25.28 | ||
11 | 276 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | 50 m | 25.29 | ||
12 | 176 | Miderbäck Lukas | 2003 | SK LÖDDE | 50 m | 25.33 | ||
13 | 416 | Dahlén Alexander | 1999 | POSEIDON | 50 m | 25.41 | ||
14 | 220 | Ludvigsson Anders | 2000 | MKK | 50 m | 25.46 | ||
15 | 146 | Ekstrand Julius | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 25.49 | ||
16 | 336 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | 50 m | 25.52 | ||
17 | 367 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | 50 m | 25.55 | ||
18 | 355 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | 50 m | 25.69 | ||
19 | 177 | Paulsson Isak | 2002 | SK LÖDDE | 50 m | 25.78 | ||
20 | 111 | Bevréus William | 2003 | KK KARPEN | 50 m | 25.79 | ||
21 | 28 | Cederlund Henning | 2003 | HS | 50 m | 25.93 | ||
22 | 47 | Kroon Gustav | 1998 | HS | 50 m | 25.94 | ||
23 | 142 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 25.95 | ||
24 | 1 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | 50 m | 26.11 | ||
25 | 221 | Ludvigsson Sten | 1998 | MKK | 50 m | 26.16 | ||
26 | 89 | Barkrot Marcus | 2002 | KARLSKRONA | 50 m | 26.19 | ||
27 | 74 | Söderberg Jacob | 2003 | HS | 50 m | 26.23 | ||
28 | 371 | Juliusson Erik | 1998 | ÄNGELHOLM | 50 m | 26.23 | ||
29 | 205 | Gerstenfeld Carl | 2002 | MKK | 50 m | 26.38 | ||
30 | 228 | Patzer Lukas | 2002 | MKK | 50 m | 26.38 | ||
31 | 340 | Örmon Lucas | 2003 | VELLINGE-N | 50 m | 26.39 | ||
32 | 323 | Wetterborg Felix | 2001 | SK TRITON | 50 m | 26.43 | ||
33 | 67 | Philipsson Eriksson André | 2001 | HS | 50 m | 26.45 | ||
34 | 138 | Brinkhagen Tim | 2001 | LANDSKRONA | 50 m | 26.47 | ||
35 | 194 | Bech Liam | 2003 | MKK | 50 m | 26.48 | ||
36 | 264 | Dahlgren Joel | 2002 | SK RAN | 50 m | 26.58 | ||
37 | 347 | Jespersen Emil | 2001 | YSTADS SS | 50 m | 26.59 | ||
38 | 2 | Berthelsson Tim | 2000 | SS DELFIN | 50 m | 26.69 | ||
39 | 71 | Sandström David | 2002 | HS | 50 m | 26.70 | ||
40 | 206 | Ghidini Simon | 2001 | MKK | 50 m | 26.70 | ||
41 | 211 | Hinderup Filip | 2001 | MKK | 50 m | 26.73 | ||
42 | 6 | Petersen Jakob | 2001 | SS DELFIN | 50 m | 26.78 | ||
43 | 98 | Nilsson Elias | 2002 | KARLSKRONA | 50 m | 26.78 | ||
44 | 155 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | 50 m | 26.81 | ||
45 | 139 | Cederholm Filip | 2003 | LANDSKRONA | 50 m | 26.82 | ||
46 | 103 | Werner Jakob | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 26.87 | ||
47 | 231 | Ringdahl Adam | 1998 | MKK | 50 m | 27.16 | ||
48 | 90 | Carlsson Viktor | 2000 | KARLSKRONA | 50 m | 27.17 | ||
49 | 287 | Grandin Thor | 2002 | SK SYDSIM | 50 m | 27.18 | ||
50 | 314 | Nilsson Arvid | 2003 | SK TRITON | 50 m | 27.31 | ||
51 | 417 | Hake Pontus | 2001 | POSEIDON | 50 m | 27.35 | ||
52 | 174 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | 25 m | 25.46 | ||
53 | 358 | Stoltz Erik | 1998 | YSTADS SS | 25 m | 25.69 | ||
54 | 315 | Nilsson Fredrik | 2002 | SK TRITON | 25 m | 25.90 | ||
55 | 319 | Palminger Jonathan | 2004 | SK TRITON | 50 m | 27.36 | RES | |
56 | 419 | Hörestrand Axel | 2002 | POSEIDON | 50 m | 27.44 | RES | |
57 | 160 | Rydgren Markus | 2003 | LANDSKRONA | 50 m | 27.56 | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 01 juni 2018 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 08:30 |