2022-01-22   00:46:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 4

Heatlista Gren 31
Heatlista 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  14:21   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
 
Gren 31, 200m Fjrilsim Herrar  Finaler (4) 
Sponsor: Sahlins Klder 
 
Berknad start 16:00 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
201  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    50m  2:40.81   
321  Noel Persson  2002  AG2702  SK TRITON    50m  2:29.99   
115  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    50m  2:27.62   
427  Alexander Olsson  1996  AK1796  POSEIDON    50m  2:27.46   
103  Jakob Werner  2000  AN3100  KARLSKRONA    50m  2:27.56   
138  Tim Brinkhagen  2001  AC9901  LANDSKRONA    50m  2:28.38   
112  Niels Kwant  2003  AI6103  KK KARPEN    50m  2:31.70   
350  Sebastian Lundgren  1999  AH8199  YSTADS SS    25m  2:23.33   

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
141  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    50m  2:25.35   
232  Douglas Romare  2001  AD0301  MKK    50m  2:24.12   
335  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    50m  2:22.13   
313  Joar Modigh  2001  AO1101  SK TRITON    50m  2:20.06   
425  Linus Ljunghusen  2000  AT6900  POSEIDON    50m  2:21.49   
365  Stig Greiner  2003  AM0703  NGELHOLM    50m  2:22.40   
Jakob Petersen  2001  AD9901  SS DELFIN    50m  2:24.70   
74  Jacob Sderberg  2003  AD2103  HS    50m  2:26.27   

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
10  Anton Jnsson  2001  AL4501  ESLVS SS    50m  2:18.03   
279  Oscar Olsson  1999  AK2199  SJBO SS    50m  2:16.46   
385  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    50m  2:15.46   
75  Martin Wahlberg  1999  AQ1999  HS    50m  2:15.33   
152  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    50m  2:15.34   
88  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    50m  2:15.81   
369  Petter Hellzn  2000  AA6300  NGELHOLM    50m  2:17.55   
154  Linus Kahl  2001  AE1501  LANDSKRONA    50m  2:18.76   

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
225  Primus Olsson  2000  AV7100  MKK    50m  2:12.26   
428  Jesper Olsson  1998  AJ2798  POSEIDON    50m  2:10.88   
411  Sebastian Bergenzaun  1991  AP5391  POSEIDON    50m  2:08.65   
27  Jesper Bjrk  1993  AU5793  HS    50m  2:00.64   
46  Victor Klingeryd Jalamo  2000  AT4500  HS    50m  2:06.95   
44  William Kerman  2001  AA6501  HS    50m  2:10.87   
289  Marcus Kindberg  1993  AI6993  SK SYDSIM    50m  2:11.96   
173  Ian Hangrd  2002  AB5302  SK LDDE    50m  2:13.64   

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  14:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner