2022-01-21   23:48:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 4

Heatlista Gren 33
Heatlista 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  14:21   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
 
Gren 33, 400m Frisim Herrar  Finaler (5) 
Sponsor: ppelmarknaden i Kivik 
 
Berknad start 16:32 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
                 
                 
404  Fabian Claeson  2002  ar7902  OSBY SS    25m  5:12.48  S9 
218  Karl Liljegren  2001  AE7901  MKK    25m  4:23.07   
174  Roy Hangrd  1999  AH0999  SK LDDE    25m  4:23.11   
                 
                 
                 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
230  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    25m  4:10.53   
405  Andreas Nordh  1991  AN6591  OSBY SS    50m  5:07.11  S14 
128  Joel Johnsson  2000  AT0500  KSLS    50m  4:48.85   
Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    50m  4:47.06   
269  Noah Malmgren  2004  AB2704  S 71    50m  4:48.72   
321  Noel Persson  2002  AG2702  SK TRITON    50m  4:49.65   
406  Sebastian Karlsson  1993  AW2993  KARLSKRONA    50m  5:08.02  S14 
203  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    25m  4:21.43   

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
319  Jonathan Palminger  2004  AB6504  SK TRITON    50m  4:46.19   
378  Axel Vaide  2005  AB2705  NGELHOLM    50m  4:44.69   
379  Hugo Vaide  2003  AD8903  NGELHOLM    50m  4:37.98   
173  Ian Hangrd  2002  AB5302  SK LDDE    50m  4:35.17   
Tim Berthelsson  2000  AJ1700  SS DELFIN    50m  4:35.23   
398  Oscar Nordstrm  2003  AH4303  KIVIKS SK    50m  4:42.87   
115  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    50m  4:46.13   
131  Herman Modig  2003  AC3903  KSLS    50m  4:46.73   

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
427  Alexander Olsson  1996  AK1796  POSEIDON    50m  4:32.35   
356  Max Persson  2001  AE9501  YSTADS SS    50m  4:31.92   
10  Anton Jnsson  2001  AL4501  ESLVS SS    50m  4:30.06   
32  Oscar Elfers  2002  AL9102  HS    50m  4:27.68   
313  Joar Modigh  2001  AO1101  SK TRITON    50m  4:29.31   
317  Nicolas Noln  2000  AG4500  SK TRITON    50m  4:30.69   
417  Pontus Hake  2001  AS8501  POSEIDON    50m  4:32.29   
336  Johannes Strmberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  4:32.78   

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
420  Anton Jansson  2002  AC4702  POSEIDON    50m  4:24.56   
28  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    50m  4:22.48   
369  Petter Hellzn  2000  AA6300  NGELHOLM    50m  4:15.49   
78  Isak Vikstrm  1999  AJ3199  HS    50m  4:07.87   
57  Alexander Lfqvist  1999  AM5399  HS    50m  4:09.83   
415  Victor Bergstrand  2000  AI8100  POSEIDON    50m  4:21.63   
12  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLVS SS    50m  4:23.49   
292  Daniel Olsson-Shirazi  1997  AV9197  SK SYDSIM    50m  4:27.23   

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  14:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner