2022-01-22   00:05:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för DM/JDM 2018 (Skåne-Blekinge)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 4

Heatlista Gren 37
Heatlista 
 
  Tvling  DM-JDM    Utskriftsdatum  03 juni 2018   
  Tvlingsort  Simrishamn    Utskriftstid  14:21   
  Arrangr  Sknes Simfrbund - Ystad Simsllskap         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  02 juni 2018         
 
 
 
Gren 37, 50m Fjrilsim Herrar  Finaler (10) 
Sponsor: IT Syd 
 
Berknad start 18:11 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
                 
                 
388  Max Peterson  1994  BB7594  TRELLEBORG    25m  28.12   
406  Sebastian Karlsson  1993  AW2993  KARLSKRONA    50m  31.66  S14 
405  Andreas Nordh  1991  AN6591  OSBY SS    50m  31.68  S14 
404  Fabian Claeson  2002  ar7902  OSBY SS    25m  35.31  S9 
                 
                 

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
201  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    50m  30.08   
86  Simon Ljungbeck  2000  AK2700  SS IDEN    50m  29.80   
233  Philip Stenberg  2001  AB9101  MKK    50m  29.51   
10  Anton Jnsson  2001  AL4501  ESLVS SS    50m  29.45   
128  Joel Johnsson  2000  AT0500  KSLS    50m  29.45   
364  Mattias Andersson  1996  AP3196  NGELHOLM    50m  29.62   
140  Dzevad Celikovic  2001  AH8901  LANDSKRONA    50m  29.83   
112  Niels Kwant  2003  AI6103  KK KARPEN    50m  30.25   

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
177  Isak Paulsson  2002  AG1502  SK LDDE    50m  29.39   
Tim Berthelsson  2000  AJ1700  SS DELFIN    50m  29.33   
323  Felix Wetterborg  2001  AC6101  SK TRITON    50m  29.25   
103  Jakob Werner  2000  AN3100  KARLSKRONA    50m  29.14   
28  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    50m  29.20   
224  Johan Nilsson  1994  AW9794  MKK    50m  29.27   
425  Linus Ljunghusen  2000  AT6900  POSEIDON    50m  29.33   
319  Jonathan Palminger  2004  AB6504  SK TRITON    50m  29.42   

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
115  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    50m  29.05   
174  Roy Hangrd  1999  AH0999  SK LDDE    50m  28.90   
160  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    50m  28.82   
432  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    50m  28.74   
90  Viktor Carlsson  2000  AB4300  KARLSKRONA    50m  28.74   
347  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    50m  28.88   
285  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    50m  28.95   
340  Lucas rmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    50m  29.08   

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
365  Stig Greiner  2003  AM0703  NGELHOLM    50m  28.62   
155  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    50m  28.43   
350  Sebastian Lundgren  1999  AH8199  YSTADS SS    50m  28.27   
389  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    50m  28.19   
Jakob Petersen  2001  AD9901  SS DELFIN    50m  28.21   
231  Adam Ringdahl  1998  AR7198  MKK    50m  28.40   
139  Filip Cederholm  2003  AI0303  LANDSKRONA    50m  28.58   
309  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    50m  28.68   

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
203  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    50m  28.08   
313  Joar Modigh  2001  AO1101  SK TRITON    50m  28.03   
384  Axel Lloyd  1999  AE4599  TRELLEBORG    50m  27.64   
307  Erik Boos  1999  AD1399  SK TRITON    50m  27.58   
74  Jacob Sderberg  2003  AD2103  HS    50m  27.60   
371  Erik Juliusson  1998  AQ2798  NGELHOLM    50m  27.72   
89  Marcus Barkrot  2002  AD7502  KARLSKRONA    50m  28.06   
Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    50m  28.09   

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
59  August Mathisen  2001  AF5901  HS    50m  27.54   
369  Petter Hellzn  2000  AA6300  NGELHOLM    50m  27.52   
176  Lukas Miderbck  2003  AC5903  SK LDDE    50m  27.48   
356  Max Persson  2001  AE9501  YSTADS SS    50m  27.36   
78  Isak Vikstrm  1999  AJ3199  HS    50m  27.40   
416  Alexander Dahln  1999  AI4399  POSEIDON    50m  27.49   
111  William Bevrus  2003  AA5703  KK KARPEN    50m  27.53   
182  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LDDE    50m  27.54   

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
166  Jonatan Wede  1988  AB7388  LANDSKRONA    50m  27.08   
44  William Kerman  2001  AA6501  HS    50m  26.99   
279  Oscar Olsson  1999  AK2199  SJBO SS    50m  26.85   
435  Gustav stlund  2000  AH1100  POSEIDON    50m  26.76   
46  Victor Klingeryd Jalamo  2000  AT4500  HS    50m  26.83   
173  Ian Hangrd  2002  AB5302  SK LDDE    50m  26.91   
88  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    50m  27.07   
335  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    50m  27.32   

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
336  Johannes Strmberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  26.56   
57  Alexander Lfqvist  1999  AM5399  HS    50m  26.41   
262  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    50m  26.26   
230  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    50m  26.07   
76  Stefan Varga  2000  AH3500  HS    50m  26.11   
411  Sebastian Bergenzaun  1991  AP5391  POSEIDON    50m  26.29   
428  Jesper Olsson  1998  AJ2798  POSEIDON    50m  26.54   
225  Primus Olsson  2000  AV7100  MKK    50m  26.65   

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid  Funktionsnedsttning 
 
286  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    50m  25.61   
45  Viktor Kertes  1996  AP5196  HS    50m  25.59   
91  Jakob Clemedtson  1996  AG1196  KARLSKRONA    50m  25.52   
27  Jesper Bjrk  1993  AU5793  HS    50m  23.99   
152  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    50m  25.05   
141  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    50m  25.57   
70  Johan Rydahl  2001  AF4901  HS    50m  25.60   
148  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  25.68   

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 juni 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  14:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner