Startliste for Copenhagen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Copenhagen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
01 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
15:28 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 17:51 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
3 |
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:19.85 |
211 |
4 |
Røskva Rosenbohm |
2007 |
0772AA |
BIRKERØD |
|
50m |
58.16 |
359 |
5 |
Caroline Jørgensen |
2008 |
0858AG |
FARUM |
|
50m |
1:08.87 |
55 |
6 |
Vera Jespersen |
2009 |
0952AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:20.84 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
34 |
1 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
57.22 |
114 |
2 |
Kiva Gydesen Nielsen |
2005 |
|
A6 |
|
50m |
55.48 |
50 |
3 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
52.85 |
175 |
4 |
Camilla Andersen |
2006 |
0634AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
51.73 |
72 |
5 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
52.71 |
348 |
6 |
Isabella Borgmann |
2005 |
0502AX |
FARUM |
|
50m |
54.39 |
38 |
7 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
56.81 |
277 |
8 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
50m |
58.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Filippa Martinsen |
2005 |
0524AO |
HELSINGØR |
|
50m |
51.45 |
371 |
2 |
Marie Rose |
2006 |
0606AR |
FARUM |
|
50m |
51.38 |
92 |
3 |
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
A6 |
|
50m |
50.64 |
71 |
4 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
50.12 |
68 |
5 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
50.36 |
200 |
6 |
Karen Markussen |
2007 |
0704AA |
ALLERØD |
|
50m |
51.37 |
196 |
7 |
Linnea Funk Larsen |
2007 |
0792AA |
ALLERØD |
|
50m |
51.45 |
332 |
8 |
Maja Lollike |
2007 |
0752AK |
VI39 |
|
50m |
51.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
47.19 |
69 |
2 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
46.71 |
47 |
3 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
46.42 |
26 |
4 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
45.53 |
122 |
5 |
Frida Høj Andersen |
2005 |
0504AL |
GTI |
|
50m |
46.02 |
165 |
6 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
50m |
46.70 |
49 |
7 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
47.07 |
148 |
8 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
50m |
47.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Julie Merl Larsen |
2005 |
0584AB |
A6 |
|
50m |
45.02 |
136 |
2 |
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
0686AJ |
GTI |
|
50m |
44.70 |
330 |
3 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
50m |
44.25 |
67 |
4 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
44.02 |
36 |
5 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
44.14 |
174 |
6 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
50m |
44.51 |
185 |
7 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
44.89 |
66 |
8 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
45.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
77 |
1 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
43.92 |
323 |
2 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
50m |
43.79 |
70 |
3 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
43.68 |
326 |
4 |
Mille Hansen |
2005 |
0548AO |
VI39 |
|
50m |
43.55 |
221 |
5 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
50m |
43.64 |
155 |
6 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
43.68 |
135 |
7 |
Ida Mørk |
2004 |
0492AJ |
GTI |
|
50m |
43.87 |
313 |
8 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
50m |
43.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
42.94 |
152 |
2 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
42.65 |
372 |
3 |
Mathilde Rømer |
2006 |
0688AA |
FARUM |
|
50m |
41.97 |
102 |
4 |
Ronja K. S. Josephsen |
2005 |
0546AV |
A6 |
|
50m |
41.89 |
158 |
5 |
Marie Juul-Olsen |
2004 |
0426AW |
LYNGBY |
|
50m |
41.97 |
367 |
6 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
50m |
42.09 |
48 |
7 |
Agnete Høyer |
2005 |
0512AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
42.77 |
167 |
8 |
Patricia Petersen |
2005 |
0526AA |
LYNGBY |
|
50m |
43.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
333 |
1 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
0662AB |
VI39 |
|
50m |
41.29 |
109 |
2 |
Isabel Malou Lillebæk |
2004 |
0466AT |
A6 |
|
50m |
40.47 |
113 |
3 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
50m |
39.73 |
16 |
4 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
39.52 |
250 |
5 |
Mathilde Syberg Glud |
2004 |
0492AV |
HELSINGØR |
|
50m |
39.60 |
324 |
6 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
50m |
40.28 |
168 |
7 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
50m |
41.22 |
230 |
8 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
41.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
50m |
39.23 |
184 |
2 |
Emilie Højen Meyer |
2004 |
0454AJ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
38.50 |
201 |
3 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
50m |
38.31 |
222 |
4 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
50m |
37.75 |
15 |
5 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
37.97 |
282 |
6 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
50m |
38.39 |
106 |
7 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
A6 |
|
50m |
38.63 |
227 |
8 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
50m |
39.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI39 |
|
50m |
37.54 |
156 |
2 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
37.43 |
60 |
3 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.61 |
347 |
4 |
Dagmar Boeck |
2004 |
0458AM |
FARUM |
|
50m |
33.45 |
217 |
5 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
36.31 |
82 |
6 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.70 |
94 |
7 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
A6 |
|
50m |
37.50 |
249 |
8 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
50m |
37.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
01 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:28 |
|