Program för Wadköpingsdoppet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 22/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
22 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
07:55 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar |
Finaler (5) |
17 - 99 år: Anton Jansson (1992) 28.95 2015-09-19 |
15 - 16 år: Gijs Dijkhuizen (2000) 29.88 2016-09-17 |
|
Beräknad start 09:18 |
Heat 1 (5) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
446 |
3 |
Oliver Lidman |
2003 |
AX5903 |
DEJE SS |
|
25m |
44.33 |
112 |
4 |
Filip Hedin |
2003 |
AS1503 |
KARLSTAD |
|
25m |
40.51 |
366 |
5 |
Anton Daggert |
1993 |
BD7193 |
ÖSA |
|
25m |
42.10 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
130 |
0 |
Filip Håll |
2002 |
AT5702 |
KUNGÄLV |
|
50m |
39.80 |
216 |
1 |
Oliver Edoff |
2003 |
AL4703 |
NKK |
|
25m |
38.07 |
183 |
2 |
Elias Anderson |
2003 |
AO8303 |
MASS |
|
50m |
38.02 |
228 |
3 |
Sergej Basov |
2003 |
BA8103 |
NKK |
|
50m |
36.26 |
98 |
4 |
Niclas Lindow |
1999 |
AN6999 |
KARLSTAD |
|
25m |
36.15 |
314 |
5 |
Gustaf Walldén |
2003 |
AE8503 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
36.26 |
191 |
6 |
Torsten Bohlin |
1999 |
AX5999 |
MASS |
|
25m |
36.41 |
156 |
7 |
William Nordkvist |
2002 |
AF2902 |
MARIESTAD |
|
25m |
38.04 |
337 |
8 |
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
AT4103 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
38.65 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
321 |
0 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
35.43 |
127 |
1 |
Martin Isaksson |
1998 |
AW2198 |
KUNGÄLV |
|
50m |
34.53 |
318 |
2 |
Peter Khabarov |
2002 |
AM6302 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
33.87 |
173 |
3 |
Marcus Sundblad |
2003 |
AF4103 |
MASS |
|
25m |
33.80 |
389 |
4 |
Anton Svennberg |
2002 |
AV3702 |
ÖSA |
|
25m |
33.25 |
23 |
5 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
33.58 |
162 |
6 |
Elias Eriksson |
1994 |
AL7794 |
MASS |
|
25m |
33.81 |
21 |
7 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
34.29 |
154 |
8 |
Marcus Leijon |
2002 |
AB5902 |
MARIESTAD |
|
25m |
35.14 |
311 |
9 |
Per Granlund |
2002 |
AH9502 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
35.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
101 |
0 |
Ludvig Mathisen |
2003 |
AD7903 |
KARLSTAD |
|
50m |
33.03 |
383 |
1 |
Adrijan Danqi |
2002 |
AS2502 |
ÖSA |
|
25m |
32.80 |
292 |
2 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
25m |
32.09 |
85 |
3 |
Marcus Ålenius |
2001 |
AQ6901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
31.52 |
444 |
4 |
Elias Persson |
2002 |
AA7502 |
SS MORA |
|
25m |
30.52 |
94 |
5 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
25m |
31.51 |
294 |
6 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
25m |
31.55 |
442 |
7 |
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
32.26 |
176 |
8 |
Filiph Castillo Karlsson |
2002 |
AO4902 |
MASS |
|
25m |
33.02 |
438 |
9 |
Robert Sjöberg |
1998 |
AU8798 |
KUNGÄLV |
|
25m |
33.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
206 |
0 |
Axel Eriksson |
1998 |
AM5598 |
NKK |
|
25m |
30.46 |
207 |
1 |
Victor Lovinge |
2000 |
AD6300 |
NKK |
|
25m |
30.35 |
362 |
2 |
Jonathan Kling |
1993 |
AF1193 |
ÖSA |
|
25m |
30.20 |
301 |
3 |
Gijs Dijkhuizen |
2000 |
AL8300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
29.21 |
361 |
4 |
Björn C-G Calleberg |
1981 |
AA1581 |
ÖSA |
|
25m |
28.66 |
124 |
5 |
Anton Arvidsson |
1994 |
AF1594 |
KUNGÄLV |
|
25m |
29.11 |
297 |
6 |
Linus Kanth |
1991 |
AP5991 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
29.73 |
164 |
7 |
Tor Leander |
1999 |
AA5999 |
MASS |
|
25m |
30.21 |
5 |
8 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
30.39 |
291 |
9 |
Björn Seeliger |
2000 |
BA7300 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
30.46 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
22 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
07:55 |
|