2020-06-05   09:14:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 38
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
 
Løb 38, 400m Frisvømning Damer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 12:15 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
               
786  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  0626AJ  GTI    25m   
691  Julie Brix Østergaard  2006  0616AE  KØGE    25m  7:26.54 
732  Sofia Yuwei Zhang  2006  0658AA  LYNGBY    25m   
565  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m   
792  Marie Skole Sørensen  2006  0636AI  GTI    25m   

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
578  Anna Olivia Kirchhoff  2005  0566AK  HILLERØD    25m  6:01.08 
560  Johanne Weber  2005  0574AH  HELSINGØR    25m  6:00.00 
570  Mie Visler  2006  0626AI  HERLUFSHOL    25m  5:38.03 
613  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  0638AB  HOVEDSTAD    25m  5:42.77 
542  Filippa Martinsen  2005  0524AO  HELSINGØR    25m  6:00.00 
818  Clara Katharina Sederholm  2006  0634AJ  HØRSHOLM    25m  6:34.87 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
581  Silje Lyse Legaard  2006  0638AD  HILLERØD    25m  5:34.24 
766  Frida Høj Andersen  2005  0504AL  GTI    25m  5:27.72 
671  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m  5:26.29 
432  Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    25m  5:26.99 
725  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    25m  5:33.04 
494  Josefine Staudt  2005  0538AE  GLADSAXE    25m  5:36.32 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
809  Caroline Salskov Jensen  2005  0526AB  HØRSHOLM    25m  5:20.45 
463  Anna R. Strøbek  2005  0586AJ  GENTOFTE    25m  5:04.90 
747  Andrea Lindberg Vedøe  2006  0644AC  SIGMA    25m  5:03.35 
748  Caroline Sofie Aagaard  2005  0526AE  SIGMA    25m  5:04.04 
496  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  0544AA  GLADSAXE    25m  5:14.24 
697  Olivia Mai Gustafson  2005  0596AC  KØGE    25m  5:22.31 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
660  Lise Refsgaard  2005  0552AC  KVIK    25m  5:01.47 
762  Maya Krogh Brønnicke  2005  0508AB  KØGE    25m  4:50.06 
612  Kirstine Haunstrup Larsen  2005  0596AD  HOVEDSTAD    25m  4:42.65 
571  Amalie Østerlund  2005  0584AJ  HERLUFSHOL    25m  4:44.30 
617  Rebecca Petersen  2005  0572AD  HOVEDSTAD    25m  4:58.99 
655  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  5:02.75 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark