2020-06-04   23:41:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag - Stævnestart kl. 10.15

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 10:37 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
665  Alexander Brink  2005  0505AK  KVIK    25m  38.04 
546  Peter Mortensen  2005  0501AO  HELSINGØR    25m  35.46 
531  Jonas Holm Clausen  2006  0603AK  HELSINGØR    25m  34.94 
683  Calvin Christian Axen  2006  0627AJ  KØGE    25m  35.03 
716  Mathias Hemmingsen  2007  0731AG  LYNGBY    25m  37.91 
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
577  Elias Jensen  2006  0691AN  HILLERØD    25m  33.49 
668  Frederik Knakkergaard  2005  0509AJ  KVIK    25m  32.62 
590  Samuel Veje  2005  0561AC  HILLERØD    25m  32.32 
788  Mathias W. Rasmussen  2005  0519AE  GTI    25m  32.59 
608  Tristan Jensen  2006  0611AG  HOVEDSTAD    25m  33.10 
530  Andreas Bendtsen  2007  0703AG  HELSINGØR    25m  33.66 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
484  Mattias Sand Nielsen  2005  0541AB  GLADSAXE    25m  31.93 
685  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KØGE    25m  31.06 
667  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  30.85 
817  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  0637AD  HØRSHOLM    25m  31.05 
461  Erik Schmidt  2005  0563AN  GENTOFTE    25m  31.60 
564  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  32.29 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
815  Alexander Nørby  2006  0617AB  HØRSHOLM    25m  30.47 
616  Ettore Pesci  2004    HOVEDSTAD    25m  29.44 
750  Villads Arfelt  2004  0417AL  SIGMA    25m  29.01 
471  Mathias Bartholin Bruhn  2004  0425AP  GLADSAXE    25m  29.12 
476  Carl Krabbe Heldgaard  2004  0431AI  GLADSAXE    25m  29.93 
752  Oscar Boyer  2004  0429AD  SIGMA    25m  30.65 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
758  Tobias Rosengaard  2005  0511AB  SIGMA    25m  28.72 
768  Daniel Bastholm  2005  0569AF  GTI    25m  28.38 
713  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    25m  28.30 
651  Viggo Prehn  2004  0493AE  KVIK    25m  28.32 
554  Eigil Sigfusson  2004  0421AJ  HELSINGØR    25m  28.41 
469  William Bogø Andersen  2005  0559AF  GLADSAXE    25m  28.96 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
652  Andreas Eriksen Tankmar  2004  0471AE  KVIK    25m  28.14 
458  August Arup Neergaard  2005  0571AB  GENTOFTE    25m  27.67 
449  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    25m  25.73 
787  Nicklas Plank  2004  0463AN  GTI    25m  27.00 
545  Lucas T. Mortensen  2004  0431AN  HELSINGØR    25m  27.89 
594  Gustav Steen Andersen  2006  0689AA  HOVEDSTAD    25m  28.25 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark