2020-05-27   02:52:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag - Stævnestart kl. 10.15

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 11:34 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
               
607  Aksel Thuesen Güsmer  2006  0639AB  HOVEDSTAD    25m   
795  Mads Emil Christiansen  2006    LYNGBY    25m   
460  Oscar Rybak-Andersen  2005  0521AB  GENTOFTE    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
547  Marcus Munk  2007  0757AB  HELSINGØR    25m  3:35.19 
784  Mathias Olsen  2005  0521AF  GTI    25m  3:27.65 
552  Nicklas Reinstrup  2006  0655AD  HELSINGØR    25m  3:25.00 
782  Marius Mains  2005  0551AF  GTI    25m  3:26.28 
688  Laurits Poulsen  2006  0661AJ  KØGE    25m  3:34.72 
588  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  0543AN  HILLERØD    25m  3:38.74 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
669  Karl Svane Kristensen  2005  0529AJ  KVIK    25m  3:14.93 
759  Magnus Tullberg  2005  0593AD  SIGMA    25m  3:03.21 
435  Laurits Boserup  2005  0553AK  GENTOFTE    25m  2:58.49 
475  Nicholas H. Hansen  2005  0515AF  GLADSAXE    25m  2:59.62 
815  Alexander Nørby  2006  0617AB  HØRSHOLM    25m  3:14.46 
609  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    25m  3:22.41 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
573  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  2:54.69 
441  Alexander Griffin  2004  0451AL  GENTOFTE    25m  2:50.95 
485  Søren Wandall Ohlsen  2004  0469AC  GLADSAXE    25m  2:46.96 
486  Robert E Falborg Pedersen  2005  0525AC  GLADSAXE    25m  2:50.94 
804  Illia Bulba  2005  0583AM  HØRSHOLM    25m  2:52.81 
682  Oliver Schultz  2004  0425AE  KØGE    25m  2:57.74 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
755  Mads Liechti  2004  0491AN  SIGMA    25m  2:40.69 
601  Troels Fode  2004  0435AG  HOVEDSTAD    25m  2:38.09 
647  Mathias Christensen  2004  0489AE  KVIK    25m  2:30.04 
771  Alexander Marcus Englev  2004  0481AI  GTI    25m  2:35.22 
650  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  2:40.40 
750  Villads Arfelt  2004  0417AL  SIGMA    25m  2:45.63 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark