Startliste for SydCup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 22
|
Stævne navn |
Syd Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
30 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
08:39 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub - HSK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Damer |
Indledende (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
121 |
2 |
Frida Vermund Nierup-Ande |
2009 |
0902AD |
SILKEBORG |
|
25m |
|
63 |
3 |
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
0642AS |
HERNING |
|
25m |
1:43.88 |
39 |
4 |
Lærke Iversen |
2003 |
0356BE |
ERRITSØ |
|
25m |
1:46.48 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Sarah Manicus Jensen |
2007 |
0728AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:43.84 |
95 |
2 |
Julie Bjørn |
2006 |
0666AO |
SILKEBORG |
|
25m |
1:37.29 |
205 |
3 |
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
0514AX |
HADERSLEV |
|
25m |
1:36.43 |
206 |
4 |
Louise Gemmer Klindt |
2003 |
0324BE |
HADERSLEV |
|
25m |
1:36.99 |
70 |
5 |
Laura Fjord Kristensen |
2006 |
0696AP |
HERNING |
|
50m |
1:38.05 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Rebekka Fjeldmark Kempel |
2006 |
0664AR |
SILKEBORG |
|
25m |
1:33.35 |
124 |
2 |
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
0672AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
1:30.26 |
247 |
3 |
Ginger Warnke |
2006 |
391293 |
FSK |
|
25m |
1:29.53 |
225 |
4 |
Emilie Stubben |
2003 |
0316AY |
HADERSLEV |
|
25m |
1:30.00 |
187 |
5 |
Sophia Schröder |
2006 |
359515 |
SG ELBE |
|
25m |
1:31.90 |
43 |
6 |
Maiken Knudsen |
2004 |
0416AZ |
ERRITSØ |
|
25m |
1:35.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Anne Horn |
2004 |
0458BA |
HADERSLEV |
|
25m |
1:28.72 |
68 |
2 |
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
0754AK |
HERNING |
|
25m |
1:27.86 |
237 |
3 |
Enni Jannsen |
2003 |
333721 |
FSK |
|
25m |
1:26.93 |
98 |
4 |
Anne-Sofie Bødtger |
2005 |
0584AP |
SILKEBORG |
|
25m |
1:27.01 |
117 |
5 |
Paula Lindberg |
2007 |
0714AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:28.05 |
156 |
6 |
Mathilde Jensen |
2003 |
0398AY |
DELTA |
|
25m |
1:29.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
194 |
1 |
Ida Friis Falkenberg |
2003 |
0322BE |
HADERSLEV |
|
25m |
1:26.28 |
242 |
2 |
Jule Marie Ruppert |
2004 |
379095 |
FSK |
|
25m |
1:25.09 |
245 |
3 |
Naya Stewen |
2006 |
366117 |
FSK |
|
25m |
1:22.59 |
174 |
4 |
Hannah Sophia Grohmann |
2004 |
329352 |
FLENSBURG |
|
25m |
1:22.67 |
45 |
5 |
Clara Lynggaard |
2002 |
0272AY |
ERRITSØ |
|
25m |
1:25.13 |
132 |
6 |
Laura Wittenhagen |
2006 |
0612AM |
SILKEBORG |
|
25m |
1:26.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Luna Holm Møller |
2004 |
0464AS |
ERRITSØ |
|
25m |
1:22.13 |
123 |
2 |
Silke Maria Pjengaard |
2005 |
0578AR |
SILKEBORG |
|
25m |
1:21.49 |
122 |
3 |
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
0694AJ |
SILKEBORG |
|
25m |
1:20.31 |
96 |
4 |
Emilie Bie Bock |
2005 |
0554AE |
SILKEBORG |
|
25m |
1:20.69 |
111 |
5 |
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
SILKEBORG |
|
25m |
1:21.70 |
222 |
6 |
Anne Stamholt |
2006 |
0652AM |
HADERSLEV |
|
50m |
1:22.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
99 |
1 |
Maja Friis |
2005 |
0574AP |
SILKEBORG |
|
25m |
1:17.81 |
197 |
2 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
0374BD |
HADERSLEV |
|
25m |
1:15.02 |
114 |
3 |
Ester Lauritsen |
2005 |
0536AQ |
SILKEBORG |
|
25m |
1:12.50 |
217 |
4 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
HADERSLEV |
|
25m |
1:13.35 |
106 |
5 |
Mette Holstein |
2005 |
0552AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:16.33 |
165 |
6 |
Anna Pave Ottesen |
2003 |
0338BD |
DELTA |
|
25m |
1:19.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Mira Emilie Schmidt |
2003 |
0394AY |
HADERSLEV |
|
25m |
1:17.54 |
38 |
2 |
Zophia Henriks |
2004 |
0476BC |
ERRITSØ |
|
50m |
1:14.80 |
240 |
3 |
Jane Meißner |
1998 |
0 |
FSK |
|
25m |
1:10.14 |
144 |
4 |
Mie L. Bendtsen |
2002 |
0288AX |
DELTA |
|
50m |
1:13.28 |
150 |
5 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
0204AJ |
DELTA |
|
25m |
1:16.24 |
118 |
6 |
Selma Lindberg |
2003 |
0354AU |
SILKEBORG |
|
25m |
1:19.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
HERNING |
|
25m |
1:16.60 |
128 |
2 |
Amalie Tolderlund |
2005 |
0586AR |
SILKEBORG |
|
25m |
1:13.36 |
115 |
3 |
Annabella Marie Lauritzen |
2005 |
0586AG |
SILKEBORG |
|
25m |
1:09.29 |
220 |
4 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HADERSLEV |
|
25m |
1:12.61 |
35 |
5 |
Julie Dumstrei |
2004 |
0452AX |
ERRITSØ |
|
25m |
1:15.67 |
243 |
6 |
Emily Schablin |
2005 |
332017 |
FSK |
|
25m |
1:19.04 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
30 september 2018 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:39 |
|