2024-06-14   15:04:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sparbankssimmet 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tvling  Sparbankssimmet 2018    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tvlingsort  Markaryd    Utskriftstid  08:10   
  Arrangr  Markaryds Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  29 september 2018         
 
 
 
Gren 9, 50m Frisim Flickor  Finaler (12) 
Sponsor: Markaryds Sparbank 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
20  Alicia Holmberg  2010    MARKARYD    25m   
Denise Brnjemark  2008  AC5608  SS DELFIN    25m  57.28 
58  Agnes Andersson  2009  AA6409  VXJ SS    25m  50.41 
112  Elin Anzelius  2008  AL5408  S 71    25m  54.05 
19  Elise Ivansson-Jnsson  2009    MARKARYD    25m   

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
32  Inez Nordqvist  2008  AA9408  S 71    25m  49.19 
103  Tilde Nyborg  2008  AD3608  OSBY SS    25m  46.16 
Moa Lindqvist  2006  BL8206  SS DELFIN    25m  45.12 
26  Vilma Lndal  2008  AC1208  MARKARYD    25m  45.35 
87  Emma Erntsson  2004  AF3204  OSBY SS    25m  47.47 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
114  Smilla Nylander Selin  2007  AM3207  VXJ SS    25m  44.96 
78  Emma Hayward  2007  AP0207  LMHULT    25m  44.29 
52  Emelia Widstrmer  2005  AY9605  VXJ SS    25m  40.36 
100  Katarina Eskilsson  2005  BC2805  OSBY SS    25m  43.37 
62  Ebba Eriksson  2005  BL1805  VXJ SS    25m  44.37 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
66  Irma Hildebrand Vesterberg  2007  AW6807  VXJ SS    50m  39.48 
57  Iris Nystrm  2004  BR5204  VXJ SS    25m  39.43 
13  Hanna Karlsson  2005  AP2605  LJUNGBY SS    25m  39.30 
64  Ebba Cronqvist  2007  AT2207  VXJ SS    25m  39.39 
79  Linda Birgander  2004  BZ6804  LMHULT    25m  39.46 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
35  Wilda Thorgren  2007  AF4207  S 71    25m  39.23 
12  Frida Karlsson  2005  AP1605  LJUNGBY SS    25m  38.78 
104  Kajsa Eskilsson  2006  BC4806  OSBY SS    25m  38.08 
11  Ellen Karlsson  2005  AP3605  LJUNGBY SS    25m  38.69 
56  Ellen sterberg  2006  AV4206  VXJ SS    25m  39.05 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
Felicia Bernlind  2004  AN0204  LJUNGBY SS    25m  37.92 
Emelie Skoog  2007  AC8607  SS DELFIN    25m  37.16 
33  Darya Vaseghi  2006  AJ8806  S 71    25m  36.46 
95  Thea Ekstrand  2006  AG9406  OSBY SS    25m  36.54 
10  Emilia Carlsson  2007  AB8407  LJUNGBY SS    25m  37.88 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
63  Amanda Widstrmer  2007  AS4207  VXJ SS    25m  35.97 
17  Boglarka Kovacs  2006  AT4806  LJUNGBY SS    25m  35.52 
49  Elsa Merbom  2005  AR5605  VXJ SS    25m  34.96 
14  Evelin Szilvester  2006  AF2806  LJUNGBY SS    25m  35.40 
25  Moa Jacobsen  2006  AB7806  MARKARYD    50m  35.86 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
53  Amelia Hultqvist  2007  AF4807  VXJ SS    25m  34.90 
50  Lily Provencher  2005  AR6605  VXJ SS    25m  32.02 
91  Elina Holgersson  2005  AF6605  OSBY SS    25m  31.00 
47  Alice Hsslebro  2004  BF8404  VXJ SS    25m  31.79 
46  Ella Harrysson  2005  AR4605  VXJ SS    25m  33.75 

 
Heat 9 (12) (15 - 99 r) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
               
92  Carlyne Jersov  2003  BI3403  OSBY SS    25m  34.56 
85  Alma Torkelsson  2003  AE5603  OSBY SS    25m  29.00 
86  Lina Nilsson  2002  AN5802  OSBY SS    50m  32.91 
24  Linnea Bengtsson  2003  BE7203  MARKARYD    25m  34.97 

 
Heat 10 (12) (13 - 14 r) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
88  Maja Olofsson  2004  AF7204  OSBY SS    25m  30.76 
89  Selma Seipp  2005  AC6605  OSBY SS    25m  29.32 
84  Astrid Nilsson  2004  AA3604  OSBY SS    25m  28.02 
102  Clara Johansson  2005  BH9805  OSBY SS    25m  28.34 
40  Towe Andersson  2005  AC8605  VXJ SS    25m  29.56 

 
Heat 11 (12) (11 - 12 r) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
34  Valentina Fanu  2007  AF7207  S 71    25m  34.11 
31  Lovisa Fast  2006  AJ9206  S 71    25m  32.89 
30  Agnes Alm  2006  AA0806  S 71    25m  30.92 
55  Nina Gustavsson  2006  AT2206  VXJ SS    25m  32.01 
27  Agnes Pehrsson  2007  AK3207  MARKARYD    25m  33.90 

 
Heat 12 (12) (10 r och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
106  Ella Nord  2009  AC9609  OSBY SS    25m  42.67 
105  Agnes Nilsson  2009  AC8609  OSBY SS    25m  40.18 
69  Johanna Brorson  2008  AL2608  VXJ SS    25m  37.58 
101  Signe Malmberg  2008  AB6408  OSBY SS    25m  38.60 
99  Ellen Bernhardsson  2008  AB7408  OSBY SS    50m  41.79 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Markaryds Simsllskap  Utskriftstid  08:10 
 

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner