2020-02-26   18:11:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM 25m VSSF 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 20
Heatlista 
 
  Tävling  DM/JDM VSSF 25m 2018    Utskriftsdatum  06 oktober 2018   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  12:51   
  Arrangör  Uddevalla Sim & VSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 oktober 2018         
 
 
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (4) 
Distriktrekord Seniorer: Gulliver Koch (1992) 27.17 2016-11-06 
Distriktrekord Juniorer: Teodor Widerberg (1998) 28.05 2015-04-26 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
237  Viking Josefson  2002  AQ2702  VARBERG    25m  34.28 
206  Peter Hagedorn-Novik  2002  AK2902  SKÖVDE SS    25m  33.78 
27  Kevin Söderqvist  2004  AF9704  ELFSBORG    25m  33.52 
95  Martin Isaksson  1998  AW2198  KUNGÄLV    25m  33.60 
179  Linus Olofsson  2003  AL6503  S 02    25m  34.10 
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
58  Karl Bohlin  2001  AV6301  GÖTEBORG    25m  33.18 
145  Filiph Castillo Karlsson  2002  AO4902  MASS    25m  33.02 
175  Felix Wrakén  2003  AB8903  S 02    25m  31.90 
229  Zacharias Olausson  2000  AG4700  VARBERG    25m  31.55 
227  Erik Josefson  2000  AG2500  VARBERG    25m  31.55 
23  David Reinholdsson  2002  AI3502  ELFSBORG    25m  32.45 
224  Hazem Alhaskir  2002  AY5702  TROLLHÄTTA    25m  33.10 
94  Robert Sjöberg  1998  AU8798  KUNGÄLV    25m  33.52 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
98  Jonas Ulfskans  1986  AD8986  SK LAXEN    25m  31.00 
251  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    25m  30.90 
54  Max Feng  2001  AR6301  GÖTEBORG    25m  30.80 
101  Janne Ledin  1994  AR7994  SK LAXEN    25m  30.74 
208  Anton Svensson  2001  AR6701  SKÖVDE SS    25m  30.79 
83  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    25m  30.87 
136  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    25m  30.90 
103  Gunnar Widerberg  2000  AG3700  SK LAXEN    25m  31.01 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
77  Hampus Dahlgren  2001  AG7501  KUNGSBACKA    25m  30.23 
Elias Hyvönen  2000  AA7700  ELFSBORG    25m  29.54 
102  Teodor Widerberg  1998  AG0398  SK LAXEN    25m  28.32 
242  Gulliver Koch  1992  AC7592  UDDEVALLA    25m  27.25 
91  Anton Arvidsson  1994  AF1594  KUNGÄLV    25m  28.23 
Elliot Olsson  1999  AD2799  ELFSBORG    25m  28.58 
132  Robin Andréasson  1988  AN7788  MASS    25m  29.61 
75  Anton Dahlgren  1999  AM4999  KUNGSBACKA    25m  30.70 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 oktober 2018 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  12:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner