2022-12-06   17:15:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sum-Sim (25m) riksfinal 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Sum-Sim (25m) 2018 riksfinal
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Svensk Simidrott & Spårvägen SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2018 till den 16 dec 2018
20 200m frisim pojkar 15-16
Sponsor: SATS
15-16 1:47.40 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Eskilstuna SWE 2017-12-09
FM: Robin Hanson (2001) 1:47.40
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 1773 John Brolin Helsingborgs Simsällskap 2002 AB6302 25m 1:54.30
2 2094 Elias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI7902 25m 1:55.09
3 1779 Oscar Elfers Helsingborgs Simsällskap 2002 AL9102 25m 1:55.20
4 1781 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 2002 AC0302 25m 1:55.27
5 2074 David Falk Malmö Kappsimningsklubb 2003 AD3103 25m 1:56.31
6 962 Eric Hansson Väsby Simsällskap 2002 AD0302 25m 1:56.37
7 678 Gustav Henriksen Spårvägen Simförening 2002 AM1702 25m 1:56.45
8 1774 Henning Cederlund Helsingborgs Simsällskap 2003 AI1303 25m 1:56.45
9 124 Felix Bengs-Stattin Umeå Simsällskap 2002 AD4702 25m 1:56.92
10 450 Oscar Wilhelmsson Örebro Simallians 2002 AM3902 25m 1:57.30
11 378 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 25m 1:58.09
12 103 Joel Berglund Sundsvalls Simsällskap 2002 AG9702 25m 1:58.37
13 1242 Viktor Henrysson Oskarshamns Simsällskap 2003 AE5303 25m 1:58.83
14 2035 Filip Salbrink Eslövs Simsällskap 2002 AH6502 25m 1:58.88
15 2143 Anton Jansson Simklubben Poseidon 2002 AC4702 25m 1:58.91
16 1286 Oskar Axandersson Växjö Simsällskap 2002 AN7502 25m 1:59.13
17 1700 Oskar Gustafson Föreningen Uddevalla Sim 2002 AE1302 25m 1:59.15
18 2075 Carl Gerstenfeld Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI5902 25m 1:59.43
19 737 Carl Wennerholm Stockholms
Kappsimningsklubb
2002 AH3902 25m 1:59.62
20 1717 Charlie Tranberg Föreningen Uddevalla Sim 2002 AK5102 25m 1:59.87
21 303 Marcus Johnsson Sala Simsällskap 2002 AN2502 25m 1:59.90
22 21 Albin Eriksson Luleå Simsällskap 2003 AF3503 25m 1:59.99
23 847 Ludvig Holfve Turebergs Simklubb 2003 AG5503 25m 2:00.20
24 2200 Dennie Halilovic Simklubben Sydsim 2002 AC0702 25m 2:00.23
25 768 Jakob Borrman Södertälje Simsällskap 2002 BA1102 25m 2:00.28 RES
26 824 Jakub Majta Södertörns Simsällskap 2003 AV9703 25m 2:00.34 RES
2018-12-15 20:07:38 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner