2020-01-18   05:55:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Öresund Meeting 2019
Arrangör:
Plats: Filborna Arena Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 mar 2019 till den 24 mar 2019
20 100m Bröstsim Flickor 16år oä
Sponsor: Olka Sportresor
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 618 Stina Lindberg Simklubben Poseidon 2000 AC6200 25m 1:10.69
2 173 Lisa Bengtsson Helsingborgs Simsällskap 2002 AE5802 25m 1:10.75
3 327 Tea Gladher Karlskrona Simsällskap 2000 AB1400 25m 1:10.87
4 174 Nelly Rasmusson Helsingborgs Simsällskap 2001 AO7201 25m 1:10.95
5 442 Edith Axelsson-Wiesel Simklubben Laxen 2002 AO3602 25m 1:11.19
6 293 Wilma Johansson Jönköpings Simsällskap 2001 AT7401 25m 1:11.59
7 697 Emilia Rönningdal S 71 2002 AC6202 25m 1:11.77
8 629 Sara Jendbro Simklubben Poseidon 2000 BA7800 25m 1:11.96
9 204 Elly Palm Helsingborgs Simsällskap 2001 BP4401 25m 1:12.16
10 547 Johanna Andersson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AK8202 25m 1:12.91
11 821 Cornelia Almqvist Varberg Sim 2002 AJ6602 25m 1:13.27
12 600 Moa Olofsson Osby Simsällskap 2002 AG8202 25m 1:13.31
13 453 Moa Bergdahl Simklubben Laxen 2003 BB8603 25m 1:13.43
14 66 Matilda Stenberg Simklubben Elfsborg 2001 AS5401 25m 1:13.61
15 29 Tina Hosøy Nordås Bergens SLK 2001 25m 1:14.85
16 184 Sara Kjellnäs Helsingborgs Simsällskap 2002 AO6602 25m 1:15.02
17 912 Miranda Ingvarsson Ängelholms Simsällskap 2001 AE6401 25m 1:15.18
18 812 Daniella Alström Trollhättans Simsällskap 2003 AM7203 25m 1:15.37
19 828 Stella Warborn Varberg Sim 2003 AW4603 25m 1:15.54
20 440 Mellie Wijk Simklubben Laxen 2002 AM1602 25m 1:15.79
21 719 Olga Schubert Sjöbo Simsällskap 2000 AK2800 25m 1:15.85
22 130 Thea Dahlqvist Simklubben Hajen 2003 AR4603 25m 1:16.07
23 26 Elise Alme Jensen Bergens SLK 2002 25m 1:16.25
24 367 Vilma Rudolf Kappsimningsklubben Karpen 2002 AW1202 25m 1:16.37
25 582 Nicola Lindell Malmö Kappsimningsklubb 2001 BV2401 25m 1:16.40
26 746 Isabella Lagnerup Simklubben Sydsim 2000 AS7800 25m 1:16.48
27 788 Siri Bokander Simklubben Triton 2003 BF8403 25m 1:16.53
28 961 Frida Tunheim-Glad Föreningen Trelleborg Sim 2001 BU5201 25m 1:17.24
29 823 Ronja Berggren Varberg Sim 2003 AE1403 25m 1:17.64
30 326 Disa Gladher Karlskrona Simsällskap 2002 AA2202 25m 1:17.92
31 21 Silje Katrine Tveitan Wad Sandefjord Svømmeklubb 2003 25m 1:18.14
32 439 Emilia Karlberg Simklubben Laxen 2002 AM0602 25m 1:18.14
33 597 Nellie Myrlander Nässjö SLS 2003 AA9203 25m 1:18.15
34 109 Viola Berlin Göteborg Sim 2002 BO9602 25m 1:18.25
35 362 Emilia Olsson Kappsimningsklubben Karpen 2002 AA6802 25m 1:18.36
36 312 Felicia Tubbin Jönköpings Simsällskap 2003 BK3203 25m 1:18.39
37 312 Felicia Tubbin Jönköpings Simsällskap 2003 BK3203 25m 1:18.39
38 435 Nelly Antlöv Simklubben Laxen 2002 AB3202 25m 1:18.44
39 924 Emmie Andersson Ängelholms Simsällskap 2003 AR1403 25m 1:18.54
40 922 Alma Sandberg Ängelholms Simsällskap 2002 AU3802 25m 1:18.66
41 289 Matilda Brink Jönköpings Simsällskap 2001 AJ2401 25m 1:18.75
42 2 Stine Lise Johansen Nordlysbyen STK 2000 25m 1:18.75
43 34 Helene Hana Solberg Bergens SLK 2001 25m 1:18.87
44 951 Davilda Lareva Föreningen Trelleborg Sim 2000 AE4400 25m 1:18.94
45 287 Annie Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2003 AA1403 25m 1:19.11
46 329 Linn Rosenius Karlskrona Simsällskap 2002 AA4602 25m 1:19.30
47 696 Tova Nilsson S 71 2002 AC0202 25m 1:19.33
48 374 Belinda Vedlugaite Klippans Simsällskap 2000 BK5200 25m 1:19.39
49 571 Agnes Gustafson Malmö Kappsimningsklubb 2003 BH6403 25m 1:19.50
50 907 Elin Kjellberg Ystads Simsällskap 2003 AJ7803 25m 1:19.63
51 776 Antonia Sandblom Simklubben Triton 2003 AG4603 25m 1:19.92
52 23 Kristin Venstad Sandefjord Svømmeklubb 2001 25m 1:20.06
53 551 Kristina Kulcsar Malmö Kappsimningsklubb 2001 AY7801 25m 1:20.31
54 299 Wilma Carlheim Jönköpings Simsällskap 2003 AI6403 25m 1:20.37
55 717 Klara Sillerström Simklubben S 02 2003 BR1603 25m 1:20.88
56 902 Emilia Frederiksen Ystads Simsällskap 2000 AJ8800 25m 1:20.91
57 822 Matilda Bengtsson Varberg Sim 2002 AK7802 25m 1:20.99
58 396 Tilde Röiseth Landskrona Simsällskap 2003 AF5603 25m 1:21.21
59 721 Emmy Johnsson Sjöbo Simsällskap 2001 AT6801 25m 1:21.68
60 751 Gabriella Wivsätter Simklubben Sydsim 2003 AE4603 25m 1:21.93
61 116 Elin Göransson Göteborg Sim 2003 BV7603 25m 1:22.04 RES
62 36 Sara Sjursen Zarghami Bergens SLK 2002 25m 1:22.08 RES
63 940 Victoria Andersson Ängelholms Simsällskap 2003 BP7803 25m 1:22.14 RES
64 90 Pernilla Lindberg Göteborg Sim 1994 BA7694 25m 1:22.36 RES
2019-03-22 20:02:38 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner