2020-02-23   15:59:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Öresund Meeting 2019
Arrangör:
Plats: Filborna Arena Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 mar 2019 till den 24 mar 2019
21 100m Ryggsim Pojkar 13år oy
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 517 Aron Paulsson Simklubben Lödde 2006 AB3306 25m 1:12.95
2 470 Emil Wannem Simklubben Laxen 2006 AG8906 25m 1:13.33
3 85 Lowe Stenberg Simklubben Elfsborg 2006 AC2506 25m 1:13.71
4 664 Axel Carlius Simklubben Poseidon 2006 AC4906 25m 1:13.87
5 937 Emil Flodmark Ängelholms Simsällskap 2006 AB7906 25m 1:14.74
6 319 Theo Nordholm Jönköpings Simsällskap 2006 AE0906 25m 1:15.46
7 236 Viggo Holst Helsingborgs Simsällskap 2006 AI0106 25m 1:15.49
8 486 Georgie Reljanovic Simklubben Laxen 2006 AN6506 25m 1:15.56
9 855 Måns Bengtsson Varberg Sim 2006 AN3106 25m 1:16.41
10 521 Axel Wergeland Simklubben Lödde 2006 AC5506 25m 1:16.60
11 945 Alexander Ljungdahl Ängelholms Simsällskap 2006 AI0306 25m 1:16.65
12 694 Nikolas Koumbaros Simklubben Ran 2006 AR6106 25m 1:18.29
13 677 Filip Lönnerfors Simklubben Poseidon 2006 AK4906 25m 1:18.55
14 609 Vincent Johnson Osby Simsällskap 2006 AD3506 25m 1:19.26
15 54 Karl Oredsson Simsällskapet Delfin 2006 AD9706 25m 1:19.73
16 672 Måns Ekström Simklubben Poseidon 2006 AG8106 25m 1:20.27
17 320 Daniel Sainz Jönköpings Simsällskap 2006 AG5906 25m 1:20.90
18 378 Henri Moreau Klippans Simsällskap 2006 AJ5106 25m 1:21.22
19 500 Aidan Sagadin Ljungby Simsällskap 2006 AA5106 25m 1:21.30
20 480 Gustav Karlsson Simklubben Laxen 2007 AF9507 25m 1:21.60
21 234 Teo Cokalic Helsingborgs Simsällskap 2006 AH6906 25m 1:21.67
22 493 Marcus Kvarnhäll Simklubben Laxen 2006 AS7306 25m 1:22.20
23 976 Lucas Langell Helsingborgs Simsällskap 2007 AG7707 25m 1:22.40
24 589 Axel Bech Malmö Kappsimningsklubb 2006 AH8906 25m 1:22.95
25 850 Victor Josarp Varberg Sim 2006 AG9706 25m 1:23.75
26 610 Oscar Nord Osby Simsällskap 2006 AE5506 25m 1:23.92
27 496 Elias Chawki Simklubben Laxen 2006 AU2306 25m 1:24.00
28 353 Måns Fridström Karlskrona Simsällskap 2006 AC8906 25m 1:24.53
29 803 Rasmus Mårtensson Simklubben Triton 2006 AF1306 25m 1:25.01
30 478 Aaron Hullegård Simklubben Laxen 2007 AF4507 25m 1:25.62
31 607 Erik Moberg Osby Simsällskap 2006 AD3106 25m 1:25.62
32 276 Elias Albrektsson Simsällskapet Iden 2006 AF4706 25m 1:25.99
33 481 Simon Meuller Simklubben Laxen 2007 AF5507 25m 1:26.03
34 796 Albin Björnström Simklubben Triton 2007 AB9107 25m 1:26.06
35 975 Gustav Ingoldsson Helsingborgs Simsällskap 2007 AG6707 25m 1:26.50
36 789 Albin Nyholm Simklubben Triton 2007 AA2307 25m 1:26.93
37 489 Linus Hedström Simklubben Laxen 2007 AH6307 25m 1:27.04
38 529 Albin Lundkvist Simklubben Lödde 2006 AK4106 25m 1:27.09
39 977 Erik Sperling Helsingborgs Simsällskap 2007 AI3707 25m 1:28.52
40 487 Otto Lövdahl Simklubben Laxen 2007 AF4707 25m 1:30.51
41 279 Theo Muscalu Simsällskapet Iden 2007 AJ4107 25m 1:30.99 RES
42 356 Neo Evertsson Karlskrona Simsällskap 2007 AB2307 25m 1:31.59 RES
43 270 Victor Sandrup Höganäs Simsällskap 2007 AG0107 25m 1:33.30 RES
44 360 Riccardo Byggeth Karlskrona Simsällskap 2007 AH6907 25m 1:39.44 RES
45 684 Eliot Högklint Simklubben Poseidon 2006 AW0106 25m 1:40.76 RES
46 682 Vidar Bentzer Simklubben Poseidon 2006 AS0706 25m 1:43.01 RES
2019-03-22 20:02:38 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner