2019-12-09   15:35:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Öresund Meeting & Öresund Sprint Challenge 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Öresund Sprint Challenge fredag kl.18:00

Document
Startlista
Öresund Meeting 2019
Arrangör:
Plats: Filborna Arena Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 mar 2019 till den 24 mar 2019
2 100m Medley Damer 14-15år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 216 Alva Landälv Helsingborgs Simsällskap 2005 AO4605 25m 1:09.49
2 209 Elsa Andersson Helsingborgs Simsällskap 2004 AO3804 25m 1:09.61
3 253 Nina Podric Helsingborgs Simsällskap 2004 BU7604 25m 1:09.77
4 218 Hildur Andersson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO7605 25m 1:10.01
5 199 Tyra Littorin Helsingborgs Simsällskap 2004 AG8404 25m 1:10.17
6 100 Sara  Hopmark Göteborg Sim 2004 AJ7204 25m 1:10.62
7 232 Liv Bexell Helsingborgs Simsällskap 2005 BD2205 25m 1:10.73
8 114 Ebba Egnell Göteborg Sim 2005 AX3805 25m 1:10.92
9 350 Siri Lindén Karlskrona Simsällskap 2005 AF2205 25m 1:11.19
10 208 Cajsa Wöhl Helsingborgs Simsällskap 2004 AP3204 25m 1:11.76
11 601 Astrid Nilsson Osby Simsällskap 2004 AA3604 25m 1:11.87
12 110 Saga Johannesson Göteborg Sim 2005 AE3705 25m 1:11.98
13 225 Vega Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2005 AO3805 25m 1:13.17
14 113 Linnea Högstedt Göteborg Sim 2004 BK2404 25m 1:13.29
15 786 Zinna Bengtsson Nimander Simklubben Triton 2005 AD1405 25m 1:13.48
16 50 Emma Ragnarsson Simsällskapet Delfin 2004 AI4203 25m 1:13.48
17 31 Tonje Merethe Lid Rasmussen Bergens SLK 2004 25m 1:13.74
18 603 Selma Seipp Osby Simsällskap 2005 AC6605 25m 1:14.19
19 928 Ella Persson Ängelholms Simsällskap 2004 AJ2604 25m 1:14.34
20 614 Clara Johansson Osby Simsällskap 2005 BH9805 25m 1:14.83
21 181 Tuva Edvinsson Helsingborgs Simsällskap 2004 AB7604 25m 1:15.07
22 235 Sofia Frisk Helsingborgs Simsällskap 2005 BD7205 25m 1:15.10
23 605 Elina Holgersson Osby Simsällskap 2005 AF6605 25m 1:15.66
24 337 Thea Greco Karlskrona Simsällskap 2004 AA4604 25m 1:16.94
25 104 Polina Zhirkova Göteborg Sim 2004 AN4204 25m 1:17.25
26 25 Marte Pleym Grønhaug Bergens SLK 2004 25m 1:17.29
27 222 Natasha Olsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO2805 25m 1:17.59
28 117 Filippa Hemberg Göteborg Sim 2004 BT5204 25m 1:17.92
29 221 Klara Pantev Helsingborgs Simsällskap 2005 AO6805 25m 1:19.05
30 942 Felicia Zander Ängelholms Simsällskap 2004 BK9804 25m 1:19.93
31 708 Rebecka Ungureanu S 71 2004 AX7404 25m 1:21.00
32 217 Ebba Jönsson Helsingborgs Simsällskap 2005 AO1605 25m 1:21.39
33 115 Evelina  Liu Göteborg Sim 2004 BK7404 25m 1:22.33
34 602 Jonna Möller Osby Simsällskap 2005 AA1605 25m 1:22.88
35 375 Ebba Johansson Klippans Simsällskap 2004 AL9404 25m 1:22.96
36 376 Tyra Hjorth Klippans Simsällskap 2005 AK2405 25m 1:23.53
37 382 Telma Birgersson Klippans Simsällskap 2005 BM5205 25m 1:26.40
38 878 Agnes Bennehed Simklubben Vänersborg 2005 AC3405 25m 1:30.75
2019-03-22 12:34:01 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner