Startliste for Brøndby Sommer Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 21
|
Stævne navn |
Brøndby Sommer Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
16 juni 2019 |
|
|
Stævne by |
Brøndby |
|
Udskriftstidspunkt |
08:15 |
|
|
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
15 juni 2019 |
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (16) |
Vejledende starttid 09:59 |
Heat 1 (16) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
243 |
2 |
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
0922AJ |
TRITON B |
|
25m |
|
193 |
3 |
Victoria Christensen |
2011 |
1174AB |
GSK |
|
25m |
|
97 |
4 |
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
RINGSTED |
|
25m |
|
91 |
5 |
Liv Maria Febres Andersen |
2008 |
0808AH |
RINGSTED |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
315 |
1 |
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
1122AB |
VEST |
|
25m |
2:39.49 |
19 |
2 |
Caroline M. Baustert |
2011 |
1136AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:35.00 |
310 |
3 |
Liva-Silje Brobjerg Jensen |
2009 |
0978AD |
VEST |
|
25m |
2:31.35 |
20 |
4 |
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:32.49 |
49 |
5 |
Signe Ewald Riecke |
2011 |
1126AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:35.00 |
318 |
6 |
Victoria Sinding Vetlov |
2009 |
0988BA |
VEST |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
312 |
1 |
Milla Djupnes |
2010 |
1002AF |
VEST |
|
25m |
2:26.87 |
52 |
2 |
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
1104AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:20.00 |
309 |
3 |
Lissie Murphy |
2010 |
1074AD |
VEST |
|
25m |
2:14.03 |
59 |
4 |
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:18.86 |
23 |
5 |
Ursula Bugge |
2010 |
1054AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:20.00 |
48 |
6 |
Rigmor K. Bonne Reeh |
2011 |
1138AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:30.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
304 |
1 |
Ina Højsteen |
2010 |
1068AB |
VEST |
|
25m |
2:09.20 |
205 |
2 |
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
1016AB |
GSK |
|
25m |
2:07.46 |
265 |
3 |
Ella Trøstrup |
2008 |
0812AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:04.35 |
51 |
4 |
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
1056AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:05.04 |
291 |
5 |
Ida Matthesen |
2009 |
0946AC |
VEST |
|
25m |
2:08.25 |
188 |
6 |
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
GSK |
|
25m |
2:11.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Mia Kristensen |
2009 |
0958AE |
VEST |
|
25m |
2:00.56 |
155 |
2 |
Julie Holm Sørensen |
2008 |
0896AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:56.18 |
31 |
3 |
Ida Hansen |
2010 |
1096AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:54.28 |
204 |
4 |
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
GSK |
|
25m |
1:55.87 |
271 |
5 |
Ronja Friborg Johnsen |
2008 |
0898AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:00.09 |
93 |
6 |
Anna Bæch |
2009 |
0922AA |
RINGSTED |
|
25m |
2:02.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
1 |
Ann-Louise Schledermann |
2009 |
0964AC |
GSK |
|
25m |
1:53.11 |
268 |
2 |
Lucca Helsinghof |
2008 |
0806AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:51.81 |
288 |
3 |
Esther Bang Laursen |
2009 |
0926AC |
VEST |
|
25m |
1:49.95 |
285 |
4 |
Caroline Stefansen |
2009 |
0902AF |
VEST |
|
25m |
1:51.13 |
158 |
5 |
Selma Birgisdottir |
2009 |
0998AH |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:52.09 |
206 |
6 |
Lisa Koerver Schmidt |
2009 |
0916AB |
GSK |
|
25m |
1:53.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Maiken Stoel Nielsen |
2009 |
0954AC |
GSK |
|
25m |
1:49.28 |
58 |
2 |
Elisabeth Thastum |
2010 |
1084AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:47.15 |
72 |
3 |
Josephine S. Christensen |
2009 |
0932AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:46.74 |
200 |
4 |
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
1006AB |
GSK |
|
25m |
1:46.78 |
403 |
5 |
Ingrid Zeller |
2010 |
1044AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:47.92 |
299 |
6 |
Mille Therp |
2009 |
0906AB |
VEST |
|
25m |
1:49.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
1 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
1:45.47 |
70 |
2 |
Andrea Lage |
2009 |
0934AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:45.28 |
349 |
3 |
Liva Yri |
2008 |
0852AF |
VEST |
|
25m |
1:44.86 |
69 |
4 |
Marie Ditlev Bihlet |
2010 |
1064AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:44.98 |
90 |
5 |
Emilie Nørregaard |
2007 |
0748AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:45.34 |
68 |
6 |
Esther Lærke Lund Cliff |
2009 |
0912AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:46.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
TRITON B |
|
25m |
1:42.81 |
283 |
2 |
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
0954AB |
VEST |
|
25m |
1:41.95 |
245 |
3 |
Helena Gagnér |
2008 |
0884AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:39.40 |
42 |
4 |
Asta Lukowski |
2010 |
1034AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:40.83 |
211 |
5 |
Vega Deneke Kure |
2009 |
0994AB |
GSK |
|
25m |
1:42.26 |
136 |
6 |
Nicoline Svingel |
2008 |
0856AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:44.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
406 |
1 |
Thea Emilia Andersen |
2007 |
0748AW |
TRITON B |
|
25m |
1:37.25 |
343 |
2 |
Emma de Palo-Jonas |
2008 |
0834AF |
VEST |
|
25m |
1:35.89 |
50 |
3 |
Christiane Dreyer Riis |
2009 |
0902AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:34.71 |
247 |
4 |
Sofie Kohave Sørensen |
2007 |
0708AQ |
TRITON B |
|
25m |
1:34.89 |
152 |
5 |
Caroline Risager Strate |
2007 |
0732AU |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:36.34 |
26 |
6 |
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
0922AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:38.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:34.03 |
171 |
2 |
Emma Westarp Zornhagen |
2007 |
0794AJ |
GSK |
|
25m |
1:32.90 |
134 |
3 |
Helena Lendal |
2006 |
0624AR |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:31.87 |
60 |
4 |
Aimée Overby Traberg |
2009 |
0962AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:32.62 |
292 |
5 |
Luka Revitz |
2008 |
0866AH |
VEST |
|
25m |
1:34.00 |
280 |
6 |
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
0836AA |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:34.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
107 |
1 |
Sara Juul-Andersen |
2004 |
0448AY |
RINGSTED |
|
25m |
1:29.42 |
103 |
2 |
Mathilde Grønnehøj |
2006 |
0652AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:26.38 |
341 |
3 |
Agnes Højsteen |
2007 |
0714AE |
VEST |
|
25m |
1:22.96 |
237 |
4 |
Daniella Li West |
2006 |
0664AI |
TRITON B |
|
25m |
1:23.67 |
147 |
5 |
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
0508AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:27.34 |
178 |
6 |
Nynne Bugge |
2008 |
0832AF |
GSK |
|
25m |
1:30.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
0736AF |
GSK |
|
25m |
1:22.76 |
353 |
2 |
Mikkeline H. Jacobsen |
2007 |
0788AC |
VEST |
|
25m |
1:21.25 |
137 |
3 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:20.93 |
235 |
4 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
25m |
1:21.17 |
174 |
5 |
Isabell Hansen |
2007 |
0754AS |
GSK |
|
25m |
1:22.49 |
177 |
6 |
Mathilde Johansen |
2007 |
0732AJ |
GSK |
|
25m |
1:22.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:19.48 |
257 |
2 |
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
0736AC |
TRITON B |
|
25m |
1:18.04 |
195 |
3 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
25m |
1:17.03 |
236 |
4 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
1:17.38 |
326 |
5 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
25m |
1:19.06 |
165 |
6 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
0544AJ |
GSK |
|
25m |
1:20.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
395 |
1 |
Katja Poulsen |
2006 |
0624AJ |
KVIK |
|
25m |
1:16.12 |
321 |
2 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
0542AS |
VEST |
|
25m |
1:15.02 |
392 |
3 |
Martine Damborg |
2007 |
0742AF |
KVIK |
|
25m |
1:11.63 |
226 |
4 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
0466AP |
FR.SUND |
|
25m |
1:11.96 |
99 |
5 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
25m |
1:16.01 |
333 |
6 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
25m |
1:16.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
379 |
1 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:09.87 |
335 |
2 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
1:08.88 |
377 |
3 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
1:05.63 |
101 |
4 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
RINGSTED |
|
25m |
1:08.46 |
338 |
5 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
25m |
1:08.99 |
164 |
6 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
GSK |
|
25m |
1:10.37 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
16 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby |
Udskriftstidspunkt |
08:15 |
|