2020-01-21   11:03:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 110
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2019    Udskriftsdato  04 maj 2019   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 maj 2019         
 
 
 
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge  Finaler (10) 
Sponsor: Barebells 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
Farum Cup Senior: Daniel Skaaning (1993) 1:51.44 2013-05-04 
 
Vejledende starttid 15:04 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
311  Liam Hansen  2007  0725AL  HELSINGE    50m  3:29.97 
191  Louis Ellinghaus  2008  0897AA  HVIDOVRE    50m  3:16.03 
307  Oscar Anton Nielsen  2009  0935AC  HELSINGE    50m  3:20.85 
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
305  Arn Byrge Hovmand  2009  0915AC  HELSINGE    50m  3:07.65 
193  Nikolaj Bandsholm  2007  0775AE  HVIDOVRE    50m  3:05.05 
25  Joshua Michael Pedersen  2006  0631AK  FARUM    50m  3:05.64 
310  Emil Madsen  2007  0707AM  HELSINGE    50m  3:14.47 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
363  Maximillian Udar  2006  0681AJ  GENTOFTE    50m  3:01.91 
356  Oswald Lindquist  2006  0647AF  GENTOFTE    50m  2:57.78 
254  Daniel Emil Lund Cliff  2007  0795AC  HOVEDSTAD    50m  2:46.59 
171  Mathias Hemmingsen  2007  0731AG  LYNGBY    50m  2:49.83 
Emanuele Holm Ciampi  2006  0621AB  FARUM    50m  2:58.27 
300  Nikolaj Assentoft Brandt  2007  0757AF  HELSINGE    50m  3:03.36 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
365  David Johannes Dahl  2006  0669AB  GENTOFTE    50m  2:46.43 
298  William Foged  2008  0805AA  HELSINGE    50m  2:42.78 
80  Malte Persson  2005  AO1305  MKK    50m  2:40.40 
160  Marcus Hammergart  2006  0649AG  LYNGBY    50m  2:41.98 
266  Linus Klarskov Vidovic  2007  0713AB  HOVEDSTAD    50m  2:45.20 
383  Noah Lester  2006  0677AF  VÆRLØSE    50m  2:46.50 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
299  Alexander Kühnell  2006  0607AP  HELSINGE    50m  2:38.35 
216  Mathias Bidsted Hansen  2006  0673AE  HVIDOVRE    50m  2:35.79 
159  Mads Emil Christiansen  2006  0611AH  LYNGBY    50m  2:32.92 
256  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  0727AA  HOVEDSTAD    50m  2:35.47 
352  Christian Nimb  2006  0679AH  GENTOFTE    50m  2:37.66 
334  Frederik Stubbe Lundsby  2004  0417AE  GENTOFTE    50m  2:40.13 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Nicklas Kolt Købsted  2006  0601AG  HELSINGE    50m  2:30.51 
296  Lasse S. Frederiksen  2006  0617AI  HELSINGE    50m  2:28.31 
209  Bertram T. Aunsholm  2004  0499AJ  HVIDOVRE    50m  2:23.77 
208  Anton Rytter Bech  2005  0515AK  HVIDOVRE    50m  2:25.29 
297  Scott Foged  2005  0575AI  HELSINGE    50m  2:29.06 
275  Lukas Holger Pihl Holst  2004  0443AS  HOVEDSTAD    50m  2:30.69 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
361  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  0599AJ  GENTOFTE    50m  2:21.19 
242  Mikkel Andersen  2005  0531AC  HOVEDSTAD    50m  2:18.78 
81  Aram Kazarian  2005  AQ1305  MKK    50m  2:17.71 
252  Troels Fode  2004  0435AG  HOVEDSTAD    50m  2:18.39 
140  Mads Naver  2004  0405AH  ALLERØD    50m  2:20.69 
125  Magnus Tullberg  2005  0593AD  BIRKERØD    50m  2:22.17 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
153  Michael Halck  2004  0495AD  LYNGBY    50m  2:14.11 
245  Ettore Pesci  2004  0483AS  HOVEDSTAD    50m  2:12.58 
60  Seth Nillund  2005  AA7705  MKK    50m  2:11.35 
55  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  MKK    50m  2:11.39 
152  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    50m  2:12.97 
241  Mads Møller  2005  0585AC  HOVEDSTAD    50m  2:15.00 

 
Heat 9 (10) (Årg. 2006-2019) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Magnus Steen Andersen  2006  0679AA  HOVEDSTAD    50m  2:23.82 
167  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    50m  2:23.16 
257  Gustav Steen Andersen  2006  0689AA  HOVEDSTAD    50m  2:15.79 
212  Viktor Bernstein  2006  0639AI  HVIDOVRE    50m  2:22.94 
292  Tobias Frederiksen  2006  0657AC  HELSINGE    50m  2:23.47 
233  Aksel Thuesen Güsmer  2006  0639AB  HOVEDSTAD    50m  2:26.69 

 
Heat 10 (10) (Årg. 2004-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
154  Phillip Niemann Madsen  2004  0447AH  LYNGBY    50m  2:10.00 
251  Tobias Gammelvind  2004  0437AD  HOVEDSTAD    50m  2:09.60 
247  Jet Li Fuhrmann  2004  0487AJ  HOVEDSTAD    50m  1:58.21 
248  Sebastian Greisen  2004  0487AD  HOVEDSTAD    50m  2:06.61 
129  Tobias Rosengaard  2005  0511AB  BIRKERØD    50m  2:09.80 
285  Lukas Frederiksen  2004  0473AL  HELSINGE    50m  2:10.92 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark