2020-01-21   10:53:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 119
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2019    Udskriftsdato  05 maj 2019   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  10:48   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 maj 2019         
 
 
 
Løb 119, 100m Brystsvømning Piger  Finaler (5) 
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.67 2018-04-13 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 
 
Vejledende starttid 14:11 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
264  Thilde Gammelvind  2008  0804AG  HOVEDSTAD    50m  2:04.34 
253  Clara Vestergaard  2008  0864AB  HOVEDSTAD    50m  1:48.69 
196  Rosa Viola My Raagefelt  2007  0788AF  HVIDOVRE    50m  1:44.31 
228  Amalie Henriksen  2005  0582AU  HVIDOVRE    50m  1:47.47 
350  Anna Hinsch Lauritzen  2006  0664AK  GENTOFTE    50m  1:50.68 
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
268  Maria Kjer Rasmussen  2007  0728AA  HOVEDSTAD    50m  1:41.77 
301  Liya Arnholtz  2007  0794AM  HELSINGE    50m  1:41.50 
273  Vigga Jacoby  2007  0782AE  HOVEDSTAD    50m  1:41.02 
226  Sofie Lind  2006  0668AG  HVIDOVRE    50m  1:41.25 
157  Ingrid Due Nygaard  2007  0786AD  LYNGBY    50m  1:41.72 
382  Sofie Wettendorff Hasling  2007  0782AN  FR.VÆRK    50m  1:44.05 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
120  Camilla Porsdal  2005  0592AB  BIRKERØD    50m  1:30.00 
27  Mathilde Rømer  2006  0688AA  FARUM    50m  1:28.66 
64  Beatrice Ask  2005  AG3405  MKK    50m  1:25.95 
217  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  0552AK  HVIDOVRE    50m  1:26.03 
172  Alma Olivarius  2005  0532AF  LYNGBY    50m  1:29.54 
353  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    50m  1:30.84 

 
Heat 4 (5) (Årg. 2007-2019) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
162  Nikoline E. Larsen  2007  0712AE  LYNGBY    50m  1:36.68 
261  Isabella Pedersen  2007  0706AD  HOVEDSTAD    50m  1:30.48 
262  Julie Philip  2007  0742AC  HOVEDSTAD    50m  1:25.51 
269  Mathilde Møller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    50m  1:28.06 
255  Ella Stensgaard  2008  0816AA  HOVEDSTAD    50m  1:35.85 
362  Maja Vejborg  2007  0772AD  GENTOFTE    50m  1:39.79 

 
Heat 5 (5) (Årg. 2005-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
166  Sofia Yuwei Zhang  2006  0658AA  LYNGBY    50m  1:24.85 
151  Agnete Boelt  2006  0652AD  ALLERØD    50m  1:23.28 
161  Mathilde Severs  2006  0648AE  LYNGBY    50m  1:17.76 
121  Nikoline R. Amstrup  2005  0594AE  BIRKERØD    50m  1:18.59 
244  Matilde Schmidt-Lund  2005  0542AC  HOVEDSTAD    50m  1:23.54 
150  Isabella Ludvigsen  2005  0564AF  ALLERØD    50m  1:25.60 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark