2020-01-21   10:41:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 21
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2019    Udskriftsdato  04 maj 2019   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  08:40   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 maj 2019         
 
 
 
Løb 21, 200m Rygsvømning Damer  Indledende (5) 
Sponsor: Lundgaard Tømrer-snedker 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 2:17.72 2018-05-05 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
78  Emily Li  2004  BO5804  MKK    50m   
56  Nicole Ahlbeck  2003  AR2603  MKK    50m  2:55.11 
215  Caja Cederblad Larsen  2004  0442BD  HVIDOVRE    50m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
54  Lina Ostreus  2002  AV4202  MKK    50m  2:49.96 
106  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  BIRKERØD    50m  2:45.58 
132  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    50m  2:40.15 
45  Ester Eilertsson  2003  AE0203  MKK    50m  2:42.19 
71  Hilma Sörum  2004  AX3204  MKK    50m  2:47.35 
370  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    50m  2:52.83 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
390  Emma Vega Thorsen  2004  0402AH  VEST    50m  2:37.05 
49  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    50m  2:30.45 
114  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  2:25.80 
182  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  LYNGBY    50m  2:29.60 
35  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    50m  2:36.29 
42  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    50m  2:39.59 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
336  Malou Soelberg  2004  0438AE  GENTOFTE    50m  2:36.85 
386  Caroline Wiuff Jensen  2004  0492AD  VEST    50m  2:30.36 
183  Klara Reeh  1999  9934AO  LYNGBY    50m  2:25.29 
222  Cecilie Elkjær  2001  0104AC  HVIDOVRE    50m  2:27.12 
113  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    50m  2:33.51 
101  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  SLANGERUP    50m  2:39.11 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
89  Christine Henriksen  2003  0376AM  JYLLINGE    50m  2:36.51 
187  Sofia Norre Bendt  2003  0316AG  LYNGBY    50m  2:29.80 
181  Ella Stenholt  2003  0398AP  LYNGBY    50m  2:24.37 
58  Tea Winblad  2004  AH7404  MKK    50m  2:26.86 
91  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  JYLLINGE    50m  2:30.96 
197  Nanna Udby Laugesen  2004  0458AL  HVIDOVRE    50m  2:37.62 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark