2020-01-21   10:54:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

124_S
Løb 124, 50m Rygsvømning Drenge 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 26.07 2017-05-06 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 2004-2005 
Vergereau Alexander  2004  BIRKERØD  0447AA  50 m  28.90   
Beck Jonathan  2004  BIRKERØD  0497AA  50 m  31.61   
Frederiksen Lukas  2004  HELSINGE  0473AL  50 m  35.06   
Schmidt Erik  2005  GENTOFTE  0563AN  50 m  35.39   
Agerskov William Leander  2004  ALLERØD  0411AK  50 m  35.81   
Naver Mads  2004  ALLERØD  0405AH  50 m  36.41   
Jeppesen Asger Bols  2005  HELSINGE  0513AE  50 m  36.65   
Årg. 2006-2019 
Dohn Andreas Hammer  2006  LYNGBY  0659AC  50 m  32.83   
Barlebo Karl Korfix  2006  HOVEDSTAD  0641AC  50 m  33.74   
Güsmer Aksel Thuesen  2006  HOVEDSTAD  0639AB  50 m  34.15   
Andersen Gustav Steen  2006  HOVEDSTAD  0689AA  50 m  34.69   
Kühnell Alexander  2006  HELSINGE  0607AP  50 m  35.29   
Johnsen Sander F. Høyrup  2007  LYNGBY  0761AC  50 m  36.38   
Andersen Magnus Steen  2006  HOVEDSTAD  0679AA  50 m  36.62   
Udar Maximillian  2006  GENTOFTE  0681AJ  50 m  37.04   
Frederiksen Tobias  2006  HELSINGE  0657AC  50 m  37.94   
10  Berg Felix Holkenfeldt Be  2007  HOVEDSTAD  0727AA  50 m  38.59   
11  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  39.13   
12  Hartvigsen Alexander  2006  LYNGBY  0661AL  50 m  39.52   
13  Frederiksen Lasse S.  2006  HELSINGE  0617AI  50 m  39.83   
14  Købsted Nicklas Kolt  2006  HELSINGE  0601AG  50 m  39.87   
15  Hammergart Marcus  2006  LYNGBY  0649AG  50 m  40.70   
16  Just Oscar Høck  2006  FARUM  0601AK  50 m  41.97   
17  Bandsholm Nikolaj  2007  HVIDOVRE  0775AE  50 m  44.63   
18  Madsen Emil  2007  HELSINGE  0707AM  50 m  44.93   
19  Kühl Victor  2009  HELSINGE  0983AA  50 m  46.38   
20  Nielsen Oscar Anton  2009  HELSINGE  0935AC  50 m  47.06   
21  Pedersen Nikolaj  2007  HELSINGE  0791AG  50 m  49.79   
22  Hansen Liam  2007  HELSINGE  0725AL  50 m  51.69   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark