Program for Farum Cup 2019
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer |
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Alexander Aslak Nørgaard (2000) 3:53.78 2018-07-04 |
Farum Cup Senior: Pál Joensen (1990) 3:56.10 2013-05-03 |
# | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 0-2003 |
1 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 4:18.60 | |
2 | Lind Mads | 2002 | HVIDOVRE | 0255AI | 50 m | 4:22.79 | |
3 | Steenberg Scott | 2000 | FARUM | 0039AL | 50 m | 4:23.39 | |
4 | Liljegren Karl | 2001 | MKK | AE7901 | 50 m | 4:24.47 | |
5 | Jørgensen Frederik | 2003 | FARUM | 0393AL | 50 m | 4:31.98 | |
6 | Parkhøi Mathias | 2003 | HVIDOVRE | 0383AD | 50 m | 4:37.13 | |
7 | Frederiksen Christoffer W | 2003 | LYNGBY | 0363AG | 50 m | 4:39.35 | |
8 | Wester Frederik Holm | 2000 | GENTOFTE | 0001AV | 50 m | 4:48.62 | |
9 | Jensen Leonard Steen | 2003 | GENTOFTE | 0339AI | 50 m | 5:19.74 | |
10 | Strömland Jakob | 2003 | MKK | AO4703 | 50 m | 5:41.75 |
Årg. 2004-2005 |
1 | Fuhrmann Jet Li | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AJ | 50 m | 4:18.21 | |
2 | Vergereau Alexander | 2004 | BIRKERØD | 0447AA | 50 m | 4:25.52 | |
3 | Greisen Sebastian | 2004 | HOVEDSTAD | 0487AD | 50 m | 4:28.27 | |
4 | Gammelvind Tobias | 2004 | HOVEDSTAD | 0437AD | 50 m | 4:36.43 | |
5 | Fröjd Jonathan | 2004 | MKK | AC8704 | 50 m | 4:40.43 | |
6 | Nillund Seth | 2005 | MKK | AA7705 | 50 m | 4:41.36 | |
7 | Hoelgaard Marius Kjær | 2004 | HVIDOVRE | 0445AD | 50 m | 4:42.61 | |
8 | Fode Troels | 2004 | HOVEDSTAD | 0435AG | 50 m | 4:47.42 | |
9 | Pesci Ettore | 2004 | HOVEDSTAD | 0483AS | 50 m | 4:48.22 | |
10 | Løvgreen Theodor Wernberg | 2005 | ALLERØD | 0509AB | 50 m | 4:49.55 | |
11 | Møller Mads | 2005 | HOVEDSTAD | 0585AC | 50 m | 4:50.47 | |
12 | Krüger Mats | 2004 | FARUM | 0497AI | 50 m | 4:50.93 | |
13 | Andersen Mikkel | 2005 | HOVEDSTAD | 0531AC | 50 m | 4:57.82 | |
14 | Aunsholm Bertram T. | 2004 | HVIDOVRE | 0499AJ | 50 m | 4:58.46 | |
15 | Bornemann Victor | 2004 | ALLERØD | 0489AD | 50 m | 5:00.24 | |
16 | Hjulmand-Lassen Joakim | 2005 | GENTOFTE | 0599AJ | 50 m | 5:09.56 | |
17 | Mortensen Magnus Hartmann | 2005 | HVIDOVRE | 0595AJ | 50 m | 5:10.10 | |
18 | Schmidt Erik | 2005 | GENTOFTE | 0563AN | 50 m | 5:15.74 | |
19 | Lundsby Frederik Stubbe | 2004 | GENTOFTE | 0417AE | 50 m | 5:39.24 | |
20 | Holst Lukas Holger Pihl | 2004 | HOVEDSTAD | 0443AS | 50 m |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:15 |