2020-06-01   08:42:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2019    Udskriftsdato  03 maj 2019   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  15:38   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 maj 2019         
 
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer  Indledende (9) 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 23.75 2018-08-04 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
Farum Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.49 2018-05-04 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
215  Caja Cederblad Larsen  2004  0442BD  HVIDOVRE    50m  33.58 
372  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    50m  32.56 
178  Isabella Ravn Jensen  2004  0404AM  LYNGBY    50m  32.82 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
337  Astrid Permin  2003  0344AF  GENTOFTE    50m  31.10 
367  Nicoline Huusfelt  2000  0052AI  FR.VÆRK    50m  31.08 
370  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    50m  31.09 
278  Amalie Lund  2004  0438AX  HELSINGE    50m  31.95 
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
106  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  BIRKERØD    50m  31.06 
319  Amalie Brammer Kærgaard  2004  0418AH  GLADSAXE    50m  30.62 
340  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    50m  30.22 
177  Frederikke Elster  2004  0404AY  LYNGBY    50m  30.30 
336  Malou Soelberg  2004  0438AE  GENTOFTE    50m  30.64 
131  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    50m  31.06 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
374  Luna Trojlsgaard  2004  0482AN  FR.VÆRK    50m  30.09 
230  Anne Sofie Devantier  2004  0406AG  HVIDOVRE    50m  29.85 
105  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    50m  29.64 
180  Lærke Vinneck Hansen  2004  0458AB  LYNGBY    50m  29.84 
110  Cornelia Bergqvist  2003  0346AE  BIRKERØD    50m  29.94 
279  Laura Jørgensen  2004  0428AQ  HELSINGE    50m  30.20 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
132  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    50m  29.51 
185  Anna Myhre Rottensten  2003  0326AW  LYNGBY    50m  29.38 
85  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  0232AJ  JYLLINGE    50m  29.36 
Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    50m  29.36 
390  Emma Vega Thorsen  2004  0402AH  VEST    50m  29.46 
322  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    50m  29.60 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Mie Bidsted Hansen  2003  0392AG  HVIDOVRE    50m  29.07 
342  Clara Carlquist  2003  0314AN  GENTOFTE    50m  29.02 
327  Sara Damkjær Bartels  2004  0478AC  GLADSAXE    50m  28.83 
26  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    50m  28.88 
46  Emma Vileus  2001  AW1401  MKK    50m  29.04 
316  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  29.07 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
366  Kaja Aunstrup  1998  9846AD  FR.VÆRK    50m  28.65 
35  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    50m  27.97 
86  Andrea Paaske  2001  0186AF  JYLLINGE    50m  26.90 
28  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    50m  27.50 
130  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    50m  28.30 
12  Simone Jørgensen  1999  9928AN  FARUM    50m  28.80 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
113  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    50m  28.41 
73  Nicola Lindell  2001  BV2401  MKK    50m  27.85 
23  Jeanette Ottesen  1987  8728AB  FARUM    50m  25.19 
29  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  FARUM    50m  27.47 
186  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    50m  28.19 
114  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  28.78 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
386  Caroline Wiuff Jensen  2004  0492AD  VEST    50m  28.33 
326  Frederikke Marie Hansen  2003  0358AH  GLADSAXE    50m  27.55 
98  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  JYLLINGE    50m  24.97 
82  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  JYLLINGE    50m  27.35 
83  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  JYLLINGE    50m  28.17 
Maya Ehlers Hansen  2004  0432AI  FARUM    50m  28.72 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  03 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark