Startliste for Farum Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Farum Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 maj 2019 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Damer |
Indledende (7) |
Sponsor: FC Nordsjælland |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 |
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
102 |
2 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
50m |
36.10 |
106 |
3 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
BIRKERØD |
|
50m |
33.81 |
221 |
4 |
Mie Bidsted Hansen |
2003 |
0392AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
33.93 |
278 |
5 |
Amalie Lund |
2004 |
0438AX |
HELSINGE |
|
50m |
36.24 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
178 |
1 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
33.56 |
339 |
2 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GENTOFTE |
|
50m |
33.24 |
8 |
3 |
Maya Ehlers Hansen |
2004 |
0432AI |
FARUM |
|
50m |
32.58 |
340 |
4 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
33.02 |
131 |
5 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
33.25 |
132 |
6 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
33.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
50m |
32.13 |
392 |
2 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
50m |
32.02 |
180 |
3 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
31.96 |
176 |
4 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
50m |
31.99 |
367 |
5 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
0052AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
32.09 |
316 |
6 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
32.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
390 |
1 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
50m |
31.63 |
130 |
2 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
31.59 |
374 |
3 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
50m |
31.32 |
186 |
4 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
31.54 |
105 |
5 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
31.63 |
85 |
6 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
JYLLINGE |
|
50m |
31.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
31.00 |
28 |
2 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
30.58 |
86 |
3 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
JYLLINGE |
|
50m |
28.36 |
342 |
4 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
GENTOFTE |
|
50m |
30.28 |
394 |
5 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
30.86 |
93 |
6 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
50m |
31.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
30.90 |
327 |
2 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
30.47 |
83 |
3 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
JYLLINGE |
|
50m |
27.61 |
73 |
4 |
Nicola Lindell |
2001 |
BV2401 |
MKK |
|
50m |
29.76 |
46 |
5 |
Emma Vileus |
2001 |
AW1401 |
MKK |
|
50m |
30.81 |
12 |
6 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
31.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
386 |
1 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
30.87 |
101 |
2 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
50m |
30.31 |
23 |
3 |
Jeanette Ottesen |
1987 |
8728AB |
FARUM |
|
50m |
26.04 |
326 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
29.38 |
366 |
5 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
50m |
30.81 |
185 |
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
31.10 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
03 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|