Startliste for Arena Lyngby Open 2019 Stadion
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Arena Lyngby Open 2019 Stadion |
|
Udskriftsdato |
18 januar 2019 |
|
|
Stævne by |
Lyngby |
|
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|
|
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2019 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende (10) |
Sponsor: Focus Lightning |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
330 |
2 |
Elsa Bergelin |
2004 |
AH0204 |
KARLSKRONA |
|
50m |
42.50 |
331 |
3 |
Sigrid Argenius |
2003 |
BL1803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
40.24 |
324 |
4 |
Alva Evertsson |
2003 |
AE7603 |
KARLSKRONA |
|
50m |
41.27 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
245 |
1 |
Amalie Klitten |
2004 |
0448BA |
HILLERØD |
|
50m |
39.16 |
325 |
2 |
Saga Evertsson |
2003 |
AE2803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
38.60 |
264 |
3 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
SIGMA |
|
50m |
38.25 |
323 |
4 |
Sarah Petersson |
2003 |
AC7803 |
KARLSKRONA |
|
50m |
38.30 |
299 |
5 |
Mie Mørkedal |
2003 |
0324AD |
HOLBÆK |
|
50m |
38.63 |
54 |
6 |
Astrid Høffer |
2004 |
0438AB |
VAT CPH |
|
50m |
39.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Laura Kristensen |
2004 |
0424AW |
VAT CPH-MK |
|
50m |
37.81 |
286 |
2 |
Nora Kejser |
2004 |
0476AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
37.68 |
321 |
3 |
Thea Greco |
2004 |
AA4604 |
KARLSKRONA |
|
50m |
36.26 |
121 |
4 |
Nomi I. K. Schau |
2004 |
0408AI |
GTI |
|
50m |
37.20 |
329 |
5 |
Astrid Nyblom |
2002 |
AV6402 |
KARLSKRONA |
|
50m |
37.69 |
284 |
6 |
Laura Møller Sørensen |
2004 |
0466AI |
LYNGBY |
|
50m |
38.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Aurora Nilsson |
2002 |
AL9602 |
KARLSKRONA |
|
50m |
35.77 |
195 |
2 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.64 |
170 |
3 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
50m |
35.38 |
347 |
4 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
50m |
35.44 |
10 |
5 |
Karin Widerberg |
2003 |
AO3803 |
TEAM WEST |
|
50m |
35.70 |
44 |
6 |
Silja Mortensen |
2003 |
0342AU |
VAT CPH |
|
50m |
35.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
272 |
1 |
Mille Scheel |
2003 |
0318AW |
HERLUFSHOL |
|
50m |
34.92 |
295 |
2 |
Johanne Jonstrup Liisberg |
2003 |
0348BE |
HOLBÆK |
|
50m |
34.82 |
36 |
3 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
50m |
34.75 |
266 |
4 |
Ida Bruhn |
2004 |
0444AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
34.82 |
127 |
5 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
50m |
34.89 |
33 |
6 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
0424AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
34.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
GTI |
|
50m |
34.59 |
166 |
2 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
0484AJ |
FARUM |
|
50m |
34.30 |
62 |
3 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
50m |
33.98 |
113 |
4 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
GTI |
|
50m |
34.11 |
32 |
5 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
34.34 |
328 |
6 |
Tufva Alexandersson |
2002 |
AV9202 |
KARLSKRONA |
|
50m |
34.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
50 |
1 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VAT CPH |
|
50m |
33.82 |
34 |
2 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
0366AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
33.79 |
152 |
3 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
33.78 |
59 |
4 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
33.79 |
242 |
5 |
Josephine Gribsvad |
2003 |
0384AR |
HILLERØD |
|
50m |
33.81 |
161 |
6 |
Maj Jensen |
2003 |
0314BC |
FARUM |
|
50m |
33.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
SIGMA |
|
50m |
33.25 |
40 |
2 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH |
|
50m |
31.07 |
229 |
3 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
29.26 |
110 |
4 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
30.29 |
99 |
5 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
32.77 |
123 |
6 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
GTI |
|
50m |
33.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
96 |
1 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
32.96 |
144 |
2 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
50m |
30.75 |
114 |
3 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI |
|
50m |
28.94 |
345 |
4 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
29.78 |
434 |
5 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
50m |
32.20 |
252 |
6 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
SIGMA |
|
50m |
33.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.84 |
172 |
2 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
FARUM |
|
50m |
30.48 |
139 |
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
50m |
27.12 |
107 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
29.59 |
74 |
5 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
31.08 |
256 |
6 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
SIGMA |
|
50m |
33.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 januar 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:24 |
|