2020-01-28   12:30:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS-äldre

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
NUSS Äldre (25m) 2019
Arrangör:
Plats: Borås Simarena Simklubben Elfsborg
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 feb 2019 till den 3 feb 2019
22 100m Medley P 14-15 år
59.78 Johan Rydahl Karlstads SS SWE 2016-12-31
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 288 Alvin Välkki Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AE3504 25m 1:02.76
2 459 Lucas Sterling Västerås Simsällskap 2004 AC6704 25m 1:04.99
3 233 Gustav Edlund Linköpings Allmänna SS 2004 AG7504 25m 1:05.55
4 426 Linus Areblad Väsby Simsällskap 2004 AI9504 25m 1:07.01
5 176 Albin Ekstrand Simklubben Laxen 2004 AG5104 25m 1:07.15
6 327 Noah Malmgren S 71 2004 AB2704 25m 1:07.21
7 174 August Anderud Simklubben Laxen 2004 AC1904 25m 1:07.81
8 141 Olle Pettersson Katrineholms Simsällskap 2004 AJ1304 25m 1:07.91
9 107 Hugo Fransson Kalmar Simsällskap 2005 AA4105 25m 1:08.29
10 318 Nikola Petrovic Norrköpings
Kappsimningsklubb
2004 AF5704 25m 1:08.43
11 524 Elias Robertsson Uddevalla Sim 2004 AE8904 25m 1:09.12
12 181 Erik Olsson Simklubben Laxen 2004 AI0504 25m 1:09.37
13 319 David Ullstrand Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AB2505 25m 1:09.57
14 175 Alexander McAdam Simklubben Laxen 25m 1:09.71
2004 AE7504
15 275 Gustav Fahlström Motala Simsällskap 25m 1:10.34
2005 AC1305
16 317 Aldin Mandzo Norrköpings
Kappsimningsklubb
25m 1:10.69
2004 AF7704
17 505 Max Claesson Ösmo Simsällskap 2004 AB1904 25m 1:10.70
18 350 Kevin Chen Simklubben S 02 2004 AZ2504 25m 1:10.71
19 243 Markus  Stahre Linköpings Allmänna SS 2004 AR0904 25m 1:11.35
20 3 Albin Tallbäck Anderstorps Simsällskap 2005 AG3705 25m 1:11.49
21 399 Teo Mravac Varberg Sim 2004 AC8504 25m 1:11.52
22 333 Hampus Klebom Simklubben S 02 2004 AC4504 25m 1:11.60
23 383 Erik Mulikov Säffle Simsällskap 2005 AA5105 25m 1:11.75
24 183 Joel Meuller Simklubben Laxen 2004 AN1704 25m 1:12.35
25 402 Arvid Kvorning Varberg Sim 2005 AB9705 25m 1:12.38
26 31 Max Lidbom Simklubben Elfsborg 2004 AC0104 25m 1:12.42
27 246 Robin Daremo Linköpings Allmänna SS 2005 AP3105 25m 1:12.90
28 35 Tim Nageus Simklubben Elfsborg 2005 AB1505 25m 1:13.48
29 184 Simon Swedblom Simklubben Laxen 2004 AN9504 25m 1:13.72
30 92 David Liu Jönköpings Simsällskap 2004 AY4704 25m 1:14.31
31 240 Elvis Ericsson Linköpings Allmänna SS 2005 AG0105 25m 1:14.78
32 82 Jakob Starkenberg Jönköpings Simsällskap 2004 AI8104 25m 1:15.30 RES
33 473 Joel Brewitz Västerås Simsällskap 2005 AG2505 25m 1:15.53 RES
34 40 William Dahlqvist Simklubben Elfsborg 2005 AG5305 25m 1:16.69 RES
35 298 Isak Andersson Mölndals Allmänna
Simsällskap
2004 AP4304 25m 1:16.89 RES
2019-02-02 18:47:26 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner