Program för NUSS-äldre
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 3/2 Kl. 14:50 (Insim kl, 13:30)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Borås Simarena |
Arrangör: |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 1 feb 2019 till den 3 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 76, 100m Bröstsim P 14-15 år
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:06.82 |
|
Teodor Widerberg |
|
SK Laxen |
SWE |
|
|
2013-12-31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
534 |
1 |
|
Jakob Simonsson |
2005 |
UDDEVALLA |
1:21.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
2 |
|
Edvin Axelsson |
2004 |
GRUMS SS |
1:21.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
3 |
|
Teo Mravac |
2004 |
VARBERG |
1:20.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
4 |
|
Roque Andersson Benedet |
2004 |
S 02 |
1:20.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
333 |
5 |
|
Hampus Klebom |
2004 |
S 02 |
1:20.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
6 |
|
Jakob Starkenberg |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:21.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
7 |
|
Robin Daremo |
2005 |
LASS |
1:21.59 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
8 |
|
Anton Olsson |
2004 |
UDDEVALLA |
1:22.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 76, 100m Bröstsim P 14-15 år |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
1 |
|
Elvis Ericsson |
2005 |
LASS |
1:19.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
2 |
|
David Ullstrand |
2005 |
NKK |
1:19.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
3 |
|
William Dahlqvist |
2005 |
ELFSBORG |
1:18.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
4 |
|
Erik Olsson |
2004 |
SK LAXEN |
1:18.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
224 |
5 |
|
David Axelsson |
2004 |
LASS |
1:18.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
6 |
|
Albin Ekstrand |
2004 |
SK LAXEN |
1:18.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Albin Tallbäck |
2005 |
ANDERSTORP |
1:19.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
8 |
|
Fredrik Ekholm |
2004 |
KUNGSBACKA |
1:19.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 76, 100m Bröstsim P 14-15 år |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
505 |
1 |
|
Max Claesson |
2004 |
ÖSMO SS |
1:17.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
2 |
|
Oscar Bjering |
2004 |
SK LAXEN |
1:16.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
3 |
|
David Bergqvist |
2005 |
JÖNKÖPING |
1:16.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
4 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
KATRINEHOL |
1:15.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
5 |
|
Leopold Grinnemo |
2005 |
JÖNKÖPING |
1:15.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
524 |
6 |
|
Elias Robertsson |
2004 |
UDDEVALLA |
1:16.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
317 |
7 |
|
Aldin Mandzo |
2004 |
NKK |
1:16.91 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
8 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
KARLSTAD |
1:18.21 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 76, 100m Bröstsim P 14-15 år |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
1 |
|
Max Grubesic |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:13.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
2 |
|
Gabriel Eriksson |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:11.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
3 |
|
Gustav Edlund |
2004 |
LASS |
1:11.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
459 |
4 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
1:09.49 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
5 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
JÖNKÖPING |
1:11.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
6 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
VÄSBY SS |
1:11.78 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
7 |
|
Noah Malmgren |
2004 |
S 71 |
1:12.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
8 |
|
Alexander Johansson |
2004 |
KUNGSBACKA |
1:13.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-03 12:28:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|