Startliste for SB Cup 2019
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
SB Cup 2019 |
|
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Korsør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:44 |
|
|
Arrangør |
SVØM Korsør |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 marts 2019 |
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (11) |
Vejledende starttid 10:00 |
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Maria Sprenger |
2005 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
|
281 |
2 |
Camilla Drusdal Hansen |
2004 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
|
132 |
3 |
Sara Kaiser |
2007 |
0786AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
4 |
4 |
Clara Bønnebæk |
2007 |
0748AK |
SLAGELSE |
|
25m |
|
36 |
5 |
Ella Palmund |
2008 |
0806AB |
ROSKILDE |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
22 |
1 |
Kristine Erringsø |
2004 |
0434BD |
ROSKILDE |
|
25m |
|
143 |
2 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
40 |
3 |
Sofie Schyth |
2008 |
0868AL |
ROSKILDE |
|
25m |
4:15.33 |
112 |
4 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
|
44 |
5 |
Sarah Hjulgaard Eriksen |
2008 |
0896AO |
ROSKILDE |
|
25m |
|
39 |
6 |
Marie Meier Vestermann |
2008 |
0878AL |
ROSKILDE |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Johanne Lund Bro |
2007 |
0772AO |
ROSKILDE |
|
25m |
3:27.04 |
310 |
2 |
Shauli Mortensen |
2006 |
0638AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:24.22 |
458 |
3 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
KORSØR |
|
25m |
3:19.93 |
115 |
4 |
Augusta Johansen |
2008 |
0888AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:20.33 |
418 |
5 |
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
0914AC |
NÆSTVED |
|
25m |
3:26.36 |
38 |
6 |
Freja Nelkop |
2009 |
0974AF |
ROSKILDE |
|
25m |
3:44.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
298 |
1 |
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:15.72 |
358 |
2 |
Fiona Lei Byrne |
2007 |
0776AI |
KTK |
|
25m |
3:12.21 |
354 |
3 |
Sofia Jacobsen |
2006 |
0658AW |
KTK |
|
25m |
3:06.13 |
457 |
4 |
Viktoria Annabel Graulund |
2007 |
0774AK |
KORSØR |
|
25m |
3:08.12 |
299 |
5 |
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:12.76 |
283 |
6 |
Cecilie Kaarde |
2004 |
0478BC |
ODSHERRED |
|
25m |
3:15.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Nora Berg |
2006 |
0634AT |
ROSKILDE |
|
25m |
3:02.38 |
411 |
2 |
Merle Dahlmann |
2007 |
0742AP |
NÆSTVED |
|
25m |
3:01.03 |
258 |
3 |
Signe Gyldenkærne |
2006 |
0656AQ |
VORDINGB |
|
25m |
3:00.13 |
34 |
4 |
Silje Hylleberg Sørensen |
2007 |
0754AB |
ROSKILDE |
|
25m |
3:00.63 |
263 |
5 |
Natalie Dang N. Larsen |
2006 |
0696AM |
VORDINGB |
|
25m |
3:01.66 |
135 |
6 |
Sigrún Birgisdottir |
2007 |
0712AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:03.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
46 |
1 |
Caroline Bluhm |
2006 |
0632AW |
ROSKILDE |
|
25m |
2:57.23 |
259 |
2 |
Silja Sol Jørgensen |
2005 |
0522AW |
VORDINGB |
|
25m |
2:55.88 |
350 |
3 |
Emma Jacobsen |
2004 |
0492BD |
KTK |
|
25m |
2:54.10 |
262 |
4 |
Laura Friis Justesen |
2006 |
0666AQ |
VORDINGB |
|
25m |
2:54.43 |
124 |
5 |
Frederikke Jørgensen |
2007 |
0722AP |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:56.52 |
257 |
6 |
Mille-Mai Krog |
2007 |
0738AT |
VORDINGB |
|
25m |
2:57.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
0716AD |
VORDINGB |
|
25m |
2:49.20 |
417 |
2 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
2:47.46 |
223 |
3 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:40.91 |
19 |
4 |
Frederikke Olsen |
2006 |
0662AW |
ROSKILDE |
|
25m |
2:43.41 |
460 |
5 |
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
KORSØR |
|
25m |
2:48.52 |
282 |
6 |
Isabella Flyvholm Jensen |
2004 |
0474BA |
ODSHERRED |
|
25m |
2:49.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
226 |
1 |
Fiona Jensen |
2006 |
0636AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:37.28 |
256 |
2 |
Amanda F. Christiansen |
2005 |
0514AW |
VORDINGB |
|
25m |
2:35.56 |
227 |
3 |
Iben Ebdrup Norling |
2005 |
0546AU |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:33.41 |
47 |
4 |
Klara Frida Johansen |
2005 |
0586AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
2:35.54 |
130 |
5 |
Mie Visler |
2006 |
0626AI |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:36.15 |
463 |
6 |
Astamaja Rought |
2006 |
0682AJ |
KORSØR |
|
25m |
2:40.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:33.14 |
442 |
2 |
Iben Lund Nielsen |
2006 |
0636AM |
NÆSTVED |
|
25m |
2:28.20 |
543 |
3 |
Kamille Lundberg |
2003 |
0328BB |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:26.05 |
231 |
4 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:26.52 |
312 |
5 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:32.71 |
291 |
6 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:33.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
224 |
1 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:22.69 |
482 |
2 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
2:22.03 |
14 |
3 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
2:21.44 |
244 |
4 |
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
0548AJ |
SOLRØD |
|
25m |
2:21.58 |
11 |
5 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
ROSKILDE |
|
25m |
2:22.09 |
114 |
6 |
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
0518AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:23.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Thea Kaiser |
2004 |
0402AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:18.99 |
15 |
2 |
Asta Palmund |
2005 |
0582AC |
ROSKILDE |
|
25m |
2:17.05 |
318 |
3 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:09.21 |
413 |
4 |
Katrine Duus |
2003 |
0318AR |
NÆSTVED |
|
25m |
2:15.54 |
306 |
5 |
Anna Larsen |
2004 |
0498AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:18.33 |
21 |
6 |
Juliane Bo Andersen |
2005 |
0564AL |
ROSKILDE |
|
25m |
2:19.86 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
02 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør |
Udskriftstidspunkt |
08:44 |
|