Startliste for Sigma Cup - Birkerød
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
Sigma Cup - Birkerød |
|
Udskriftsdato |
01 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:37 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Herrer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
2 |
Patrick Lind |
2004 |
0411AN |
HELSINGØR |
|
25m |
3:08.14 |
309 |
3 |
Mattias Sand Nielsen |
2005 |
0541AB |
GLADSAXE |
|
25m |
2:51.92 |
303 |
4 |
Anders Junker |
2005 |
0523AF |
GLADSAXE |
|
50m |
2:59.14 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
250 |
2 |
Mads Holger From |
2004 |
0445AL |
JYLLINGE |
|
25m |
2:48.34 |
38 |
3 |
Julius Højgaard Allin |
2003 |
0361AN |
HELSINGØR |
|
25m |
2:39.83 |
155 |
4 |
Philip Rindum |
2005 |
0535AC |
TRITON B |
|
25m |
2:47.27 |
248 |
5 |
Noah Tranum |
2004 |
0449AG |
JYLLINGE |
|
25m |
2:48.72 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
50m |
2:39.20 |
47 |
2 |
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
0467AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
2:37.00 |
308 |
3 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:36.47 |
278 |
4 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:36.62 |
54 |
5 |
Lucas T. Mortensen |
2004 |
0431AN |
HELSINGØR |
|
25m |
2:37.10 |
149 |
6 |
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
0467AH |
TRITON B |
|
25m |
2:39.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
117 |
1 |
Kasper Thorn |
2004 |
0401AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:35.57 |
223 |
2 |
Mads Liechti |
2004 |
0491AN |
BIRKERØD |
|
25m |
2:32.59 |
115 |
3 |
Bror Textor-Broch |
2003 |
0381AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:31.64 |
218 |
4 |
Villads Arfelt |
2004 |
0417AL |
BIRKERØD |
|
25m |
2:31.74 |
246 |
5 |
Frederik Lund Hirsbak |
2004 |
0481AB |
JYLLINGE |
|
25m |
2:34.33 |
152 |
6 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
0361AL |
TRITON B |
|
25m |
2:36.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
229 |
1 |
William Ølshøj |
2004 |
0415AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:28.76 |
311 |
2 |
Robert E Falborg Pedersen |
2005 |
0525AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:27.52 |
109 |
3 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
0447AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:25.90 |
226 |
4 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:26.66 |
92 |
5 |
Anders Lundin Brockdorff |
2003 |
0301AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:28.41 |
302 |
6 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
0431AI |
GLADSAXE |
|
50m |
2:30.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
0379AH |
TRITON B |
|
25m |
2:22.49 |
253 |
2 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
LAKSEN |
|
25m |
2:19.63 |
13 |
3 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:17.52 |
2 |
4 |
Jens Bomgaard |
2002 |
0273AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:17.96 |
127 |
5 |
Emil Andersen |
1992 |
9273AH |
TRITON B |
|
25m |
2:22.08 |
275 |
6 |
Villads Kruse |
2003 |
0371AI |
ALLERØD |
|
25m |
2:23.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
0343AQ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:13.46 |
21 |
2 |
Óli Mortensen |
1996 |
9603AN |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:11.57 |
146 |
3 |
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
TRITON B |
|
25m |
1:58.93 |
27 |
4 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:08.97 |
168 |
5 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
25m |
2:13.42 |
143 |
6 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
25m |
2:17.30 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
09:37 |
|