Startliste for Sigma Cup - Birkerød
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 49
|
Stævne navn |
Sigma Cup - Birkerød |
|
Udskriftsdato |
01 december 2018 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
19:30 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 november 2018 |
|
|
|
|
Løb 49, 100m Medley Damer |
Indledende (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
2 |
Fiona Emilie West |
2006 |
0656AR |
HELSINGØR |
|
25m |
1:35.68 |
239 |
3 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
0636AK |
A6 |
|
25m |
1:33.80 |
40 |
4 |
Anna Bay-Jensen |
2006 |
0618AR |
HELSINGØR |
|
25m |
1:34.38 |
45 |
5 |
Sofie Kofoed Gjedsted |
2006 |
0648AR |
HELSINGØR |
|
25m |
1:41.73 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:30.87 |
74 |
2 |
Olga Vejlby |
2006 |
0622AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:29.99 |
200 |
3 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:28.61 |
39 |
4 |
Rebecca Maria Bagger |
2005 |
0544AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:29.71 |
138 |
5 |
Katrine Drygaard |
2005 |
0562AP |
TRITON B |
|
25m |
1:30.49 |
202 |
6 |
Marie Storch |
2006 |
0698AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:33.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Alma Lind Babin |
2006 |
0608AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:27.35 |
201 |
2 |
Liva Wissing |
2006 |
0642AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:27.10 |
68 |
3 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:25.38 |
56 |
4 |
Sofie Anker Nielsen |
2006 |
0694AU |
HELSINGØR |
|
25m |
1:25.44 |
184 |
5 |
Martha Bødker Thomsen |
2005 |
0586AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:27.30 |
300 |
6 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
0662AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:27.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Kaisa Falkenberg Lending |
2005 |
0504AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:24.34 |
108 |
2 |
Kathrine E. Larsen |
2005 |
0584AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.50 |
51 |
3 |
Katrine G. Kristensen |
2005 |
0576AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:23.29 |
83 |
4 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.46 |
49 |
5 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:23.92 |
174 |
6 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:24.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Maja Damkjær Bartels |
2006 |
0656AL |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.73 |
156 |
2 |
Amalie Carlsen Risager |
2006 |
0604AG |
TRITON B |
|
25m |
1:22.49 |
224 |
3 |
Camilla Porsdal |
2005 |
0592AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:22.33 |
87 |
4 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
25m |
1:22.44 |
315 |
5 |
Henriette Roos |
2006 |
0602AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:22.67 |
88 |
6 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
179 |
1 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:22.19 |
176 |
2 |
Fiona Jensen |
2006 |
0636AT |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:21.96 |
145 |
3 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
25m |
1:20.66 |
307 |
4 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:21.36 |
81 |
5 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:21.99 |
261 |
6 |
Anna Dietrichsen |
2006 |
0694AB |
SLANGERUP |
|
25m |
1:22.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:19.24 |
320 |
2 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.01 |
204 |
3 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:11.49 |
211 |
4 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:13.33 |
75 |
5 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:17.15 |
111 |
6 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:19.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
1 |
Monika Dragieva |
2006 |
0688AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:17.86 |
77 |
2 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:14.98 |
86 |
3 |
Mathilde Severs |
2006 |
0648AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:10.21 |
44 |
4 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:12.89 |
217 |
5 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.97 |
312 |
6 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
0686AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
84 |
1 |
Emily Reuter |
2006 |
0688AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.39 |
249 |
2 |
SIF Bramm |
2006 |
0624AE |
JYLLINGE |
|
25m |
1:14.96 |
305 |
3 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:10.17 |
70 |
4 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:12.28 |
265 |
5 |
Ronja K. S. Josephsen |
2005 |
0546AV |
SLANGERUP |
|
25m |
1:16.49 |
318 |
6 |
Josefine Staudt |
2005 |
0538AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:19.34 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
01 december 2018 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
19:30 |
|