2019-10-22   01:57:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Falkenberg Race 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

9_S
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 









 
802  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG    25 m  1:03.60   
311  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA    25 m  1:04.01   
222  Istiphan Mariam  2001  JÖNKÖPING    25 m  1:07.53   
486  Sjöstedt Clara  2003  MASS    25 m  1:07.87   
739  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA    25 m  1:08.14   
136  Högstedt Linnea  2004  GÖTEBORG    25 m  1:08.89   
221  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING    25 m  1:08.89   
226  Svensson Wilma  2004  JÖNKÖPING    25 m  1:09.03   
538  Fransson Johanna  2004  OSKARSHAMN    25 m  1:09.25   
10  636  Carlsson Thea  2002  VARBERG    25 m  1:09.26   
11  286  Skeppland Nellie  2006  KALMAR SS    25 m  1:10.29   
12  635  Berggren Ronja  2003  VARBERG    25 m  1:10.36   
13  532  Christensen Wilma  2003  MASS    25 m  1:10.45   
14  216  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING    25 m  1:10.57   
15  100  Clark Francesca  2001  FALKÖPING    25 m  1:10.86   
16  51  Jónsdóttir Ásta Kristín  2000  ARM    50 m  1:10.92   
17  560  Nordberg Ida  2006  POSEIDON    25 m  1:11.04   
18  59  Ragnarsson Emma  2004  SS DELFIN    25 m  1:11.81   
19  67  Sjöström Elsa  2006  ELFSBORG    25 m  1:11.83   
20  304  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN    25 m  1:11.89   
21  720  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS    25 m  1:11.97   
22  113  Olesen Ellinor  2002  GÖTEBORG    25 m  1:12.05   
23  476  Gustavsson Tuva  2004  MASS    25 m  1:12.10   
24  568  Jansson Frida  2006  POSEIDON    25 m  1:12.11   
25  821  Sand Elin  2002  ESKILSTUNA    25 m  1:12.12  EFT 
26  467  Königsson Lovisa  2002  MOTALA SS    25 m  1:12.40   
27  109  Ramallo Solveig  1993  GÖTEBORG    25 m  1:12.57   
28  735  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA    25 m  1:12.64   
29  127  Skåring Frida  2002  GÖTEBORG    25 m  1:12.88   
30  115  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG    25 m  1:13.05   
31  613  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA    25 m  1:13.06   
32  217  Arberg Alba  2005  JÖNKÖPING    25 m  1:13.12   
33  489  Sandberg Olivia  2003  MASS    25 m  1:13.18   
34  130  Johannesson Saga  2005  GÖTEBORG    25 m  1:13.19   
35  559  Rieschel Julia  2003  POSEIDON    25 m  1:13.51   
36  749  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA    25 m  1:13.51   
37  643  Sjögren Filippa  2006  VARBERG    25 m  1:13.61   
38  491  Wang Elina  2004  MASS    25 m  1:13.90   
39  471  Reuterberg Linnea  2001  MASS    25 m  1:14.10   
40  692  Ahmadi Nelly  2005  VELLINGE-N    25 m  1:14.21   
41  413  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN    25 m  1:14.29   
42  322  Simonsson Moa  2003  KUNGSBACKA    25 m  1:14.33   
43  281  Andersson Jansen Olivia  2005  KALMAR SS    25 m  1:14.52   
44  687  Kamper-Johnsson Mathilda  2002  VELLINGE-N    25 m  1:14.57   
45  92  Fundberg Josefin  2004  ESKILSTUNA    25 m  1:14.81   
46  417  Ivansson Erica  2003  SK LAXEN    25 m  1:14.87   
47  56  Steinarsdóttir Arianna  2003  ARM    50 m  1:14.90   
48  705  Haraldsson Ella  2003  HVETLANDA    25 m  1:15.13   
49  753  Hejdengård Emma  2006  UDDEVALLA    25 m  1:15.21   
50  614  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA    25 m  1:15.32   
51  145  Sjöberg Elin  2005  GÖTEBORG    25 m  1:15.66   
52  231  Rogö Nora  2004  JÖNKÖPING    25 m  1:15.83   
53  707  Haraldsson Linnea  2005  HVETLANDA    25 m  1:15.98   
54  650  Dahlgren Emmie  2004  VARBERG    25 m  1:16.01   
55  334  Samuelsson Linnéa  2006  KUNGSBACKA    25 m  1:16.09   
56  288  Skarpnord Elsa  2007  KALMAR SS    25 m  1:16.12   
57  95  Maultasch Felicia  2003  ESKILSTUNA    25 m  1:16.67   
58  487  Ström Alva  2003  MASS    25 m  1:16.67   
59  539  Stefanovic Vera  2006  OSKARSHAMN    25 m  1:16.67   
60  659  Johansson Emma  2005  VARBERG    25 m  1:16.70   
61  75  Berge Kleber Alma  2006  ELFSBORG    25 m  1:16.80   
62  503  Toresäter Ingrid  2005  MASS    25 m  1:16.80   
63  537  Ekström Ida  2005  OSKARSHAMN    25 m  1:16.85   
64  300  Briskog Nora  2006  KARLSHAMN    25 m  1:17.14   
65  82  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG    25 m  1:17.34   
66  529  Stokke Eriksson Lovisa  2006  MASS    25 m  1:17.34   
67  99  Lind Filippa  2004  FALKÖPING    25 m  1:17.36   
68  480  Ericsson Wilma  2002  MASS    25 m  1:17.70   
69  579  Toth Hedda  2007  POSEIDON    25 m  1:17.86   
70  339  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA    25 m  1:17.90   
71  485  Hackwitz Thindra  2003  MASS    25 m  1:17.92   
72  49  Gylfadóttir Helena Rún  2003  ARM    50 m  1:18.17  EFT 
73  544  Almquist Julia  2007  OSKARSHAMN    25 m  1:18.37   
74  121  Jökulsdottir Anna Maria  2003  GÖTEBORG    25 m  1:18.49   
75  500  Chen Anya  2004  MASS    25 m  1:18.82   
76  807  Tunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG    25 m  1:18.84   
77  690  Devinder Alice  2004  VELLINGE-N    25 m  1:18.88   
78  564  Andersson Medhanie Johanna  2005  POSEIDON    25 m  1:18.98   
79  479  Nyberg Melissa  2003  MASS    25 m  1:19.10   
80  789  Dahlberg Elise  2006  FALKENBERG    25 m  1:19.12   
81  523  Sjöström Agnes  2006  MASS    25 m  1:19.18   
82  321  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA    25 m  1:19.19   
83  596  Öberg Alice  2005  SK STIMMET    25 m  1:19.24   
84  131  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG    25 m  1:19.32   
85  823  Lund Sofia  2003  POSEIDON    25 m  1:19.36  EFT 
86  88  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA    25 m  1:19.40   
87  64  Norman Siri  2006  SS DELFIN    25 m  1:19.48   
88  324  Fredriksson Alicia  2005  KUNGSBACKA    25 m  1:19.50   
89  833  Laaksonen Olivia  2006  SK LAXEN    50 m  1:19.55  EFT 
90  314  Hopmark Tina  2002  KUNGSBACKA    25 m  1:19.59   
91  759  Wassblad Matilda  2006  UDDEVALLA    25 m  1:19.59   
92  437  Ljungdahl Maja  2006  SK LAXEN    25 m  1:19.81   
93  788  Johannesson Kristin  2004  FALKENBERG    25 m  1:19.85   
94  50  Jakobsdóttir Ágústa Bergrós  2002  ARM    50 m  1:19.95  EFT 
95  488  Höstner Elsa  2003  MASS    25 m  1:20.16   
96  689  Primetta Julia  2006  VELLINGE-N    25 m  1:20.28   
97  54  Lárusdóttir Svava Björg  2003  ARM    50 m  1:20.35  EFT 
98  423  Gullberg Ellen  2005  SK LAXEN    50 m  1:20.37   
99  536  Håkansson Ebba  2003  OSKARSHAMN    25 m  1:20.41   
100  418  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN    25 m  1:20.50   
101  41  Alomerovic Ziza  2007  ARM    50 m  1:20.54   
102  490  Ernst Fiona  2004  MASS    25 m  1:20.58   
103  396  Brüdigam Linnéa  2005  KUNGÄLV    25 m  1:20.60   
104  517  Sonberger Alva  2005  MASS    25 m  1:20.93   
105  595  Pettersson Elsa  2005  SK STIMMET    25 m  1:21.15   
106  43  Arnfinnsdóttir Sunna  2007  ARM    50 m  1:21.16   
107  47  Eyjólfsdóttir Ylfa Ásgerður  2006  ARM    50 m  1:21.19   
108  123  Norlander Ida  2003  GÖTEBORG    25 m  1:21.22   
109  778  Andersson Linnea  2004  FALKENBERG    25 m  1:21.32   
110  592  Andersson Julia  2007  RONNEBY SS    50 m  1:21.48  EFT 
111  526  Gadolin Alva  2006  MASS    25 m  1:21.56   
112  597  Gunnarsson Simona  2007  SK STIMMET    25 m  1:21.61   
113  143  Ha Elin  2006  GÖTEBORG    25 m  1:21.98   
114  581  Zetterström Ella  2005  POSEIDON    25 m  1:22.17   
115  351  Westerdahl Febe  2006  KUNGSBACKA    25 m  1:22.41   
116  284  Krim Nina  2005  KALMAR SS    25 m  1:22.60   
117  545  Blickfors Klara  2006  OSKARSHAMN    25 m  1:22.74   
118  584  Kajic Mia  2006  POSEIDON    25 m  1:22.92   
119  510  Suleyman Melis  2005  MASS    25 m  1:23.20   
120  428  Allard Elicia  2005  SK LAXEN    25 m  1:23.37   
121  232  Jonsson Ida  2005  JÖNKÖPING    25 m  1:23.38   
122  454  Fransson Alice  2007  SK LAXEN    25 m  1:23.42   
123  475  Gustafsson Agnes  2002  MASS    25 m  1:23.44   
124  494  Isberg Emilia  2003  MASS    25 m  1:23.51   
125  655  Ceveryd Felicia  2005  VARBERG    25 m  1:23.76   
126  283  Jämtin Tuva  2006  KALMAR SS    25 m  1:23.82   
127  791  Gustafsson Maja  2007  FALKENBERG    25 m  1:23.83   
128  373  Staafgård Olivia  2007  KUNGSBACKA    25 m  1:23.90   
129  521  Carlsson Sigrid  2006  MASS    25 m  1:24.07   
130  335  Simonsson Isa  2006  KUNGSBACKA    25 m  1:24.08   
131  694  Rödin Maja  2006  VELLINGE-N    25 m  1:24.10   
132  482  Söderberg Tova  2004  MASS    25 m  1:24.15   
133  46  Bragadóttir Kristina  2000  ARM    50 m  1:24.25   
134  85  Johansson Emelie  2005  ELFSBORG    25 m  1:24.43   
135  506  Wallström Lia  2004  MASS    25 m  1:24.70   
136  225  Andersson Tilda  2006  JÖNKÖPING    25 m  1:24.75   
137  762  Vikarand Elsa  2007  UDDEVALLA    25 m  1:24.84   
138  402  Ottosson Louise  2005  KUNGÄLV    25 m  1:25.15   
139  128  Johansson Liv  2002  GÖTEBORG    25 m  1:25.21   
140  747  Blomberg Moa  2005  UDDEVALLA    25 m  1:25.27   
141  60  Ranvert Linnea  2005  SS DELFIN    25 m  1:25.31   
142  234  Engqvist Elin  2005  JÖNKÖPING    25 m  1:25.61   
143  582  Jannasch Elin  2005  POSEIDON    25 m  1:25.67   
144  71  Sjöberg Elly  2005  ELFSBORG    25 m  1:25.69   
145  761  Cedergren Ella  2006  UDDEVALLA    25 m  1:25.73   
146  751  Olsson Vilma  2007  UDDEVALLA    25 m  1:26.14   
147  755  Kjellberg Ebba  2006  UDDEVALLA    25 m  1:26.21   
148  55  Pálmadóttir Júlía  2007  ARM    50 m  1:26.30   
149  333  Norlin Jonna  2006  KUNGSBACKA    25 m  1:26.37   
150  617  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA    25 m  1:26.38   
151  340  Johannesson Ella  2006  KUNGSBACKA    25 m  1:26.39   
152  169  Hamrin Tilde  2006  GÖTEBORG    25 m  1:26.46   
153  465  Röhrle Sophia  2007  SK LAXEN    25 m  1:26.49   
154  520  Bravert Livia  2006  MASS    25 m  1:26.53   
155  547  Eriksson Naima  2007  OSKARSHAMN    25 m  1:26.81   
156  501  Carlström Ebba  2006  MASS    25 m  1:26.83   
157  133  Rask Klara  2005  GÖTEBORG    25 m  1:27.08   
158  338  Hildebrand Sigrid  2006  KUNGSBACKA    25 m  1:27.12   
159  600  Jakobsson Ebba  2004  SK STIMMET    25 m  1:27.25   
160  697  Prior Miki  2006  VELLINGE-N    25 m  1:27.51   
161  590  Olofsson Alma  2007  RONNEBY SS    50 m  1:27.52  EFT 
162  139  Mellegård Fastén Alma  2006  GÖTEBORG    25 m  1:27.57   
163  543  Lagström Alfrida  2006  OSKARSHAMN    25 m  1:27.63   
164  180  Ek Livia  2007  GÖTEBORG    25 m  1:27.90   
165  154  Hahne Selma  2004  GÖTEBORG    25 m  1:27.99   
166  78  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG    25 m  1:28.19   
167  427  Reljanovic Nikita  2004  SK LAXEN    50 m  1:28.20   
168  602  Lövenkjaer Clara  2006  SK STIMMET    25 m  1:28.23   
169  763  Borg Maja  2006  UDDEVALLA    25 m  1:28.41   
170  244  Cosic Alma  2006  JÖNKÖPING    25 m  1:28.48   
171  765  Hellgren Ebba  2007  UDDEVALLA    25 m  1:28.50   
172  696  Baxmann Hedda  2006  VELLINGE-N    25 m  1:28.74   
173  167  Johannesson Tuva  2007  GÖTEBORG    25 m  1:28.88   
174  45  Bragadóttir Katla Mist  2007  ARM    50 m  1:28.90   
175  172  Ljungberg Amanda  2005  GÖTEBORG    25 m  1:29.15   
176  360  Håkansson Freja  2007  KUNGSBACKA    25 m  1:29.17   
177  620  Carlsson Hanna  2006  TROLLHÄTTA    25 m  1:29.22   
178  623  Wikberg Emma  2007  TROLLHÄTTA    50 m  1:29.22   
179  622  Larsson Moa  2005  TROLLHÄTTA    25 m  1:29.30   
180  700  Lundblad Vilma  2006  VELLINGE-N    25 m  1:29.47   
181  343  Blomberg Klara  2005  KUNGSBACKA    25 m  1:29.51   
182  712  Bennehed Agnes  2005  VÄNERSBORG    25 m  1:29.76   
183  515  Perisic Laura  2005  MASS    25 m  1:29.99   
184  530  Wedel Matilda  2006  MASS    25 m  1:29.99   
185  363  Ivarsson Ida  2006  KUNGSBACKA    25 m  1:30.01   
186  53  Kvaran Hrafnhildur Lóa  2007  ARM    50 m  1:30.26   
187  784  Havner Bianca  2005  FALKENBERG    25 m  1:30.30   
188  104  Karlén Lisa  2005  FALKÖPING    25 m  1:30.36   
189  576  Markenlöv Anna  2005  POSEIDON    25 m  1:30.91   
190  439  Barisic Sandra  2005  SK LAXEN    25 m  1:30.98   
191  152  Norlander Ines  2006  GÖTEBORG    25 m  1:31.16   
192  52  Kristmannsdóttir Ylfa Lind  2008  ARM    50 m  1:31.30   
193  303  Kläfverud Axelina  2007  KARLSHAMN    25 m  1:31.36   
194  141  Karlsson Nadja  2004  GÖTEBORG    25 m  1:31.84   
195  662  Niemi Nova  2007  VARBERG    25 m  1:32.35   
196  811  Romin Vera  2005  STRÄNGNÄS    25 m  1:32.39   
197  601  Nilsson Signe  2008  SK STIMMET    25 m  1:32.55   
198  624  Nordensson Clara  2005  TROLLHÄTTA    25 m  1:33.10   
199  625  Skogh Märta  2006  TROLLHÄTTA    25 m  1:33.33   
200  504  Alsterstad Alice  2005  MASS    25 m  1:33.61   
201  375  Mei-Ting Rutter Annalie  2007  KUNGSBACKA    25 m  1:33.93   
202  243  Isomaa Isabella  2007  JÖNKÖPING    25 m  1:34.05   
203  519  Blomberg Elsa  2006  MASS    25 m  1:34.31   
204  667  Lidén Lovisa  2006  VARBERG    25 m  1:34.38   
205  528  Mankinen Amanda  2006  MASS    25 m  1:34.74   
206  362  Linders Elin  2007  KUNGSBACKA    25 m  1:34.86   
207  513  Janson Tindra  2005  MASS    25 m  1:35.13   
208  42  Aradóttir Sólveig Ágústa  2005  ARM    50 m  1:35.24  EFT 
209  138  Stranne Lo  2005  GÖTEBORG    25 m  1:35.32   
210  302  Holmberg Ellen  2005  KARLSHAMN    25 m  1:35.38   
211  365  Sundqvist Filippa  2007  KUNGSBACKA    25 m  1:35.43   
212  787  Coles Adiyat  2008  FALKENBERG    25 m  1:35.56   
213  711  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG    25 m  1:35.64   
214  171  Tikotska Sofia  2007  GÖTEBORG    25 m  1:35.91   
215  361  Håkansson Julia  2007  KUNGSBACKA    25 m  1:35.92   
216  627  Alfredsson Linnea  2006  TROLLHÄTTA    25 m  1:35.98   
217  355  Kanen Zoe  2007  KUNGSBACKA    25 m  1:36.62   
218  588  Gunnarsson Alva  2006  RONNEBY SS    50 m  1:36.84  EFT 
219  670  Eklöv Liv  2007  VARBERG    25 m  1:36.87   
220  616  Olsson Julia  2006  TROLLHÄTTA    25 m  1:37.05   
221  628  Zana Szofia  2008  TROLLHÄTTA    50 m  1:37.76   
222  790  Carlsson Wilma  2005  FALKENBERG    50 m  1:38.46   
223  702  Holman Celine  2006  VELLINGE-N    25 m  1:38.97   
224  448  Lindell Nellie  2006  SK LAXEN    25 m  1:38.99   
225  524  Janson Isa  2006  MASS    25 m  1:39.16   
226  649  Josefson Ingrid  2007  VARBERG    25 m  1:39.45   
227  164  Nysten Elsie  2006  GÖTEBORG    25 m  1:39.61   
228  348  Stefansson Irma  2006  KUNGSBACKA    50 m  1:41.05   
229  599  Levin Nora  2005  SK STIMMET    25 m  1:41.07   
230  174  Nedholm Emma  2005  GÖTEBORG    25 m  1:41.15   
231  151  Morelli Agnes  2006  GÖTEBORG    25 m  1:41.69   
232  783  Borgkvist Freja  2006  FALKENBERG    50 m  1:41.93   
233  350  Hohensee Rebecka  2006  KUNGSBACKA    50 m  1:42.31   
234  838  Almquist Felicia  2010  OSKARSHAMN    50 m  1:42.51  EFT 
235  671  Bengtsson Agnes  2006  VARBERG    25 m  1:42.98   
236  240  Liljekvist Lina  2006  JÖNKÖPING    25 m  1:43.02   
237  629  Zana Regina  2010  TROLLHÄTTA    50 m  1:43.56   
238  369  Adebahr Kajsa  2006  KUNGSBACKA    25 m  1:45.14   
239  604  Johansson Maya  2005  SK STIMMET    25 m  1:45.58   
240  460  Bengtsson Saga  2006  SK LAXEN    25 m  1:46.93   
241  156  Holmsen Lina  2005  GÖTEBORG    25 m  1:47.30   
242  716  Selin Alma  2006  VÄNERSBORG    25 m  1:47.99   
243  450  Thomasson Louise  2006  SK LAXEN    25 m  1:48.73   
244  166  Johannesson Elin  2007  GÖTEBORG    50 m  1:49.04   
245  603  Berggren Livia  2009  SK STIMMET    25 m  1:50.98   
246  615  Johnsson Tilde  2004  TROLLHÄTTA    25 m  1:51.05   
247  459  Augustsson Wilma  2008  SK LAXEN    50 m  1:52.73   
248  703  Yumer Azra  2005  VELLINGE-N    25 m  1:58.39   
249  461  Gustafsson Gertrud  2006  SK LAXEN    25 m  2:02.24   
250  367  Schedvin Miriam  2007  KUNGSBACKA    25 m  2:04.47   
251  153  Simonson Louise  2005  GÖTEBORG    50 m     
252  168  Stridh Tilde  2006  GÖTEBORG    50 m     
253  182  Lidman Majken  2008  GÖTEBORG    50 m     
254  201  Vestergren Lindroth Alva  2007  GÖTEBORG    50 m     
255  203  Eloff Anna-Clara  2005  GÖTEBORG    50 m     
256  205  Fredlund Tyra  2007  GÖTEBORG    50 m     
257  208  Berlin Evelina  2008  GÖTEBORG    50 m     
258  211  Blomqvist Julia  2008  GÖTEBORG    50 m     
259  212  Blomqvist Sophie  2008  GÖTEBORG    50 m     
260  606  Levin Klara  2009  SK STIMMET    50 m     
261  608  Bergendorff Hedda  2009  SK STIMMET    50 m     
262  717  Grönlund Amanda  2008  VÄNERSBORG    50 m     
263  824  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV    50 m    EFT 
264  830  Lindblad Ruth  2004  GÖTEBORG    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  14 april 2019 
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb  Utskriftstid  12:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner