2024-06-18   21:17:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for Region Syd 1

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Lb 18
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Region Syd Turnering 1    Udskriftsdato  09 december 2018   
  Stvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:11   
  Arrangr  Nyborg Svmmeklub og Dansk Svmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  09 december 2018         
 
 
 
Lb 18, 100m Frisvmning Herrer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
101  Rasmus Hage Jensen  2004    DELTA    25m   
Rasmus Warming Hansen  2005    KOLDING    25m   
114  Phillip Thomsen  2007    DELTA    25m   
204  Fedor Akulov  2007  0779AK  VEJLE    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
83  Gustav Vangsgaard  2007  0705AH  VEJLE    25m  1:58.30 
Willum Kornum-Svensson  2008  0849AB  KOLDING    25m  1:45.04 
81  Mikkel Kallestrup Thomsen  2007  0779AI  VEJLE    25m  1:49.07 
57  Asger Juel  2009  0939AB  VEJLE    25m  2:18.31 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
144  Gilbert Eskildsen  2008  0839AD  NYBORG    25m  1:41.52 
172  Zsolt Bokor  2006  0627AP  HSK    25m  1:39.22 
93  Sebastian Christiansen  2006  0683AO  DELTA    25m  1:35.44 
178  Laurits Holm  2006  0627AO  HSK    25m  1:36.06 
37  Simon Christensen  2009  0901AB  VEJLE    25m  1:40.65 
33  Hektor Bjerre  2008  0887AE  VEJLE    25m  1:41.74 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
35  Alexander Breinholt  2008  0843AB  VEJLE    25m  1:34.65 
78  Gustav Sundstrm  2006  0675AM  VEJLE    25m  1:33.76 
152  Anders Langholm  2007  0773AI  NYBORG    25m  1:31.76 
181  Johannes Due Jessen  2008  0847AI  HSK    25m  1:33.61 
158  Johan Lundsgaard Palm  2008  0877AB  NYBORG    25m  1:34.13 
47  Gustav Hansen  2008  0877AE  VEJLE    25m  1:35.36 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
120  Magne Andersen  2007  0787AD  BRDSTRUP    25m  1:26.41 
34  Tristan Bjerre  2007  0765AE  VEJLE    25m  1:24.71 
73  Toke stergaard Pedersen  2007  0731AL  VEJLE    25m  1:23.91 
58  Simon Juel  2006  0681AE  VEJLE    25m  1:24.57 
176  David Hansen Hobolt  2006  0691AM  HSK    25m  1:25.99 
186  Otto Milther  2007    HSK    25m  1:26.46 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Andreas Lang Lassen  2007  0779AB  VEJLE    25m  1:20.61 
14  Magnus M. Baun-Nielsen  2005  0595AK  ERRITS    25m  1:16.34 
171  Andreas Bahnsen  2005  0535AL  HSK    25m  1:13.47 
49  Moritz Hartmann  2007  0763AA  VEJLE    25m  1:14.26 
76  Mads Emil Schwartz  2008  0891AA  VEJLE    25m  1:20.14 
180  Daniel Horns  2004  0493AS  HSK    25m  1:20.81 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Anders Bank Hansen  2006  0657AG  VEJLE    25m  1:12.91 
104  Jakob Kristensen  2006  0613AI  DELTA    25m  1:10.25 
95  Jonatan Lyck Falk  2006  0661AO  DELTA    25m  1:08.96 
96  Kresten Skau Hansen  2005  0595AF  DELTA    25m  1:09.74 
41  Marius Toustrup Elkjr  2007  0701AB  VEJLE    25m  1:11.30 
15  Frederik Billes Beck  2008  0815AA  ERRITS    25m  1:13.37 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Mikkel Holme Madsen  2005  0539AK  DELTA    25m  1:04.93 
113  Christian Damborg Thomsen  2005  0503AG  DELTA    25m  1:02.79 
132  Robert Versteegen  2001  0107AS  BRDSTRUP    25m  59.13 
126  Rasmus D. Jensen  1998  9897AN  BRDSTRUP    25m  59.18 
121  Matti Andersen  2005  0583AL  BRDSTRUP    25m  1:02.88 
173  Kasper Christiansen  2003  0347AR  HSK    25m  1:08.26 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  09 december 2018 
Licens til Nyborg Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:11 
 

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner